Jak wybrać najlepszą pomadę do stylizacji w zależności od typu włosów?

Pomada do stylizacji włosów jest teraz na szczycie popularności. I to nie bez powodu, ponieważ ma wiele zalet, a w dodatku nadaje się do każdego rodzaju włosów. A jak prawidłowo wybrać taki środek i nie pomylić się, można przeczytać poniżej.

 1. DLACZEGO WŁAŚNIE POMADA?

  Pomada jest dziś jednym z najlepszych produktów do stylizacji włosów. Jej uniwersalność pomaga zmienić styl każdego mężczyzny, a właściwości po prostu zachwycają.

  1. Lekki efekt utrwalenia. Żadnych sklejonych pasem.
  2. Intensywność połysku zależy od ilości wykorzystanego środka.
  3. Możliwość restylingu fryzury w ciągu dnia.
  4. Pomada nie wysycha i nie przesusza włosów. Wręcz przeciwnie, odżywia, nawilża i ozdrawia je.
  5. Za pomocą tego środka można osiągnąć efekt mokrych włosów i wyprostowania loków.

RODZAJE POMAD

Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomad do włosów: na bazie wody, na bazie wazeliny oraz olejowe.

 • Pomady na bazie wody. Najłatwiejsze rozwiązanie do prostych fryzur.  Minimalny połysk i naturalny wygląd włosów. Taka pomada zmywa się zwykłą wodą bez specjalnego wysiłku.
 • Pomada olejowa. Jej tekstura przypomina wosk, dzięki czemu włosy lepiej utrzymują kształt. W przypadku gęstych i kręconych pasem jest to dokładnie to, czego potrzebujesz. I plus dodatkowy połysk.
 • Na bazie wazeliny. Do składu takiego produktu są jeszcze dodawane parafina i cerezyna, aby uzyskać odpowiednią konsystencję i gęstość. Pomaga to uzyskać szczególną elastyczność. Taka pomada trudno się zmywa.

TYPY WŁOSÓW I POMADA

Aby prawidłowo wybrać pomadę i nie pomylić się, należy zwrócić uwagę na długość i stan włosów. Przy wyborze idealnego środka ważnym jest również pożądany efekt przy stylizacji.

 • GĘSTE WŁOSY. Dla mężczyzn z takimi włosami prawdopodobnie najtrudniej jest znaleźć potrzebną pomadę, która utrwaliła by pasma na długi czas. Na szczęście istnieje wiele środków o ekstra chwycie. Zalecamy zatrzymać swój wybór na pomadach, które zawierają w składzie wosk pszczeli i napis “ekstra chwyt”.
 • CIENKIE WŁOSY.  Do takiego rodzaju włosów będzie odpowiednia pomada na bazie wody. Nie powoduje, że włosy są ciężkie i wygląda naturalnie. Pasemka przy tym nie sklejają się, co jest ważne w przypadku cienkich i rzadkich włosów. Ponadto łatwo się zmywa. Najlepszą opcją dla tego rodzaju włosów będą matowe pomady o minimalnym połysku i średnim utrwaleniu.
 • KRĘCONE WŁOSY. Do takich włosów zalecamy poszukać tradycyjnych środków na bazie oleju lub wody, które nie przesuszają włosów. Poziom utrwalenia i połysku zależy od preferencji każdego. Jeśli chcecie wyprostować kręcone pasma, warto kupować pomadę o mocnym chwycie.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE APLIKACJI

 1. Pomadę do włosów należy nakładać za pomocą palców.
 2. Suszarka do włosów służy do suszenia włosów, a ręce podczas suszenia - do stworzenia przyszłej stylizacji.
 3. Trzeba brać zupełnie niewielką ilość środku.
 4. Rozetrzeć produkt w dłoniach i dopiero wtedy można nakładać go na włosy. 
 5. Jeżeli środku zabrakło, można wziąć jeszcze niewielką ilość, ponieważ przy jego nadmiarze włosy będą wyglądać tłusto.
 • Gęste, grube lub kręcone włosy.  Zaleca się nakładać pomadę na włosy, gdy są jeszcze wilgotne. Mokre pasma, jak gąbka, absorbują więcej produktu w przeciwieństwie do suchych. W tym przypadku przenika we włosy nieco głębiej. A kiedy wilgoć odparowuje, włosy zachowują pożądany kształt i pozostają bardziej kontrolowane.
 • Cienkie i rzadkie włosy. Na bardziej cienkich włosach najlepiej stosować pomadę wtedy, gdy są suche. Pomoże to zobaczyć efekt od pewnej ilości środka. Zbyt dużo produktu na rzadkich włosach sprawi, że będą ciężkie i tłuste, więc warto tutaj nie przesadzić. Zawsze można dodać więcej.

Udoskonalać swój obraz można na różne sposoby. Pomada do włosów z pewnością pomoże w tak trudnym zadaniu. Najważniejsze jest dobrze wybrać odpowiedni rodzaj, aby zachwycać swoją fryzurą każdego.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia