Cechy i zalety maszynek z ukośną głowicą

Maszynki z ukośną głowicą z każdym dniem zyskują coraz większą popularność wśród zwolenników golenia tradycyjnego. Jednak niektórzy mężczyźni jeszcze mają wątpliwości odnośnie tego rodzaju narzędzia do golenia. Powiemy dziś, czy zasługuje Slant Bar na uwagę.

CO TO JEST SLANT BAR?

  • Ukośne maszynki zostały zaprojektowane, aby zapewnić maksymalny kontakt ostrza ze skórą, dzięki czemu zarost można usunąć za jednym, łatwym pociągnięciem. Zwykłe maszynki mają głowicę zamocowaną prostopadle do uchwytu, a w Slant Bar głowica wygina się pod odpowiednim kątem. Właśnie to pomaga osiągnąć agresywne, ale gładkie i czyste golenie.
  • Na przykład, gilotyna ma również ukośne ostrze i nie jest to przypadkowe. Taka budowa pozwala na szybkie i dokładne cięcie przy mniejszym napięciu i oporze. Warto zauważyć, że golenie brzytwą również wymaga właściwego kąta/skosu. Więc nie trzeba było długo czekać na wynalezienie technologii Slant Bar.
  • Skręcenie głowicy o nazwie Slant zostało opatentowane przez Thomasa Wylde'a w 1914 roku. Dzisiaj ten model nie jest na tyle popularny jako maszynka w kształcie litery T, ale cieszy się popytem wśród posiadaczy zarostu gęstego i twardego.

NIUANSE GOLENIA Z SLANT BAR

  1. Maszynki z ukośną głowicą nie zaleca się początkującym. Brak doświadczenia w takim goleniu grozi zacięciem. 
  2. Zaczynając przygodę z ukośną maszynką należy golić się tak samo, jak w przypadku maszynki o prostej ekspozycji ostrza (brzytwy/szawety). Ważne jest, aby robić to z mniejszym naciskiem ostrza.
  3. Specjaliści zalecają najpierw spróbować golenia prostą brzytwą, a zatem zdecydować, czy jest technika golenia pod kątem odpowiednia dla Ciebie. Następnie już można podchodzić do kwestii kupna maszynki Slant Bar.
  4. Najważniejsze podczas golenia ukośną maszynką — ustalenie prawidłowego nacisku ostrza na skórę. 
  5. Po pierwszych dwóch procedurach z Slant Bar już przyzwyczaisz się do narzędzia i poznajesz niuanse golenia. Maszynka typu Slant nie wymaga nacisku, a tylko jednego pociągnięcia.
  6. Aby lepiej zrozumieć, jak się golić taką maszynką wyobraź sobie, że masz poparzenie słoneczne na twarzy. Mając to na uwadze zacznij usuwać zarost. Maszynka dokładnie obcina włosy, nie napinając skóry i nie wywierając na nią nacisku..

ZALETY SLANT BAR

Do głównych zalet bezpiecznej maszynki do golenia Slant Bar (cena, jakość golenia i ochrona środowiska, w przeciwieństwie do jednorazowych wkładów/maszynek) można dodać jeszcze kilka.

Zaleta Nr 1. Dokładnie to, czego potrzebuje twardy zarost!

Ukośna głowica tnie twardy zarost za jednym razem. Tylko taka maszynka z łatwością poradzi sobie z gęstymi i szorstkimi włosami na twarzy. Ponadto nie wymaga jakiegoś specjalnego nacisku i wysiłku.

Zaleta Nr 2. Slant Bar + skóra wrażliwa = miłość.

Maszynka z ukośną głowicą jest idealna dla mężczyzn ze skórą wrażliwą. Przy odpowiednim użyciu ostrze ledwo dotyka skóry, usuwając przy tym absolutnie wszystkie włoski. Dzięki temu ryzyko wystąpienia podrażnień, wysypek zmniejsza się do minimum, co jest szczególnie istotne w przypadku skóry wrażliwej.

Zaleta Nr 3. Bardziej bezpieczna opcja.

Chociaż ostrze Slant Bar uchodzi za agresywne, jednak nie ma pola manewru. Dlatego ukośna głowica jest bardziej bezpieczna niż zwykła.

Zaleta Nr 4. Żadnego nacisku.

Podczas golenia maszynką typu Slant odczuwamy tylko lekki dotyk. Aby uzyskać maksymalnie czystą skórę potrzebny jest minimalny nacisk.

Zaleta Nr 5. Oszczędzanie czasu i kosmetyków do golenia.

Slant Bar oznacza mniej pociągnięć, a więc mniej niezauważonych miejsc. Taka głowica ścina włosy za pierwszym razem, dzięki czemu nie trzeba spędzać dużo czasu przy goleniu. Oszczędzasz również piankę/żel.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Nabyć doświadczenia możesz z maszynką Slant Bar od marki Merkur. Najpopularniejsze dziś modele:

Maszynka do golenia w kształcie litery T Merkur 37C

Maszynka do golenia w kształcie litery T Merkur 39C Slant

Czas na golenie!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia