Po co stosować olejek do brody?

Wiele osób zastanawia się jak zrobić olejek do brody, ale jeszcze więcej zadaje sobie pytanie o jego sensowność. Jeśli jesteś mężczyzną, który dopiero zaczyna zapuszczać brodę lub przeciwnie - jest ona już gęsta i bujna - zapoznaj się z tym artykułem. Niezależnie od Twojego etapu, balsam czy olejek do brody może Ci się z pewnością przydać!

Zanim zrobisz olejek do brody samodzielnie, skoncentruj się na celach, które chcesz osiągnąć i eliminacji działań niepożądanych. Nie chcesz chyba, żeby Twoja broda była przetłuszczona, a skóra pod nią - zaczerwieniona? 

Po co stosować olejek do brody? 

Dbanie o brodę wymaga poświęcenia czasu i stosowania odpowiednich kosmetyków. Olejek i balsam do brody to przykłady takich środków. Mają działanie: 

  • odżywiające (i w efekcie nabłyszczające),
  • nawilżające (broda jest miękka w dotyku), 
  • podkreślające naturalny kolor brody,
  • odświeżające - broda zyskuje przyjemny zapach, 
  • ułatwiające czesanie i układanie brody.

Dobrze dobrany olejek do brody działa też korzystnie na skórę. Redukuje ewentualny świąd, łuszczenie i powstawanie stanów zapalnych. Zabezpiecza też przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. promieniowanie UV, mróz, wiatr lub chlorowana woda na pływalni. 

Szukając informacji o tym jak zrobić olejek do brody, zainspiruj się recepturami znanych, zagranicznych producentów tj. np. Edwin Jagger, Proraso, The Bluebeards, Revenge, Wet Shaving Product i Proraso

W jaki sposób nakładać olejek do brody?

Jak używać olejku do brody? Pytanie pozornie proste, rodzi czasem wątpliwości nawet wśród doświadczonych barberów! Poznaj 3 najważniejsze zasady stosowania tego kosmetyku. 

  1. Stosuj olejek do brody przede wszystkim rano, po kąpieli lub prysznicu, ale zawsze na wysuszoną brodę. 
  2. W ciągu dnia nakładaj kropelki oleju tyle razy, ile uznasz za stosowne - każdy brodacz musi sam rozeznać potrzeby swojego zarostu.
  3. Daj brodzie czas na wchłonięcie olejku (zwłaszcza, jeśli stosujesz go przed snem - odczekaj chwilę przed położeniem się do łóżka).

Czy olejek do brody można łączyć z balsamem do brody?

Oczywiście! Olejek i balsam do brody idą ze sobą w parze, o ile sięgniesz po produkty dobrej jakości. W przeciwnym razie zamiast osiągnąć znakomite efekty, mogą pojawić się przetłuszczenia brody, nieprzyjemne zapachy i alergie. W internetowym sklepie Barber shop mamy olejki do brody i balsamy, które sprawią, że czysta broda będzie też dodatkowo bujna, miękka i przyciągająca uwagę. Nad kompozycjami składników pracują międzynarodowi eksperci. Po dostarczane przez nas produkty sięgają profesjonaliści, dlatego jeśli chcesz dołączyć do ich grona - zapoznaj się z ofertą. Sprawdź również odżywki do brody i akcesoria wpływające za jej stylizację. Stylizacja brody jest tak samo ważna jak jej pielęgnacja - więcej informacji na ten temat znajdziesz w pozostałych artykułach na blogu. 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia