Jak wybrać maszynkę do golenia na żyletki i nie pomylić się?

Wybór tradycyjnej maszynki do golenia zależy od wielu czynników: wagi, uchwytu, rodzaju głowicy itp. Ale nie warto zapominać o fizjologicznych cechach naszego ciała. Każdy ma swój typ skóry, różną sztywność zarostu, mały lub duży rozmiar dłoni, w której powinna leżeć maszynka do golenia. Wszystko jest indywidualne, więc nie trzeba kupować narzędzia, które polecił znajomy czy popularny bloger lub które było pierwsze w rankingu na forum. Istnieje również prawdopodobieństwo, że odnaleźć od razu właśnie swoje idealne narzędzie nie uda się. Trzeba zaopatrzyć się w cierpliwość, a czasami i w pewną kwotę, żeby odnaleźć maszynkę do golenia swoich marzeń. 

TRADYCYJNA MASZYNKA DO GOLENIA NA ŻYLETKI — KRYTERIA WYBORU

Wybór dokonany i jest to maszynka do golenia na żyletki. Ale co dalej? Jak wybrać odpowiedni model, który będzie gładko golić zarost i wygodnie leżeć w dłoni? Poniżej przedstawiliśmy charakterystyki takich maszynek do golenia, aby każdy mógł wybrać tę jedyną :)

 1. Typ ostrza
  • Maszynka do golenia z jednym ostrzem jest rzadko spotykana i odróżnia się tym, że ma tylko jedną krawędź tnąca. Jest znacznie grubsza, dzięki czemu golenie jest bardziej agresywne. Ponadto ostrze zapewnia bliski kontakt ze skórą.
  • Maszynka do golenia na żyletki z dwoma krawędziami tnącymi wydaje się bardziej opłacalna, ponieważ spłukiwać ją trzeba o dwa razy mniej. Ale tak nie jest. Podwójna krawędź jest cieńsza i mniej ostra w porównaniu z maszynką z jednym ostrzem. Niemniej jednak właśnie ten model jest uważany za bezpieczny, a golenie z nim trochę szybsze. 
 2. Typ głowicy
  • Z zamkniętym grzebieniem (Closed Comb lub Safe Bar). Taka maszynka do golenia posiada głowicę z najmniej wyeksponowanym ostrzem, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących. Docenią ją także mężczyźni, którzy preferują delikatne usuwanie zarostu. Do codziennego użytku - właśnie to, czego potrzebujesz.
  • Z otwartym grzebieniem (Open Comb). Głowica, zakończenie dolnej części której kształtem przypomina grzebień, jest przeznaczona dla mężczyzn, którzy golą się 1-2 razy w tygodniu. Gładki efekt za kilka przejść i bliski kontakt ze skórą.
  • Głowica ukośna (Slant Bar). Konstrukcja tego typu maszynki do golenia jest dość skomplikowana, dlatego jest zalecana tylko dla doświadczonych mężczyzn. Ścina wszystkie włosy maksymalnie blisko skóry twarzy. 
  • I ostatni typ — adjustable. To maszynka do golenia na żyletki z głowicą ze specjalną szczeliną, za pomocą której można regulować stopień agresywności golenia. Nadaje się do codziennego użytku.
 3. Uchwyt maszynki na żyletki
  • Długość uchwytu. Istnieją maszynki do golenia z krótkimi i długimi uchwytami. Dla mężczyzn z dużymi rękami mini-uchwyt z pewnością nie będzie wygodny. Niektórzy wolą krótkie modele ze względu na prawidłowe balansowanie w dłoniach. Jeśli dłoń ma normalny rozmiar lub mały, maszynka do golenia z krótkim uchwytem będzie odpowiednia.
  • Materiał. Najbardziej rozpowszechniona maszynka do golenia to maszynka z metalowym uchwytem w kolorze chromu lub srebra. Zwykle mają szorstką powierzchnię, aby zapewnić lepszą przyczepność na mokrej dłoni. Niektórzy producenci dodają gumową osłonę na uchwyt, aby zapewnić bardziej niezawodne mocowanie w dłoni. Luksusowe modele mogą pochwalić się wysokiej jakości materiałem z drewna lub rogu zwierząt. Dzięki temu maszynka do golenia na żyletki wygląda elegancko i jest doskonałym prezentem. 
 4. Waga
  Ważne jest, aby waga maszynki do golenia pozwalała na ścięcie zarostu, ale przy tym nie było dodatkowego nacisku na skórę. Zbyt lekki model powoduje większy nacisk na twarz, zwiększając tym samym możliwość zacięć. Cięższe modele mogą sprawiać poczucie braku równowagi w rękach. Powoduje to znowu chęć zwiększenia nacisku, co może spowodować uszkodzenie twarzy.
 5. Konstrukcja maszynki do golenia
  • Klasyczna składa się z 2 lub 3 części. Takie modele charakteryzują się długim okresem eksploatacji. Są kompatybilne z różnymi rodzajami głowic. Ale przygotowanie tego narzędzia do pracy trwa dłużej niż przygotowanie innych modeli.
  • System Butterfly lub motylkowy to super wygodna konstrukcja maszynki do golenia. Wymiana ostrzy jest szybka i łatwa. Do wad można odnieść niekompatybilność z różnymi głowicami. Powszechny mit, że ten typ głowicy jest niedługowieczny, absolutnie nie jest potwierdzony. Jeśli prawidłowo dbać o maszynkę do golenia, będzie ona służyć przez wiele lat. 

LISTA NAJLEPSZYCH MASZYNEK DO GOLENIA NA ŻYLETKI — NASZE REKOMENDACJE:


Jest to uproszczona maszynka do golenia o lekkiej wadze i krótkim uchwycie. Wyposażona w system motylkowy. Otwarta konstrukcja grzebienia pozwala większej ilości zarostu kontaktować z ostrzem zapewniając szybsze golenie.


 • Najlepsza maszynka do golenia dla początkujących
  Parker 99R


Wysokość i długość narzędzia są wyważone w taki sposób, aby zapewnić wygodne golenie nawet dla początkujących. Oryginalny uchwyt ze żłobieniami antypoślizgowymi wygląda świetnie i gwarantuje lepszą przyczepność.Ten model będzie absolutnie odpowiedni dla wszystkich mężczyzn, niezależnie od poziomu kwalifikacji. Ale szczególnie docenią ją mistrzowie golenia, którzy poszukują personalizacji procesu golenia. Narzędzie ma 5 różnych ustawień do regulacji ostrza pod dowolnym kątem, co pozwala wybrać najbardziej komfortowy kontakt ostrza ze skórą.

Wybór prawidłowej i odpowiedniej właśnie dla Ciebie maszynki do golenia w kształcie litery T - zadanie nie łatwe. Spodziewamy się, że po przeczytaniu artykułu pojawi się u Ciebie ta jedyna, unikalna i niepowtarzalna, która będzie golić zarost bez zacięć - idealna maszynka do golenia na żyletki.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia