Puder do włosów - co to? Jak go używać?

Puder do włosów ma w zasadzie kilka zastosowań, jednak jego głównym zadaniem jest ułatwienie układania włosów i utrwalenie fryzury. Aby jednak cieszyć się zadowalającym efektem w postaci trwałej stylizacji, koniecznie jest posiadanie wiedzy o tym, jak używać pudru do włosów. Chociaż ogólne zasady stosowania pudru do włosów dla mężczyzn są proste, bardzo łatwo o błąd, który może zniszczyć cały efekt. Dowiedz się zatem, co to jest puder do włosów i jak go używać?

Puder do włosów – co to jest?

Puder do włosów to jeden z kosmetyków do stylizacji średniej długości i dłuższych włosów. Ma konsystencję proszku, który aplikuje się bezpośrednio na włosy. Puder do włosów unosi je lekko u nasady, lekko matuje i utrwala ich położenie. Najlepiej sprawdza się przy fryzurach typu messy hair, które najlepiej wyglądają w lekkim nieładzie z matowym wykończeniem.

Dobry puder do włosów ma prosty, naturalny skład. W jego drobnej strukturze znajdziesz najprawdopodobniej mikrowłókna lub mikrocząsteczki, które dokładnie przywierają do powierzchni włosa i usztywniają jego strukturę. To sprzyja szczególnie budowaniu objętości, utrwaleniu i ukierunkowaniu Twoich włosów w wybraną stronę. Puder do włosów powinno się zmywać codziennie. Najlepiej sprawdzi się w tym celu dobry szampon do włosów dla mężczyzn.

Jaki efekt daje puder do włosów?

Efekt pudru do włosów polega w głównej mierze na zwiększeniu objętości włosów, utrwaleniu stylizacji, a także lekkim zmatowieniu. Jaki puder do włosów dla mężczyzn wybrać, by zapewnić sobie taki właśnie efekt? Każdy sklep z kosmetykami dla mężczyzn oferuje zazwyczaj nie jeden, a kilka profesjonalnych pudrów do włosów o różnych pojemnościach, ale zazwyczaj podobnym działaniu. To doskonały kosmetyk, który nie tylko ułoży Twoje włosy, ale też odświeży fryzurę w ciągu dnia.

Jak używać pudru do stylizacji włosów?

Skoro już wiesz co to puder do włosów, musisz też wiedzieć jak używać pudru do włosów. Aplikacja kosmetyku jest dość prosta. Wystarczy nałożyć puder na dłonie i wetrzeć go we włosy lub nanieść dozę pudru bezpośrednio na włosy. Ważne jest jednak zachowanie umiaru – zbyt dużo pudru za bardzo usztywni włosy, przeciąży je, a nawet pokryje je białym nalotem. To właśnie dlatego, przy zaaplikowaniu kosmetyku zadbaj o jego niewielką ilość, która da Ci taki efekt, jakiego właśnie oczekujesz.

Puder do włosów nakładaj na suche, umyte i wysuszone włosy, przed suszeniem użyj prestylera. Pudry do włosów sprawdzają się we fryzurach typu messy. Do takich możesz zaliczyć messy quiff, side swept i innych półdługich fryzurach. Jeżeli masz cienkie włosy, możesz użyć pudru również przy układaniu fryzury typu pompadour. Pomoże Ci on nadać pożądaną objętość, nawet mimo braku naturalnych do niej predyspozycji.

Czy puder do włosów niszczy je?

Pudry do włosów nie zawierają w swoim składzie wysuszającego alkoholu, nie przesuszają ich i nie niszczą. Musisz jednak wiedzieć o tym, że jeżeli Twoje włosy już są zniszczone, puder do włosów to podkreśli. Przyczyną tego jest jego działanie, czyli unoszenie u nasady połączone z matem. Tego rodzaju produkty nie są sprzymierzeńcami rozdwojonych końcówek i połamanych włosów. Dla kogo puder do włosów będzie najlepszy? Dla mężczyzn ze zdrowymi włosami – gęstymi i cienkimi. Nie ma natomiast już znaczenia czy są one proste, czy kręcone.

Jaki puder do włosów dla mężczyzn wybrać?

Jeśli jesteś facetem, sięgaj po kosmetyki dla mężczyzn! Brzmi prosto? Ale nie zawsze takie jest. Z racji dość ograniczonego wyboru profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów w zwykłych sklepach, jeśli chcesz dokonać dobrego wyboru – celuj w dobrze wyposażone sklepy online. Znajdziesz w nich zarówno popularne, jak i mało znane, niszowe kosmetyki do włosów, takie jak pudry, pomady, glinki, pasty i wiele innych!

Już wiesz, jak używać pudru do włosów i jakich efektów możesz spodziewać się po jego użyciu. Dobre kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn, takie jak opisane pudry ułatwią Ci eksperymentowanie z nowymi stylizacjami, utrwalą fryzurę i pomogą uzyskać modny, matowy efekt wykończenia.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia