Brzytwy na żyletki (szaweta)

Filtr
PREMIUM
 • Japonia

1 058,88

PREMIUM
 • Japonia

468,00

PREMIUM
 • Japonia

468,88

 • Włochy

32,88

 • Indie

92,88

SALE
 • Ukraina

49,88 94,88

 • Niemcy

128,88

 • Niemcy

128,88

 • Indie

104,88

Dostępny wkrótce
 • Włochy

35,88

Dostępny wkrótce
 • Włochy

39,88

Brzytwy typu Shavette w sklepie internetowym Barbercompany.pl

Barbercompany.pl to sklep internetowy z narzędziami, akcesoriami, a także środkami kosmetycznymi do golenia i pielęgnacji. Możesz zamówić u nas brzytwy na żyletki typu Shavette (szawetty/szawety) od najlepszych światowych marek, takich jak np. M.B., Parker, Feather i Dovo Solingen. Brzytwa do golenia na żyletki jest stworzona jako alternatywa dla brzytwy tradycyjnej. Jest odpowiednia dla mężczyzn, którzy są przyzwyczajeni do golenia klasyczną maszynką i nie są gotowi do używania brzytwy prostej. Brzytwy do golenia na ostrza przeznaczone są również do stylizacji brody, dlatego nadają się do stosowania w wyspecjalizowanych zakładach fryzjerskich i barberskich.

Brzytwy na żyletki i ich rodzaje - na co warto zwrócić uwagę? 

Szaweta to odmiana tradycyjnej brzytwy wykonana z materiałów najwyższej jakości. Swoją nazwę brzytwa zawdzięcza słynnemu producentowi Dovo Solingen, który słynie z dostarczania wysokiej jakości produktów. Produkcja brzytwy do golenia z wymiennymi ostrzami odbywa się z uwzględnieniem wszystkich norm jakościowych. Brzytwy barberskie z wymiennymi żyletkami są wykonane ze stali nierdzewnej lub stali niestopowej, a ich uchwyty z cennych gatunków drzew, rogów bawołów, a także akrylu, metalu lub forniru. Różnicą między modelami szawett jest materiał uchwytu, który definiuje brzytwę jako bardziej wytrzymałą i długowieczną lub jako bardziej ekonomiczny wariant.

Brzytwa do golenia na ostrza jest wykonywana według unikalnego wzoru. Takie brzytwy wizualnie wyglądają jak klasyczne brzytwy, ale są wyposażone w mechanizm, dzięki któremu można wymieniać jednorazowe ostrza bez ich ostrzenia. Większość brzytew typu shavette jest wyposażona w zwykłe, wymienne żyletki, które są wkładane do uchwytu. Dla wygody użytkowania produkowane są nawet specjalne połówki żyletek. Dwustronne ostrze można przełamać również samodzielnie. Czasami są wykorzystywane wydłużone ostrza.

Chociaż brzytwa do golenia na ostrza jest odmianą tradycyjnej brzytwy, nie można myśleć, że jest to po prostu jej tańsza alternatywa. Jedna z głównych różnic polega na technice golenia. Wielu użytkowników zauważa, że po brzytwie tradycyjnej trzeba od nowa przyzwyczaić się do golenia brzytwa do golenia na wymienne ostrze, ponieważ wyznaczenie kąta jej nachylenia jest zupełnie inne.

Jeszcze jedną osobliwością brzytwy typu shavette, która odróżnia ją od brzytwy prostej jest to, że brzytwa szaweta na wymienne ostrza nie ma sobie równych w komfortowym wyrównywaniu konturów zarostu. Szawetki są nazywane również brzytwami barberskimi, ponieważ dzięki tej funkcji, są bardzo cenione przez mistrzów męskiego groomingu. Te brzytwy są też idealne w podkreślaniu rysów twarzy.

Bardzo ważne jest również to, że brzytwy do golenia na żyletki nie wymagają tak starannej pielęgnacji jak brzytwy tradycyjne z jednolitym ostrzem. Dzięki takim brzytwom, nie trzeba myśleć o ich ostrzeniu lub szlifowaniu na pasku. Dlatego nie trzeba zabierać ze sobą paska na każde wakacje lub podróż służbową (dla posiadaczy brzytwy prostej stwarza to problem, ponieważ nie zaleca się zwijania pasków w rolkę). Shavette można bez wahania opłukać pod strumieniem wody, na przykład podczas golenia pod prysznicem.

Co kupują klienci razem z brzytwą typu shavette?

Jeżeli postanowiliście kupić brzytwę do golenia na żyletki warto też zwrócić uwagę na produkty powiązane. Do użytkowania takiej brzytwy będą potrzebne między innymi: 

 • żyletki - brzytwa szaweta to narzędzie, które potrzebuje regularnej wymiany żyletek,
 • mydło lub krem do golenia - to niezastąpiony pomocnik w codziennym goleniu, który przygotuje skórę do zabiegu,
 • pędzel - ułatwia ubijanie piany nakładanej na twarz przed goleniem;
 • pojemnik na żyletki - specjalny pojemnik przeznaczony do przechowywania ostrzy, dzięki któremu nie trzeba się martwić o ich uszkodzeniu lub ewentualne przypadkowe skaleczenia. 

Jak kupić brzytwę typu shavette za pośrednictwem metod online?

W naszym sklepie Barber shop kupisz brzytwę do golenia na żyletki od najlepszych producentów - i to w niskiej cenie! Współpracujemy bezpośrednio z zagranicznymi markami produkującymi oryginalne brzytwy typu shavette. Właśnie dlatego wszystkie produkty w Barbecompany.pl sprzedawane są w najlepszych cenach na rynku.Oferujemy swoim klientom wyłącznie certyfikowane produkty. 

Aby wybór brzytwy na żyletki był łatwiejszy, warto zwrócić uwagę na opisy produktów i opinie klientów. Są one dostępne na każdej stronie produktu. Nasi klienci często dzielą się wrażeniami i komentarzami po przetestowaniu kupionych artykułów. 

Gdzie kupić brzytwy do golenia typu shavette?

Sprzedajemy brzytwy do golenia z dostawą do wszystkich miast Polski - w tym miejscowości takich jak: Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Lublin, Katowice, Rzeszów, Białystok, Opole, Katowice, Toruń, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Gdynia i Radom. Wysyłką obejmujemy też najmniejsze miasteczka i wsi. Oferujemy również dostawę poza granice Rzeczypospolitej Polski.

Proponujemy kilka form wysyłek: 

 • darmowa dostawa,
 • dostawa ekspresowa,
 • odbiór osobisty,
 • kurier GLS, 
 • Poczta Polska List Ekonomiczny, 
 • Paczkomaty Inpost 24/7,
 • dostawa za granicę.
Męski blog
Przejść do blogu