8 zasad pielęgnacji cery wrażliwej

Podrażnienie, suchość, dyskomfort ...

Zaczerwienienie, pieczenie, uczucie spierzchnięcia na twarzy? Każdy z panów to zna. A golić się trzeba codziennie, więc najwyższy czas coś z tym zrobić. To łatwe. Po każdym goleniu należy zastosować właściwy kosmetyk, który nawilży twarz i ukoi podrażnienia. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni do rodzaju cery, tak by zapewnić jej wygładzenie, orzeźwienie i nawilżenie. Jeśli masz do czynienia z takim problemem musisz koniecznie przeczytać niniejszy artykuł. :

    -1- Oczyszczanie twarzy przed goleniem

Używaj przed goleniem żelu, toniku do twarzy lub delikatnego peelingu. .


    -2- Pędzel do golenia

Kiedy nakładasz krem do golenia rękami powstaje ryzyko pojawienia się podrażnień. . Lepiej używać pędzli do golenia z włosia borsuka, które pozwalają wytworzyć  gęstą i sztywną pianę.


    -3- Gorący ręcznik

Gorący kompres z ręcznika powinien być stałym elementem golenia na mokro - żyletką lub brzytwą. Ręcznik nakładamy na twarzy i okolice szyi tuż po oczyszczeniu skóry np. żelem lub mydłem. Kompres robimy tuż przed podejściem do golenia, dlatego zanim nałożymy na twarz ręcznik, należy zadbać o kompletne przygotowanie wszystkich akcesoriów do golenia, by móc po nie sięgnąć tuż po zdjęciu tego gorącego kompresu. Wówczas skora jest najlepiej przygotowana do efektywnego i bezpiecznego golenia. .


    -4- Tylko ostre ostrza

Przyczyną podrażnień I zaczerwienień spowodowanych goleniem są tępe żyletki. nbsp; Więc dbaj o regularną wymianę ostrzy, jeśli natomiast używasz brzytwy o regularne ostrzenie i polerowanie. p>


    -5- Precyzja ruchów

Prowadź maszynkę ku dołowi twarzy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Wykonuj długie, jednakowe ruchy. Delikatnie dociskaj maszynkę do twarzy, ale nie za mocno.Po każdym pociągnięciu maszynką po twarzy wypłucz ją w ciepłej wodzie. Kolejny ruch powinien być wykonany czystym ostrzem.Ogól okolice brody w obu kierunkach, również pod włos jeśli to konieczne. Goląc się pod brodą prowadź maszynkę od szyi do brody.Miejsce nad górną wargą gól prowadząc maszynkę od nosa do wargi. Rozciągnij to miejsce chowając górną wargę za górne zęby.Zmyj pozostałości po piance lub żelu. Przejedź dłonią po twarzy, żeby sprawdzić, czy efekt jest zadowalający. W razie potrzeby popraw golenie. .


    -6- Pielęgnacja maszynki do golenia i pędzla.

Wskazówki dotyczące czyszczenia maszynki do golenia:Co kilka pociągnięć wkładaj ostrza maszynki pod bieżącą wodę i płucz je od tyłu do przodu, aby spłukać z nich włosy oraz inne fragmenty.Strząśnij nadmiar wody, aby osuszyć ostrza.Przechowuj maszynkę w bezpiecznym miejscu.Przechowuj maszynkę w bezpiecznym miejscu. Jeżeli maszynka jest w komplecie z uchwytem, można włożyć ją w ten uchwyt. Po wypłukaniu pędzla należy delikatnie strzepnąć włosiem w dół, wytrząsając z niego resztki wody. Nie wkładaj w to zbyt dużo siły, gdyż włosie mogłoby się poluzować z uchwytu. Jest to ryzyko dotyczące szczególnie grubych pędzli, bo w nich gromadzi się więcej wody. .


    -7- Mycie się zimną wodą

Tuż po goleniu dobrze jest przemyć twarz zimną wodą, która obkurczy naczynia krwionośne i przyniesie ulgę. Dopiero potem należy użyć preparatu pielęgnacyjnego dopasowanego do rodzaju skóry. span>


    -8- Codzienna pielęgnacja skóry.

Najlepiej wybierać delikatne pianki lub kremy do skóry wrażliwej, a po goleniu balsamy nawilżająco-kojące. Specjaliści nie zalecają natomiast zbyt częstego stosowania wód po goleniu, które zazwyczaj bazują na alkoholu i działają wysuszająco. Aby efekt gładkiej i zdrowej skóry utrzymywał się na dłużej, raz na kilka dni wykonuj delikatny peeling twarzy. Dzięki temu unikniesz wrastania się włosów i pomożesz tym już wrośniętym wyjść na powierzchnię. Do zatamowania krwawienia po zacięciu stosuj ałun. Ten naturalny kosmetyk jest wyjątkowo tani, wydajny i ogólnodostępny. http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/kosmetyki-dla-mezczyzn-jakiej-pielegnacji-potrzebuje-mezczyzna_34695.html Codzienna pielęgnacja skóry. jest bardzo istotna. Jeśli będziesz poprawnie dbać o swoją cerę, będziesz miał jedwabną, przyjemną w dotyku skórę.

Dla tych, kto ma wrażliwą cerę polecamy następujące kosmetyki pielęgnacyjne:

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia