Metal jest w trendzie (o szalonej popularności metalowych maszynek do golenia)

Ponieważ golimy się dość często, nasze narzędzie po prostu musi być najlepszej jakości. To kryterium spełniają popularne dziś metalowe maszynki do golenia. Dlaczego są takie dobre i dlaczego wciąż zyskują na popularności?

Zero odpadów

Współczesny świat pragnie być eko i minimalizować zużycie plastiku. Dlatego jednorazowe maszynki do golenia już dawno nie są w modzie. Ponadto są również zapakowane w plastikowe pudełka, a to kolejny powód, aby z nich zrezygnować.

Metalowe maszynki do golenia rozwiązują problem śmieci w łazience. Nie trzeba ich przecież wyrzucać i nadają się one do recyklingu. To narzędzie, które jest używane wiele razy i nie szkodzi środowisku. Nawet wymienne ostrza do tych modeli nie są odpadami niebezpiecznymi, ponieważ są również wykonane z metalu, a ich opakowanie jest z papieru.Oszczędzanie

Maszynka do golenia ze stali nierdzewnej dobrej jakości to narzędzie, które może posłużyć przez dziesięciolecia. Taki zakup pozwala dobrze zaoszczędzić Twoje pieniądze i czas na poszukiwanie nowego narzędzia. Jednorazowe maszynki do golenia nie mogą pochwalić się długim okresem użytkowania, dlatego trzeba je często kupować, a zatem wydawać więcej pieniędzy.

Właściwe suszenie narzędzia i żyletek wymiennych daje możliwość przedłużyć okres ich eksploatacji. Wysokiej jakości maszynka do golenia przy właściwej pielęgnacji jest w stanie być wiernym pomocnikiem na całe życie. A to dobre oszczędzanie na goleniu.Lepsze rozwiązanie dla skóry

Wykorzystanie maszynki do golenia z jednym ostrzem pozbawia szeregu problemów przy goleniu. Takie modele zmniejszają stany zapalne i prawdopodobieństwo wrastania włosów. Jest tak dlatego, że jedno ostrze powoduje mniejszy opór i podrażnienia w przeciwieństwie do maszynek do golenia na wkłady.

Pasek nawilżający, który posiada jednorazowa maszynka do golenia, najczęściej jest wykonywany z substancji zwanej poli(tlenek etylenu). Chociaż producenci twierdzą, że jest nietoksyczny, istnieją fakty, które udowadniają, że jest szkodliwy dla skóry. Metal jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, co daje jeszcze jeden plus na korzyść maszynki do golenia ze stali nierdzewnej.Wygląd

Metalowa maszynka do golenia to prawdziwa ozdoba łazienki. Nie wstyd ją pokazać, dlatego spokojnie można zostawiać ją w widocznym miejscu. Narzędzie ze stali nierdzewnej, a w dodatku pokryte chromem, wygląda minimalistycznie, stylowo i oszałamiająco. To nie jest jakaś tam plastikowa maszynka do golenia, którą chce się zachować gdzieś daleko, żeby nikt nie zobaczył. Metalowa maszynka do golenia jest dumą mężczyzny. Po takim zakupie będziesz żałować tylko jednej rzeczy: dlaczego nie kupiłeś jej wcześniej.Modna tendencja

Nowoczesne golenie przeżywa swój renesans. Zakłady fryzjerskie i barbershopy wszędzie oferują staromodne procedury golenia na gorąco, popularnego jeszcze w XIX wieku. Mężczyźni wracają do maszynek do golenia ze stali nierdzewnej. Metal jest nie tylko ekologicznie czysty, ale także zapewnia bardziej dokładne usuwanie zarostu i doskonały efekt.Pielęgnacja metalowej maszynki do golenia

Żeby maksymalnie skutecznie wykorzystywać maszynkę do golenia, należy o nią odpowiednie zadbać.

  • Po użyciu trzeba otworzyć głowicę maszynki do golenia. Ostrożnie wyciągnąć ostrze unikając ostrych krawędzi, wypłukać ostrze i maszynkę do golenia z piany i włosów.
  • Całkowicie wysuszyć maszynkę do golenia i ostrze pomoże specjalny stojak. Na nim narzędzie wisi we właściwej pozycji. W ten sposób woda spływa i nie zatrzymuje się, a wilgoć nie niszczy metalu.
  • Po całkowitym wysuszeniu maszynkę do golenia najlepiej przechowywać w suchym miejscu. Chociaż chromowane pokrycie zapewnia minimalne ryzyko korozji, przechowywać narzędzie w ciepłym i wilgotnym miejscu jest złym pomysłem.
  • W celu bardziej rzetelnego oczyszczenia można użyć spirytusu. Sprzyja on szybkiemu odparowaniu wody, a także niszczy zarazki na ostrzu i narzędziu.
  • Ostrze można wykorzystywać do tej pory, aż stanie się przyciemnione lub tępe. Jeśli włosy nie są dokładnie ścinane, ostrze należy wymienić na nowe.


Znalezienie swojego idealnego narzędzia do golenia jest niezwykle ważne. Nasz artykuł pomoże nie pomylić się przy wyborze tradycyjnej maszynki do golenia. Całkowicie metalowe narzędzie to w 100% dobre rozwiązanie, co udowodniliśmy powyżej.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia