Glinka do włosów - co to? Jak jej używać?

Pomada, pasta, wosk i glinka – to właśnie tej ostatniej będzie poświęcony ten artykuł. Każdy z kosmetyków do włosów dla mężczyzn ma nieco inne efekty. W przypadku pomady możesz oczekiwać innego rezultatu, a w przypadku glinki do włosów innego. Zastanawiasz się, jaki efekt da Ci glinka do włosów? Jak używać tego kosmetyku i do jakich fryzur sprawdzi się najlepiej?

Glinka do włosów – co to jest?

Wiele osób, które zastanawiają się, co to jest glinka do włosów, prawdopodobnie jeszcze nigdy nie miało z nią do czynienia, a jeśli tak, to nie poznało dokładnie jej składu i docelowych właściwości. Jednym z kluczowych elementów świadomej stylizacji i pielęgnacji męskiej jest wiedza o tym, który z produktów do układania włosów zaoferuje Ci efekt, jakiego się spodziewasz. Glinka do włosów to tak naprawdę rodzaj matowej pomady. Nie jest jednak tak nazywana z uwagi na jeden ze składników pochodzenia naturalnego.

Glinki do włosów, poza szeregiem komponentów zbliżonych do tych, które znajdziesz np.w pomadzie do włosów, zawierają również np. betonit, albo kaolin. Są to prawdziwe minerały ilaste, które odpowiadają nie tylko za mocny chwyt, ale i matowy efekt wykończenia. Większość modnych fryzur męskich najlepiej wygląda w lekkim macie. Jeśli zatem planujesz ułożyć matowego quiffa lub wymodelować side parta – glinka do stylizacji włosów może okazać się niezastąpiona. Glinka do włosów dla mężczyzn, na opakowaniach producentów określana mianem „clay”, może zaoferować Ci kilka różnych wariantów utrwalenia. To od Ciebie zależy jaki efekt będziesz chciał uzyskać.

Glinka do włosów – właściwości. Jaki efekt daje glinka do stylizacji włosów?

To jaki efekt daje glinka do stylizacji włosów, jest bezpośrednio uzależnione od jej składu. Na rynku dostępne są glinki na bazie wody lżejszym chwycie, nieco łatwiejsze w użytkowaniu, a co za tym idzie – bardziej polecane dla osób rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnymi kosmetykami do stylizacji. Możesz również wybrać glinki o bardziej stałej i zbitej formule, czyli tzw. glinki woskowe. Oferują one większe utrwalenie i mocniejszy chwyt. Obie gwarantują modne, pożądane, matowe wykończenie. Opisywane kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn są bardzo wydajne, Do ułożenia nawet najbardziej wymyślnej fryzury wystarczy dosłownie odrobina glinki dokładnie roztarta w palcach.

Jak używać glinki do włosów?

Glinki do włosów należą do kosmetyków profesjonalnych, których należy używać umiejętnie. Kluczem do sukcesu zadowalającego efektu Twojej stylizacji jest prawidłowa aplikacja kosmetyku na włosy. Wiedz, że do trwałego ułożenia w zasadzie dowolnej fryzury męskiej wystarczy ilość glinki odpowiadająca połowy czubka Twojego wskazujące palca. To kosmetyki bardzo wydajne. Jak używać glinki do włosów? Wystarczy nakładać ją na wybrane pasma czubkami palców, układając jednocześnie włosy w pożądanym kierunku – to proste!

Czym różni się glinka do włosów od pomady?

Glinka od pomady do włosów różni się składem, stopniem utrwalenia i chwytem. Glinka to w zasadzie matowa pomada, która w składzie ma minerały iłowe. Jest bardziej tępa w dotyku, a jej nakładanie na włosy może być nieco trudniejsze od układania fryzury na pomadę. Glinki wodne są zasadniczo nieco łatwiejszym produktem do stylizacji, Mają średni chwyt i bardziej wodnistą konsystencję, a to przekłada się na prostotę stylizacji. Z kolei glinki na bazie wosku wymagają już nieco większej wprawy – chociaż efekty są naprawdę warte treningu!

Glinki do włosów to popularne kosmetyki dla mężczyzn, których nie da się porównać ani z woskiem, ani z pomadą, ponieważ oferują zupełnie inny chwyt i efekt stylizacyjny. Jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki do włosów świetnie utrwalą Twoją fryzurę i dodatkowo zapewnią jej modny mat – postaw na dobre glinki!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia