Jak dbać o brodę w zimie?

Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dbać o brodę w zimie, a to duży błąd! Broda zimą wymaga odpowiedniej pielęgnacji i właściwej ochrony przed mrozem. Zimno może działać na nią negatywnie i wraz z każdym kolejnym chłodnym dniem niszczyć to, na co pracowałeś tygodniami. Zobacz, jak wygląda pielęgnacja brody zimą!

Broda kontra mróz

Broda zimą narażona jest nie tylko na ujemne temperatury, ale również zimny wiatr i przesuszone powietrze w pomieszczeniach. Wilgoć, która osadza się na niej w okolicach nosa i ust może zamarzać – działa to destrukcyjnie na strukturę zarostu. Może on łamać się i rozdwajać powodując konieczność radykalnego skrócenia brody. Odżywki do brody i szampony do brody działają świetnie na co dzień. Zimą potrzebujesz jednak „cięższej artylerii”. Jak dbać o brodę zimą?

Zadbaj o brodę przed wyjściem z domu

Dobrym sposobem na to, jak dbać o brodę zimą, jest prewencja! Olejki do brody na zimę świetnie zabezpieczają ją przed minusowymi temperaturami i mokrym śniegiem. Jeśli brałeś rano prysznic – koniecznie wysusz dobrze zarost i wyszczotkuj go z wykorzystaniem specjalnej szczotki do brody. Wilgoć pozostawiona na brodzie w połączeniu z mrozem dosłownie zamarza na włosach i sprawia, że stają się podatne na złamanie.

Regularnie wyczesuj brodę

Rozczesywanie brody kartaczem, szczotką i grzebieniem wpływa na poprawę gęstości zarostu i jego wzmocnienie. Mocniejsze włosy znacznie lepiej poradzą sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi, niż te, które jeszcze przed sezonem zimowym były w słabej kondycji.

Stosuj kosmetyki wysokiej jakości

Kosmetyki do brody na zimę mają bardziej tłustą, bogatszą konsystencję, która działa jak naturalny płaszcz ochronny dla Twojego zarostu. Wybieraj zatem balsamy do brody z dodatkiem olejków np. makadamia, arganowego lub z pestek z malin. Celuj w profesjonalne linie kosmetyków do brody – zainwestuj w nie! W większości są niezwykle wydajne i wystarczą na bardzo długo.

Pielęgnuj brodę i skórę twarzy

Zimą nie tylko zarost potrzebuje większej uwagi. To czas, w którym również musisz zabezpieczyć, nawilżyć i odżywić skórę twarzy. Nagła zmiana temperatur (zimno na zewnątrz, ciepło wewnątrz) przesusza skórę i może powodować jej łuszczenie. Nawilżaj zatem nie tylko brodę, ale i skórę twarzy. Możesz wykonywać regularnie jej masaż specjalnym olejkiem do brody.

W okresie zimowym szczególnie dbaj o odpowiednie nawilżenie brody!

Nawilżenie zarostu i skóry to klucz do sukcesu. Jeśli chcesz uniknąć nieestetycznych drobinek łupieżu na brodzie i uporczywego swędzenia skóry twarzy – stosuj regularnie dobre kosmetyki do brody. Zainwestuj w szampon, odżywkę i olejek do brody, który możesz nanosić na zarost dobrą szczotką (np. kartaczem).

Broda zimą ma inne potrzeby – podobnie jak Twój organizm. Prowadź zbilansowany jadłospis, suplementuj się np. wyciągiem z pokrzywy, witaminą D i kwasami z grupy Omega. Twoje ciało Ci podziękuje, a efekty zmiany nawyków żywieniowych zauważysz nie tylko w samopoczuciu, ale i zdrowej, pięknej brodzie!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia