Grzebień z naturalnym włosiem - siła męskich włosów

Myślisz, że wszystkie akcesoria do włosów są jednakowe? A więc to nie tak. Są takie, które dbają o włosy i nie szkodzą ich strukturze. Chodzi o szczotkach z włosiem naturalnym: omówimy ich zalety.

WŁOSIE NATURALNE I SYNTETYCZNE

 • Szczotki z włosia naturalnego wykonywane są z sierści zwierząt. Wykorzystuje się najczęściej włosie dzika lub końskie. Opcje syntetyczne wykonane są z nylonu oraz innych tworzyw sztucznych. Wymienione powyżej rodzaje szczotek będą się różniły pod względem cenowym, co ma duży wpływ na decyzję kupującego.
 • Zazwyczaj modele syntetyczne nie za bardzo szkodzą włosom. Owszem, nie ma z nich żadnych korzyści. Tworzywo sztuczne nie zadba o włosach tak samo, jak materiał naturalny. A włosie dzika lub końskie jest bardzo delikatne dla włosów.
 • Narzędzia z takim włosiem naturalnym wykonują masaż głowy, pobudzając wzrost zdrowych włosów. Ponadto rozprowadzają olejki na całej długości włosów w sposób równomierny. To zapewnia bardziej niezawodną ochronę i eliminuje uszkodzenia, przywracając włosom naturalny połysk.

WYBÓR AKCESORIÓW DO WŁOSÓW

Od wyboru akcesorium do czesania brody lub włosów będzie zależało ich zdrowie w przyszłości. Więc warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. 

 • Grzebień plastikowy porządnie rozczesuje, ale może elektryzować i powodować łamliwość. Tanie opcje za każdym razem pogarszają kondycję włosów.
 • Inwestując w narzędzia jakościowe jak najbardziej dbamy o nasze włosy lub brodę. Modele z takich materiałów jak drzewo sandałowe, skorupa żółwia i naturalny róg nie tylko przeczesują pasma, ale również chronią je przed łamliwością i wypadaniem.
 • Grzebień rogowy może poprawić kondycję włosów/brody, ponieważ ten materiał zawiera keratynę.
 • Grzebienie płaskie z zaokrąglonymi krawędziami zapewniają precyzyjne układanie. Oprócz tego rozczesują bardzo delikatnie, nie zahaczając i nie wyrywając włosów.

GRZEBIEŃ A SZCZOTKA


Teraz mamy dylemat: jakie wybrać akcesorium do włosów? Zazwyczaj grzebienia powinno się używać do rozczesywania włosów mokrych, a na włosy suche stosuje się szczotka. Ale rozpatrzymy to bardziej szczegółowo.

 • Kiedy używać grzebienia?

Głównym zadaniem grzebienia jest rozplątywanie włosów. Najlepiej to robić po kąpieli, kiedy pasma są nawilżone i podatne. Jest to bardziej bezpieczne narzędzie, ponieważ pod wpływem wody cieplej włosy stają się wrażliwe. A szczotka może spowodować uszkodzenia i doprowadzić do ich łamliwości.

Grzebień może być również stosowany do włosów suchych. Jest to uniwersalne akcesorium dla wszystkich rodzajów włosów, nawet gęstych i kręconych. Można kupić grzebień z naturalnego rogu. Dobrym wariatem jest również grzebień z octanu celulozy. W jego skład wchodzą materiały roślinne, które pomagają walczyć z postrzępionymi końcówkami i wykazują działanie antystatyczne.

 • Kiedy używać szczotki?

Szczotka nadaje się nie tylko do stylizacji na sucho. Wykonuje również ważną funkcję, której grzebień nie może zapewnić: rozprowadzenie olejku. Szczotka z włosiem naturalnym równomierne rozprowadza kosmetyk, pomagając tym samym skutecznie nawilżyć suche pasma i końcówki.

Przy odpowiednim stosowaniu takie akcesorium jest bardzo użyteczne. Pomaga w stymulacji wzrostu włosów, a przy regularnym stosowaniu wizualnie wydłuża kosmyki.

GRZEBIEŃ DO BRODY


 • Krótka broda. Grzebień nie nadaje się do brody krótkiej, bo mu praktycznie nie ma gdzie „wziąć rozbieg”. Najlepszą opcją w takim razie będzie szczotka z naturalnym włosiem dzika. Takie narzędzie świetnie daje sobie radę z usunięciem brudu lub innych zanieczyszczeń, które dostają się na brodę. Ponadto szczotka dobrze rozprowadza olej na włosach, sprzyjając ich wzrostowi.
 • Długa broda. Kiedy włosy na brodzie osiągnęły takiej długości, iż potrzebują układania, wtedy można śmiało kupować grzebień do brody. Takie akcesorium nie splata włosów i łatwo je rozczesuje. Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami idealnie nadaje się do włosów bardzo długich i kręconych. Takie narzędzie przyda się również podczas przycinania brody, ponieważ zapewnia kontrolę nad kształtem.

Wybierając odpowiednie narzędzia do włosów (jak również do brody) możesz już nie martwić się o swój wygląd. Bo przestrzegając naszych porad każdy da się radę zapuścić idealną brodę i włosy.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia