Przygotowanie twarzy i zarostu przed goleniem

Być może pomyślisz - olejek przed goleniem, na co to komu? Przecież dobra maszynka, krem i balsam po goleniu w zupełności wystarczą do tego, aby wyglądać perfekcyjnie. Czy aby na pewno? Sądzisz, że golenie twarzy nie ma przed Tobą tajemnic? A słyszałeś o kosmetykach pre shave? Jeżeli nie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat przygotowania twarzy i zarostu przed goleniem.

Golenie twarzy zacznij od odpowiedniego przygotowania

Dlaczego przygotowanie twarzy przed goleniem jest tak ważne? Ponieważ pozwala ono uniknąć przykrych dolegliwości, takich jak choćby zaczerwienienia i podrażnienia. Wielu mężczyzn próbuje przeciwdziałać temu problemowi, stosując preparaty po goleniu. Tymczasem ważne jest, aby zadbać o odpowiednie przygotowanie się do golenia twarzy. Przydadzą się do tego celu olejki przed goleniem, a także inne kosmetyki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Co zyskujesz przygotowując zarost do golenia?

Zaczerwienienia, podrażnienia, wypryski i pieczenie po goleniu - ilu z nas to zna? Teoretycznie każdy z nas wie, jak golić twarz. Jednak pomimo tego wielu mężczyzn każdego dnia zmaga się ze wspomnianymi przed chwilą dolegliwościami. Aby ich uniknąć wystarczy odpowiednie przygotowanie zarostu do golenia. Poświęć kilkanaście minut rankiem, aby doskonale wyglądać przez cały dzień.

Olejek przed goleniem, gorący ręcznik itd. - jak się przygotować do golenia?

Kosmetyki przed goleniem, tak zwane pre shave, to cała gama produktów dedykowanych mężczyznom, którzy chcą zadbać o swoją skórę i zarost. Warto mieć je w swojej łazience, aby każdego dnia móc cieszyć się świetnym wyglądem. Podpowiadamy, jak przygotować się do golenia twarzy.

  1. Po wstaniu z łóżka daj sobie kilka minut na to, aby skóra mogła się rozbudzić. Napij się wody i dokładnie umyj twarz.
  2. Przed goleniem rozgrzej skórę. Możesz przemyć ją ciepłą wodą lub przyłożyć do twarzy na kilka minut rozgrzany ręcznik. Dzięki temu rozszerzysz pory skóry i przygotujesz włoski do golenia.
  3. Następnie sięgnij po olejek przed goleniem (np. Bluebeards Revenge Pre-Shave Oil) - zmiękczy on zarost, zabezpieczy skórę przed podrażnieniami i zapewni ostrzu lepszy poślizg. Zamiast niego możesz zdecydować się na krem przed goleniem (np. Proraso z eukaliptusem i mentolem), który działa podobnie.
  4. Po tych zabiegach sięgnij po krem do golenia - dla najlepszych efektów nakładaj go pędzlem.

Teraz Twoja skóra jest gotowa do golenia i zabezpieczona przed ewentualnymi podrażnieniami.

Zadbaj o siebie po męsku

Potraktuj golenie, jako cały rytuał. Nie spiesz się, stosuj kremy i olejki przed goleniem, a osiągniesz idealny efekt. Pozwól sobie na pielęgnację, na jaką zasługujesz. A jeśli chcesz kupić najlepsze, niezawodne kosmetyki pre shave, znajdziesz je w ofercie naszego barber shopu!

 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia