Pielęgnacja skóry po goleniu

Pachnące wody kolońskie to świetne produkty, ale męska skóra wymaga nawilżenia i głębokiej pielęgnacji po goleniu. Warto o to zadbać, aby uniknąć zaczerwienień, podrażnień, przesuszenia i szorstkości. Kosmetyki po goleniu świadczą o racjonalnym podejściu do swojej męskości i powinny być w łazience każdego mężczyzny, który pozbywa się zarostu. Tym bardziej, jeśli jest to codzienny rytuał. Czasy, kiedy mówiło się wyłącznie o pielęgnacji kobiet, minęły. Dbanie o swój wygląd jest ważne dla każdej z płci, ponieważ to właśnie od pielęgnacji zależy samopoczucie i zbudowanie dobrego wizerunku.

Skuteczna pielęgnacja po goleniu - sprawdzone rozwiązania

Zanim skoncentrujemy się na pielęgnacji skóry po goleniu, warto najpierw zwrócić uwagę na sam proces golenia. Aby przebiegał sprawnie, trzeba zmięokczyć zarost. W tym celu można zastosować specjalną piankę do golenia - wystarczy nałożyć ją na włosy i odczekać chwilę. Sprytnym rozwiązaniem jest też rezygnacja z golenia pod włos. To wskazówka skierowana szczególnie do mężczyzn, którzy borykają się z podrażnieniami. Chociaż taka zmiana sposobu golenia może wydawać się mniej efektywna, w rzeczywistości skutecznie zapobiega schorzeniom skórnym. 

Jak prawidłowo dbać o skórę po goleniu?

Teoretycznie każdy mężczyzna wie, że na rynku dostępne są balsamy po goleniu i inne kosmetyki nawilżające skórę twarzy. W praktyce nawyk nakładania kosmetyków jest znacznie słabszy niż u kobiet. Nałożenie kremu, żelu, olejku czy wody po goleniu zajmuje tylko chwilę, a jednak znacznie poprawiają wygląd skóry i koją ją. Niektórzy błędnie postrzegają też wody po goleniu jako wody kolońskie. Są to dwa różne produkty. Pierwszy rzeczywiście służy pielęgnacji twarzy po goleniu i choć często ładnie pachnie, to jednak wody kolońskie są źródłem intensywniejszego zapachu. Wody kolońskie z powodzeniem mogą zastąpić perfumy. 

Kosmetyki do golenia w sklepie Barber shop 

Wody, balsamy, kremy i inne kosmetyki po goleniu (w różnych pojemnościach) są dostępne w sklepie internetowym Barber Shop. Łączą w sobie wysokiej jakości składniki, które odżywiają skórę i zapobiegają podrażnieniom. W efekcie skóra wygląda na wypoczętą, zdrową i młodą. W naszym sklepie stawiamy na markowe produkty, które pochodzą od kilkudziesięciu renomowanych producentów. Możesz samodzielnie skompletować zestaw kosmetyczny, inspirując się opiniami, wskazówkami i artykułami na blogu. Zakupy online są jednocześnie bardzo wygodne i umożliwiają zaoszczędzenie czasu. 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia