Jak wybrać dobrą szczotkę do brody?

To, jaka szczotka do brody będzie dla Ciebie najlepsza, uzależnione jest od kilku czynników. Do najważniejszych można zaliczyć długość brody. Co daje szczotka do brody i jak wybrać najlepszą?

Po co mi szczotka do brody?

Niezależnie od długości Twojej brody, a także tego czy szczotkować ją będziesz grzebieniem, czy specjalnym kartaczem – sam rytuał szczotkowania na wpływ na wygląd i higienę brody. Czesanie zarostu pozwala usunąć zanieczyszczenia, które osiadają na zaroście w ciągu dnia i ma wpływ na kondycję włosów (podobnie jak odżywki do brody).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczotki do brody?

Jest kilka uniwersalnych szczegółów, na które musisz zwrócić uwagę. Jeśli chcesz wybrać najlepsze szczotki do brody – konieczne dopasuj optymalną dla siebie wielkość, twardość włosia i ich rodzaj (np. szczotkę do brody z poduszką, kartacz itp.). Jak wybrać dobrą szczotkę do brody?

Wielkość szczotki

Jaka szczotka do brody okaże się dla Ciebie najlepsza – mała, czy duża? Wielkość szczotki  ma duże znaczenie dla przebiegu pielęgnacji zarostu. Dla przykładu, mała szczotka do brody Nishman, będzie świetnym narzędziem do kontrolowania zarostu w ciągu dnia. Duża szczotka do brody Nishman, lepiej sprawdzi się do codziennego, domowego użytku.

Jakość

Dobrej jakości szczotki do brody mogą być wykonane z trwałego drewna, nie elektryzującego plastiku, a nawet naturalnego włosia z dzika! Im wyższej jakości komponenty zostały użyte do produkcji szczotki, tym dłużej będziesz cieszyć się z jej użytkowania. Jaka szczotka do brody będzie najwyższej klasy? Wybierz szczotkę do brody z dzika!

Twardość włosia

Dostępne są trzy warianty twardości włosia: miękkie, średnie i twarde. Im bardziej miękki zarost, tym bardziej miękkie włosie jest zalecane. Jego stopień dobiera się w zależności od twardości brody i jej długości.

Z poduszką, czy bez?

Szczotka do brody z poduszką jest bardziej elastyczna. Z łatwością ugina się pod naciskiem. Szczotka z poduszką doskonale dopasowuje się do owalu twarzy. Jest delikatniejsza, ale tez lżej rozczesuje zarost. Jeśli masz długą i bardzo gęstą brodę – lepiej jeśli wybierzesz kartacz.

Szczotka, a  może kartacz?

Kartacz to twarda szczotka do gęstej i grubej brody bez rękojeści. Kartacz lepiej wyczesuje zanieczyszczenia i drobinki przesuszonej skóry, a także świetnie masuje skórę twarzy. Dobry kartacz wykonany jest z trwałego drewna i jest gęsto ubity szczeciną dzika.

Jak dbać o szczotkę do brody?

Szczotkę i kartacz należy regularnie i często myć po letnią wodą, dodając uprzednio na nią odrobinę szamponu do brody (ostatecznie może to być zwykłe mydło w płynie). Umytą szczotkę należy odstawić w suchym miejscu do swobodnego wyschnięcia.

Najlepsza szczotka i akcesoria do brody nie tylko pomagają w ułożeniu i rozczesaniu zarostu. Jeśli przyłożysz ją bliżej skóry twarzy, wykona dodatkowo delikatny masaż mieszków włosowych, który pobudzi je do intensywniejszej pracy! Regularne szczotkowanie brody może wpłynąć na to, że będzie ona nie tylko gęstsza, ale i mocniejsza!

 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia