Czy istnieje tak naprawdę różnica pomiędzy pędzlami z włosia borsuka i dzika?

Pędzel do wyrabiania piany sprawia, że procedura golenia jest jeszcze bardziej wygodniejsza, przyjemniejsza i komfortowa. ALE !! Ważne jest, aby pamiętać jedną jedyną rzecz: nie ma najlepszego pędzla do golenia, ale jest taki, który będzie idealny właśnie dla Ciebie! Ale jeśli nadal pojawia się pytanie, które włosie jednak wybrać, wtedy nie bądź leniwy i przeczytaj nasz artykuł, w którym opowiemy o osobliwościach tych dwóch rodzajów pędzli, ich plusach i minusach.

PĘDZEL Z WŁOSIA DZIKA


Włosie dzika ma zwykle żółtawy odcień lub biały kolor z wtrąceniami ozdobnego czarnego paska. Jest produktem ubocznym przemysłu mięsnego i w większości przypadków pochodzi z Chin. Pędzle z włosia dzika są szczególnie cenione przez włoskich barberów.

 • Zalety
  1. Sztywne włosie może przenikać do twardej powierzchni mydła, dzięki czemu piana wyrabia się szybciej. 
  2. Specjalne haczyki na końcu włosia skutecznie podnoszą włosy ułatwiając tym samym proces ich ścinania maszynką do golenia czy brzytwą. 
  3. Dzięki sztywności włosia podczas nanoszenia piany na twarz następuje złuszczanie martwych komórek skóry. 
  4. Demokratyczna cena. Koszt zależy również od marki i rączki. 
  5. Świetna opcja dla początkujących, ponieważ nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie modele. Także pędzel z włosia  dzika będzie odpowiedni dla posiadaczy grubej skóry.
 • Wady
  1. Zbyt sztywne włosie działa na twarz dość grubo, a dla skóry wrażliwej  jest to nie bardzo komfortowe uczucie.
  2. Nietrwałość. Przez trzy do czterech miesięcy aktywnego użytkowania większość modeli prawie całkowicie traci włosie. 
  3. Szczególna łamliwość włosków. Na początku wykorzystania, dopóki pędzel nie zostanie wystarczająco zmiękczony, włosie dzika jest najbardziej skłonne do łamliwości.
  4. Wśrodku włosia dzika praktycznie nie jest zatrzymywane ciepło. Nawet przy użyciu wrzącej wody włosie wystyga przez około minutę.

PĘDZEL Z WŁOSIEM BORSUKA


Włosie borsuka jest królem wśród wszystkich rodzajów włosia do pędzli. Od ponad 200 lat jest wykorzystywane do produkcji pędzli do golenia. Istnieje aż 4 kategorie takiego włosia: pure (czyste), best (lepsze), super i silver tip (srebrne). Najtańsze i sztywne jest pure, nieco bardziej przyjemne w dotyku - best, miękka wersja to typ super, ale pod względem trwałości, miękkości, łagodności i wysokiej ceny nie ma równych silver tip.

 • Zalety
  1. Pędzel z włosia borsuka utrzymuje więcej wody niż pędzel z włosia dzika. Dzięki temu piana jest kremowa i jedwabista.
  2. Konsystencja piany jest szczelna, nawilżona, a jej powierzchnia jest gładka, dlatego skutecznie zmiękcza zarost na twarzy. Pozwala to zawsze zapewnić komfortowe golenie bez podrażnień i wysypek.
  3. Długowieczność. Najdroższy rodzaj włosia borsuka może posłużyć dłużej niż 10 lat ciągłej eksploatacji.
  4. Ta opcja zostanie doceniona przez mężczyzn o wrażliwej skórze, ponieważ miękkie włosie i kremowa piana pomagają zapobiegać podrażnieniom.
  5. Utrzymywanie ciepła. Włosie utrzymuje ciepłą wodę w środku pędzla, więc procesowi golenia trwającemu 10-15 minut towarzyszy przyjemne uczucie ciepła.
 • Wady
  1. Cena. Ponieważ włosie borsuka wyróżnia się wieloma pozytywnymi cechami - za niego wymagają wysokie koszty. Chociaż jeśli wziąć pod uwagę długowieczność tego typu pędzla do golenia, to raz na kilka lat wydać trochę większą sumę nie będzie szkoda.

Aby tak naprawdę zrozumieć różnice między pędzlami z włosia dzika i borsuka, musisz je wypróbować. Praktyka wykorzystania każdego z nich pokaże, które narzędzie jest najbardziej odpowiednie. Jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje :)

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia