Rodzaje głowic maszynek do golenia.

Gładkość i precyzja - jakość golenia dobrymi, tradycyjnymi maszynkami do golenia przy zastosowaniu markowych kosmetyków (kremu lub mydła do golenia) jest porównywalna z jakością golenia brzytwą, a jest jednocześnie wygodniejsza i wymaga mniej czasu i zachodu..

Maszynki do golenia na żyletki czyli do tradycyjnego golenia, różnią się między sobą rodzajem grzebienia, ilością części po rozkręceniu, wagą, długością i grubością rączki, materiałem wykonania, a także kolorem. Konstrukcja głowicy to najważniejszy element każdej maszynki do golenia Od tego, czy posiada ona otwarty czy zamknięty grzebień lub czy jest asymetryczna zależy nie tylko efektywność golenia poszczególnego rodzaju zarostu, ale i wygoda golącego.


closed combZAMKNIĘTY GRZEBIEŃ (Closed comb)

To zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj konstrukcji głowicy spotykany w produkowanych obecnie maszynkach do golenia na żyletki. Ostrze żyletki jest w nim mocno zabudowane, redukując ryzyko zacięcia. Dolna część głowicy (tzw. belka bezpieczeństwa ang. "safety bar") stanowi jedną całość i umożliwia prawidłowe napięcie skóry z zarostem, zapewniając płaską powierzchnię golenia. Ruch maszynki jest dzięki temu precyzyjny, co umożliwia skuteczne ścinanie zarostu i redukcję podrażnień skóry. Maszynki z zamkniętym grzebieniem to najbardziej łagodne maszynki obecnie na rynku..


open combOTWARTY GRZEBIEŃ (Open comb)

Otwarty grzebień w głowicy to wyraźna cecha konstrukcyjna głowicy, widoczna gołym okiem. Zakończenie dolnej części głowicy kształtem przypomina grzebień, dzięki czemu umożliwia rozczesanie i naciągnięcie włosów zarostu w momencie golenia, by uczynić je sprawniejszym. Ten rodzaj głowicy został wynaleziony na początku XX wieku. Był skierowany do mężczyzn o obfitym zaroście (długie wąsy i brody były bardzo popularne w tamtym okresie). Dlatego też maszynki na żyletki z otwartym grzebieniem lepiej radzą sobie z goleniem kilkudniowego zarostu, bo "nie zatykają" się podczas golenia długiego zarostu. Maszynki z otwartym grzebieniem są z reguły również bardziej agresywne od ich odpowiedników z zamkniętym grzebieniem. .


slant-bar Głowica asymetryczna typu slant (głowica ukośna) (Slant bar)

Budowa tej głowicy charakteryzuje się zamocowaniem żyletki pod pewnym kątem (nie prostopadle do uchwytu jak w przypadku reszty maszynek). Żyletka jest lekko wygięta i usztywniona, a to umożliwia ścinanie zarostu pod optymalnym kątem. Efektywność golenia się taką maszynką jest znaczna – cięcie jest szybkie i sprawniejsze, bo nie wymaga wielokrotnego powtarzania. Maszynka z głowicą ukośną uchodzi za maszynkę agresywną. p>Jeśli interesowaliście się maszynkami na żyletki, na pewno słyszeliście o tym, że są maszynki jednoczęściowe, dwuczęściowe, trzyczęściowe, z normalną lub wydłużoną rączką..:

  • Maszynki do golenia 2-częściowe i 3-częściowe

Nie znając specyfiki tych maszynek, trudno zdecydować, która z nich będzie najlepsza. By ułatwić Wam to zadanie, zamieszczamy małą ściągawkę, którą pomoże Wam dobrać maszynkę do Waszych umiejętności, oczekiwań i predyspozycji..Maszynka 2 częściowa. Maszynka tego typu rozkłada się na dwa elementy. Większość maszynek dwuczęściowych to maszynki z tzw. długą śrubą wchodzącą w uchwyt maszynki i mocowaną u podstawy za pomocą pierścienia wewnątrz nagwintowanego. Maszynki dwuczęściowe posiadają dolną część głowicy maszynki (tzw. grzebień) przytwierdzoną na stałe do uchwytu. Trzy części maszynki to: (1) uchwyt z gwintem, (2) dolna część głowicy tzw. grzebień i (3) górna część głowicy tzw. dekielek do którego przymocowana jest krótka nagwintowana śruba.


  • MASZYNKA JEDNOCZĘŚCIOWA (BUTTERFLY, MOTYLEK

MASZYNKA JEDNOCZĘŚCIOWA (BUTTERFLY, MOTYLEK, TTO ang. twist-to-open). Maszynki jednoczęściowe stanowią całość. By wymienić w nich żyletkę, nie trzeba ich rozkładać na części. Wystarczy pokręcić końcówką uchwytu, by otworzyły się skrzydełka głowicy. Po otwarciu skrzydełek maszynka może przypominać motyla, stąd jej potoczna nazwa „motylkowa”. Taki system otwierania maszynki jest bardzo wygodny podczas wymiany żyletki.Większość maszynek jednoczęściowych, szczególnie ta bez regulacji ekspozycji ostrza, zaliczana jest do tzw. łagodnych, co oznacza niskie ryzyko zacięć i podrażnień podczas jej użytkowania. To także świetne akcesorium dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z goleniem maszynką na żyletki. Maszynka typu „butterfly” najlepiej sprawdza się w codziennym goleniu krótkiego zarostu..


W opisach maszynek na żyletki często pojawia się słowo „agresywna”. To nic innego jak skrót myślowy, który oznacza, że ślizg ostrza po skórze jest bardziej odczuwalny. Golenie się agresywną maszynką bywa dokładniejsze (szczególnie przy twardym i gęstym zaroście), ale też i naznaczone większym ryzykiem skaleczenia się, jeśli brakuje nam wprawy. Maszynki do golenia na żyletki czyli do tradycyjnego golenia, różnią się między sobą rodzajem grzebienia, ilością części po rozkręceniu, wagą, długością i grubością rączki, materiałem wykonania a także kolorem. Wybór maszynki lżejszej czy cięższej jest wyłącznie kwestią własnych preferencji. Podobnie rzecz ma się z piórem czy długopisem, jednym pisze się wygodniej i precyzyjniej modelem grubszym i cięższym a innym wygodniej leży w dłoni model lżejszy i cieńszy. Mężczyźni o dużych, masywnych dłoniach chętniej sięgają po modele cięższe maszynek do golenia na żyletki choć też nie jest to wszechobecną regułą. Wielu mężczyzn wybiera modele maszynki do golenia na żyletki z tzw. wydłużoną rączką, zwłaszcza przy dłoni raczej szczupłej i z dłuższymi palcami. Przeważająca większość korzysta z klasycznych maszynek do golenia na żyletki posiadających standardową długość rączki. Niektóre maszynki posiadają regulację ekspozycji ostrza, co umożliwia ustawienie maszynki pod swoje preferencje, a także jest dużym ułatwieniem dla początkujących.

Również ogromne znaczenie poczas golenia ogrywają żyletki.

W ofercie naszego sklepu internetowego maszynki do golenia na żyletki Wystarczy złożyć zamówienie i już masz jakościowe akcesorium do golenia.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia