Broda a praca: atuty brody

Badania, opublikowane przez Oxford University Press wykazało, że mężczyźni, którzy noszą brodę są postrzegani jako starsi, o wyższym statusie społecznym (co zgadza się z przykładami liderów biznesu, którzy „mogą sobie na to pozwolić”) i bardziej agresywni.

W czym tkwi tajemnica brodaczy?

Spróbujmy razem zrozumieć:


1.Broda = siła

Broda – jeden z niewielu (w porównaniu z kobietami) elementów wyglądu, którego stylizacja jest dozwolona wśród mężczyzn. Ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale i psychologiczne.Poprzez podkreślanie linii szczęki włosy na twarzy pomagają w nadaniu bardziej groźnego wizerunku, co oznacza tym samym odporność i wytrzymałość.Od jaskiniowców przez Karola Marksa aż do dzisiaj broda pełniła i pełni „odstraszającą” funkcję. Prehistoryczni mężczyźni nosili brody, by chronić swoje twarze przed zimnem. W dawnych czasach miały one także znaczenie kulturowe, golenie ich było formą kary i powodem do ogromny wstydu. Możliwości przyrostu brody nie zależą od ilości hormonów, ponieważ sam testosteron – hormon z grupy androgenów, stymulujący rozwój seksualny u mężczyzn, nie powoduje bezpośrednio wzrostu włosów na twarzy. Substancją odpowiedzialna za to jest dihydrotestosteron (dht) syntetyzowany z testosteronu. Na ogół większość panów ma mniej więcej ten są poziom testosteronu. Mężczyźni z gęstymi brodami są jednak bardziej wrażliwi na jego działanie niż ci z dziecięco gładką buźką.
Broda potrafi naprawdę dużo powiedzieć o mężczyźnie np. kim jest i gdzie pracuje. Niedbały zarost jak u Orlando Blooma oznacza, że to może być freelancer. Precyzyjnie wykończony kilkudniowy zarost najczęściej noszą osoby, które chcą wyglądać nieco poważniej i nadać swej twarzy surowego charakteru.


2.Broda=Pewność siebie.

Broda jest utożsamiania przez kobiety z męskością, to jeden z atrybutów dojrzałości płciowej . Kilkudniowy zarost jest sexy. Broda kojarzy nam się z siłą, testosteronem, mężczyzna wygląda agresywnie i na takiego, który może wystraszyć innych samców. Kobiety widzą w brodaczach współczesnego drwala. - To chyba najczęściej używane przez kobiety określenie, a wiadomo, że drwal to facet silny i zaradny.
Pewnego siebie brodacza na pewno zauważy jak kobieta, tak i kierownik w pracy.


3.Broda=Zdrowie

Zadbana broda świadczy o tym, że jesteś zdrowym człowiekiem, który dba o swój wygląd zewnętrzny i zdrowie. Każdy kierownik potrzebuje zdrowego, zadbanego pracownika.

Ci, którym zarost niewątpliwie służy, powinni pamiętać, że także on wymaga codziennej pielęgnacji i kontroli. Na rynku jest obecnie wiele urządzeń, które pozwalają utrzymać dobry wygląd brody. Do nich należą maszynki do strzyżenia i trymery, dzięki którym zarostowi można nadać odpowiednią długość i kształt. To bardzo ważne, by zarost nie wyglądał jak wynik niedbalstwa tylko celowy wybór estetyczny..


Zadbać o swoją brodę pomogą różne kosmetyki. do pielęgnacji brody..

P.S. Śmiało hoduj brodę, a nasz sklep internetowy zadba o to, abyś miał wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria do jej pielęgnacji.h4>

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia