Pielęgnacja brody latem

Nosić brodę latem czy nie, jak dbać o nią w upalne dni, czy będzie komfortowo z roślinnością na twarzy w upale ...? Można nie męczyć się tymi pytaniami, jeśli pielęgnujecie włosy na twarzy we właściwy sposób i na czas.

LIFEHACKI  DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI BRODY

Wielu z nas uważa, że broda w lecie -  to gorąco i niekomfortowo. Niektórzy bezlitośnie żegnają się z roślinnością na twarzy, ponieważ grzeje. Ale są też sposoby, które pomogą zachować swój przedmiot dumy, a co więcej, czerpać z niego korzyści nawet w letnim okresie.

CIEKAWY FAKT: broda może walczyć z letnimi upałami. Włosy to naturalna ochrona przed słońcem. Roślinność na twarzy oferuje skórze całe 21 UPF (współczynnik ochrony UV). A jeśli jest duszno i  brakuje sił, żeby wytrzymać upał, warto zwilżyć brodę zwykłą wodą. Odparowanie wilgoci może zapewnić dobry efekt chłodzenia.


1. Regularne mycie brody

Latem pocimy więcej i częściej. Skóra na twarzy staje się lepka, wilgotna i nieprzyjemna w dotyku. Broda również poddaje się temu nieprzyjemnemu procesowi, więc myć ją trzeba tak samo REGULARNIE, jak i ciało. Ważne jest, aby wybrać naturalne środki bez siarczanów i parabenów. Takie składniki przesuszają włosy i skórę. Konieczne jest stosowanie specjalnej odżywki, która zapewnia elastyczność i lekkość włosów na twarzy.


2. Nawilżenie

Włosy na twarzy mają bardziej sztywną strukturę niż na innych częściach ciała. Dlatego brodę trzeba stale nawilżać. Jeśli tego nie robić, broda będzie bezsilna, łamliwa i przesuszona. Stosując olejek lub balsam do brody można nie tylko uniknąć takich problemów, ale także uzyskać oszałamiający wygląd swojej ukochanej brody. Takie produkty mają lekką konsystencję, dzięki czemu szybko wchłaniają się i maksymalnie nawilżają włosy. Również te środki zmiękczają włosy na twarzy, zmniejszają swędzenie i wygładzają kręcone włosy.3. Ochrona przed słońcem

Promienie słoneczne niekorzystnie wpływają nie tylko na skórę, ale także na brodę. Słońce niszczy włosy, odbarwia je i wysusza. Ultrafiolet pogarsza stan łamliwych pasem i czyni je jeszcze bardziej kruchymi.

Nie uda się ukrywać przed słońcem przez całe lato w pomieszczeniu, więc trzeba używać kremu przeciwsłonecznego. Może to być również specjalny spray, który łatwo się rozpyla i od razu zaczyna działać. Pomagają chronić włosy przed promieniowaniem UV również szeroko rozpowszechnione olejki (migdałowy, oliwkowy, jojoba, kokosowy). Muszą być nakładane na brodę bezpośrednio przed wyjściem na zewnątrz. Dzięki ochronie przeciwsłonecznej włosy będą miękkie, lśniące, lekkie i gładkie. 


4. Bilans wodny

Picie wystarczającej ilości wody dziennie jest konieczne, zwłaszcza w sezonie letnim. Przecież w lecie woda wyparowuje z organizmu w większej ilości i szybciej niż zwykle. Odpowiedni bilans wodny pomaga zachować zdrową i młodą skórę i włosy. Wilgoć wypełnia komórki od wewnątrz przyczyniając się w ten sposób do zadbanego wyglądu nie tylko ciała, ale także brody.  


5. Strzyżenie brody

Jeśli nie masz sił poradzić sobie z letnim upałem, możesz skrócić brodę o kilka centymetrów. W ten sposób roślinność na twarzy pozostanie na swoim miejscu, a swędzenie i pot nie będą tak dokuczać. Ale nie warto zapominać pielęgnować brodę, która pozostała. Trzeba ją nawilżać i regularnie nakładać specjalistyczny olejek. Dodatkowy lifehack: odetnijcie rozdwojone końcówki i używajcie bardziej gęstego balsamu do grubych włosów.


Broda może być korzystna i zapewniać uczucie chłodzenia nawet w upale. Dlatego nie warto rezygnować ze swojej “ukochanej” nawet latem - wystarczy prawidłowo ją pielęgnować. Nasze wskazówki pomogą włosom na twarzy wyglądać jeszcze lepiej, a co najważniejsze, nie trzeba będzie się ich pozbywać.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia