Balsam do ust, nie dla kobiet

Prawdopodobnie wielu z nas mieli do czynienia z kobietami, które uparcie próbują podrzucić nam zimą higieniczną szminkę. To irytujące – tak! Wydaje się to dla nas zupełnie niepotrzebnym i niemęskim środkiem – tak! Ale ż jak się mylimy z tego powodu !!!!!

Higieniczna szminka — to absolutny must-have dla mężczyzn w zimną porę roku! I zanim zaczniecie zaprzeczać, wyjaśnijmy jednak co i jak, opierając się na faktach, a nie uprzedzeniach.

Dlaczego mężczyznom warto używać szminki higienicznej? 

      PO PIERWSZE,
jest niewidoczna na ustach. Lekki naturalny połysk tylko doda mężczyźnie seksowności. 

      PO DRUGIE,
to potężna ochrona przed pękniętymi, pogryzionymi i suchymi wargami, które nie będą smaczne dla pocałunku dla żadnej kobiety. Nie mówiąc już o tym, żeby z takimi popękanymi ustami znaleźć sobie nową dziewczynę. 

      PO TRZECIE,
żeby przedłużyć młodość, bo u nas, facetów, pierwsze oznaki starzenia to zmarszczki wokół oczu i ust. I jeżeli mamy możliwość odterminować starość, to dlaczego tego nie zrobić.

      I PO CZWARTE,
używanie szminki higienicznej to przyjemność! Tak- tak ! Brak uczucia suchości, napięcia, nie chce się ciągle oblizywać usta i wykonywać jakieś dziwne ruchy, drapiąc je. Trzeba po prostu wyrzucić ze swojej głowy już przestarzałą myśl, że szminka to tylko dla kobiet. 

GŁÓWNYM ZADANIEM szminki jest ochrona skóry od utraty wilgoci. A nie zrobienie z mężczyzny kobiety ;) 
Utrata wody (a nie wiatr, jak uważa dużo ludzi) jest przyczyną popękanych i suchych ust. Zewnętrzne czynniki środowiskowe negatywnie wpływają na stan skóry, dlatego często spotykamy się z pojawianiem małych ran, uczuciem suchości, a nawet pęknięć na ustach. Balsam tworzy swojego rodzaju barierę przed zimnem, wiatrem i słońcem.

Składniki szminki higienicznej

Wszystkie składniki balsamu do ust powinny być wykonane wyłącznie z ekologicznych surowców. Niestety szminka może zawierać nie tylko korzystne składniki, ale również substancje rakotwórcze. Należą do nich oleje mineralne (aromatyczne i nasycone). Są niebezpieczne dla narządów wewnętrznych, ponieważ mają właściwości mutagenne. Jeśli produkt zawiera wazelinę lub parafinę (produkty przetwórstwa ropy naftowej), usta nie oddychają całkowicie, a woda nie odparowuje. 


Bądźcie uważni — szukajcie składu korzystnego!

Każdy producent stara się lub stworzyć produkt wysokiej jakości, lub zaoszczędzić na składnikach. Ponieważ jesteśmy dystrybutorami sprawdzonej certyfikowanej produkcji, opowiemy co powinno być zawarte w składzie dobrych kosmetyków, w szczególności balsamów do ust lub szminek higienicznych. 

  • Wosk pszczeli lub gliceryna są podstawą każdej higienicznej szminki o wysokiej jakości.
  • Miód i pantenol: dla efektu gojącego.
  • Naturalne oleje (jojoba, babassu, z moreli, arganowy, kokosowy, shi, sezamowy): w celu maksymalnego nawilżenia i odżywienia.
  • Ekstrakty z różnych roślin (rumianek, aloes, nagietek, szałwia): zwalczanie podrażnień i efekt kojący.
  • Witaminy (F, A, C, E): dla wzmocnienia podstawowych funkcji skóry i jej ochrony.
  • Wosk roślinny (Carnauba, Candelilla) lub pszczeli: aby zapewnić sprężyste i elastyczne usta, dla skutecznego zmiękczenia i wygładzenia skóry. 

Wybierz szminkę, dopasowaną do Twoich potrzeb 

     ODŻYWIENIE I NAWILŻENIE

Takie szminki nasycają każdą komórkę nie tylko niezbędną wilgocią, ale także cennymi witaminami i minerałami. Ponadto zapobiegają utracie wilgoci z warg, nie dając szansy na suchość. 


     GOJENIE I PIELĘGNACJA

Problemy takie jak łuszczenie się, małe ranki, pierzchnięcia i pęknięcia nie będą Ci przeszkadzać z tym środkiem. Higieniczny balsam/szminka przecież leczą takie nieprzyjemności na ustach i maksymalnie je pielęgnują.


     FILTR SPF DO OCHRONY PRZED SŁOŃCEM

Niektóre szminki posiadają filtry ochronne przed promieniami słonecznymi. Pod czas upalnego sezonu usta nie będą poparzone słońcem, a ich wygląd będzie zdrowy i upielęgnowany! 

Nie zostaw dziewczynie szansu, żeby zmusiła Cię używać jej balsamu do ust. Zaskocz ją – kup swój własny!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia