Prawidłowa pielęgnacja długiej brody

Fajnie być brodaczem, ale mieć długą brodę — jeszcze lepiej. Co prawda, żeby mieć schludną brodę należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.  Opowiemy o tym.

BOSKA BRODA

Bogowie mitologii greckiej zawsze są przedstawiani z długimi i wspaniałymi brodami. To kolejny raz udowadnia, iż gęste owłosienie na twarzy kojarzy się z siłą, mądrością i męskością. Broda naprawdę może być nieziemską, jeżeli przestrzegać kilku zasad pielęgnacyjnych.

Aby zarost zawsze był zadbany, zdrowy i efektowny należy używać najlepszych środków kosmetycznych. Olejki organiczne, balsamy, szampony i grzebienie z materiałów naturalnych należycie zadbają zarówno o włosach, jak i skórze. 


Grzebień do brody

Jakościowy grzebień do brody — to must-have do kompleksowej pielęgnacji zarostu. Ten akcesorium jest często lekceważony przez niedoświadczonych brodaczy, którzy sugerują się przy wyborze najniższą ceną.

Grzebienie do brody różnią się kształtem, rozmiarami i materiałem. Na rynku znajdziemy szczotki metalowe, plastikowe i drewniane. Wśród wielu opcji trudno się zdecydować na zakup idealnego sprzętu do rozczesywania brody. Oto kilka zaleceń i wskazówek, które doprowadzą Cię do egzemplarzy jakościowych.

  • Wybieraj drewno. Ten materiał wchłania wszystkie olejki naturalne i balsamy aplikowane na skórę i włosy. Z kolei te środki pomagają utrzymać drewno w dobrym stanie, zachowując jego kolor i strukturę. Ponadto w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych drewno jest surowcem ekologicznym.
  • Jakościowa drewniana szczotka ma proste, twarde ząbki, które nie wyginają się i dokładnie rozczesują. Przy tym łatwo wchłania olejki i balsamy. 
  • Jeżeli wybór padnie na inne materiały najlepiej kupować od sprawdzonych i znanych producentów.


Olejek do brody

Aby broda wyglądała zdrowo konieczne jest zastosowanie olejku. Częstość stosowania tego środka zależy od indywidualnych cech skóry i rodzaju włosów. Włosy kręcone i skóra sucha wymagają regularnego smarowania. W przypadku skóry normalnej i włosów prostych można zmniejszyć zużycie oleju, a jak masz włosy tłuste — najlepiej nakładać go w razie potrzeby.

Ważne jest, aby używać wyłącznie naturalnych i organicznych olejków do brody. Tylko jakościowe produkty są w stanie poprawić stan włosów i skóry, usunąć łuszczenie i różne podrażnienia bez niepożądanych skutków ubocznych.


Balsam do brody

Aby utrzymywać odpowiedni kształt brody należy używać balsam. Ten specyfik odżywia i nawilża włosy, czyniąc je posłusznymi. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki bez sztucznych konserwantów, parabenów i siarczanów. W ten sposób uzyskasz maksymalne korzyści z tego produktu bez szkody dla zdrowia.

Nie zaleca się stosowania balsamu w wielkiej ilości. Najpierw należy go rozprowadzić i rozetrzeć na swoich palcach, a już potem nakładać na brodę.


Mycie brody

Ważnym etapem w pielęgnacji brody jest jej regularne mycie. Brud, pot, resztki jedzenia osiadają na niej codziennie, dlatego należy je od razu usuwać.  Przy tym należy pamiętać, że częste mycie szamponem może skutkować — usunięciem wszystkich lipidów pokrywających skórę. W rezultacie mamy skórę wysuszoną, która łuszczy się i swędzi, ma zaczerwienienia.

Myj brodę wtedy, kiedy ona tego potrzebuje. Najczęściej włosy na twarzy i na głowie przetłuszczają się w ten sam czas, więc warto je myć razem. Nie zapominaj zwracać uwagę na składniki szamponu/mydła. Najlepiej wybierać naturalne i organiczne środki do brody.


Odżywienie

Aby broda łatwo się rozczesywała najlepiej kupić odżywkę lub piankę do brody. Zwłaszcza środki te najlepiej sprawdzają się na skórze wrażliwej oraz włosach cienkich, skłonnych do plątania się. Po ich stosowaniu broda wygląda na bardziej zadbaną, jest miękka i łagodna.


I NA SAM KONIEC

Przestrzegając powyższych zaleceń na pewno będziesz cieszył się boską i wspaniałą brodą. Więc śmiało dołączaj do grona brodaczy i bądź dumny ze swojej ukochanej..).

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia