Jak dobrać szczotkę do włosów marki KENT

Dlaczego warto dowiedzieć się, jakiego rodzaju są nasze włosy? Włosami możemy dowolnie manipulować. Nie zmieni to jednak tego, że są jedyne w swoim rodzaju i nie mamy wpływu na to, że nagle na stałe zmienią swoją strukturę. Jeśli chcemy podzielić typy włosów na poszczególne rodzaje, to możemy to zrobić według ich struktury i pochodzenia. Każdy rodzaj włosów wymaga właściwej pielęgnacji i użycia odpowiednich dla niego kosmetyków. Dlatego aby odpowiednio dbać o włosy, warto dowiedzieć się, jakiego są rodzaju.

W pielęgnacji włosów skupiamy się głównie na szamponie i odżywce. A przecież odpowiednia szczotka może zdziałać cuda. Jakie zalety mają różne rodzaje szczotek i jak dobrać najlepszą dla siebie?

Kilka rad, jak odpowiednio dobrać szczotkę lub grzebień do włosów.


Szczotki do normalnych włosów

Włosy normalne wyglądają naturalnie i mają zdrowy koloryt, jeśli nie były farbowane – inaczej mogą być przesuszone.Włosy normalne przysparzają najmniej problemów w codziennej pielęgnacji. Są to bowiem włosy zdrowe, które niezbyt często się przetłuszczają, mają naturalny zdrowy połysk, są sprężyste i układa się je bez większego problemu i bez ingerencji niekorzystnych dla struktury włosa urządzeń.

Do tego rodzaju włosów polecamy następujące szczotki do włosów OS10, OS11, OE1, OG3.  Większość szczotek posiada właściwości antystatyczne oraz zapewnia skórze zdrowy i pobudzający masaż stymulujący ukrwienie i wzmocnienie cebulek włosowych.Szczotki do włosów przetłuszczających się.

Włosy przetłuszczające się. To chyba najbardziej problematyczny rodzaj włosów, który nierzadko stanowi również kompleks wielu mężczyzn. Przetłuszczanie się skóry głowy jest wynikiem wydzielania się nadmiernej ilości łoju, czyli tak zwanego sebum. W efekcie włosy bardzo szybko tracą na objętości, stają się ulizane i tłuste. Dlaczego włosy się przetłuszczają?

  • niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy. Włosy najczęściej przetłuszczają się, jeśli skóra głowy jest nadmiernie sucha i zmusza gruczoły do wzmożonej pracy.
  • Duży wpływ ma również zbyt częste mechaniczne pobudzanie gruczołów oraz przenoszenie zarazków z brudnych rąk i nakryć głowy.
  • Pracę gruczołów łojowych nasilają m.in. pikantne potrawy, stres, niektóre choroby (głównie neurologiczne, nadczynność tarczycy)

Jednak włosy przetłuszczające się nie puszą,a końcówki nie łamią się.

Mężczyźnie z przetłuszczającymi się włosami dosyć często mają do czynienia z wypadaniem włosów. Aby temu jakoś zaradzić, warto używać odpowiednich szczotek do włosów. PF19 albo PF20.Szczotki nigdy nie zniszczą czyli nie uszkodzą mechanicznie struktury włosów.


Szczotki do cienkich włosów

Cienkie włosy mają o 25% mniejszą średnicę niż normalne. Wymagają więc specjalnej pielęgnacji i wielu starań, aby nadać im objętość, wzmocnić i zachować ich naturalny blask.

Polecamy następujące szczotki do cienkich włosów. DA4S, OS11,wykonane z włosia dzika i rewna bukowego..Szczotki do włosów suchych

Włosy suche są zniszczone i zaniedbane, często wręcz określane mianem „siana”. Charakteryzują się przede wszystkim dużą łamliwością, wysuszeniem struktury włosa, znacznie rozdwojonymi końcówkami. Co ciekawe, tego typu włosy bardzo łatwo się elektryzują.

Innymi czynnikami wpływającymi na wysuszenie włosa są:

  • nadmierne używanie urządzeń do stylizacji, np. suszarki.
  • nieodpowiednia pielęgnacja
  • wysoka/niska temperatura, wiatr, promienie słoneczne, czy też morska, słona lub chlorowana woda.
  • używanie niejakościowych szczotek

W przypadku tego rodzaju włosów należy unikać używania suszarki.Przede wszystkim warto używać kosmetyków, które nawilżają włosy od środka oraz pić duże ilości wody, używać opowiedniej szczotki. Dzięki temu włosy staną się bardziej lśniące i zdrowsze.

Do takiego rodzaju włosów pasują następujące szczotki do włosów męskich z naturalnym włosiem:  Pf06, Pf07, PF10, PF 22.


Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia