Sposoby na podrażnienia po goleniu

Podrażnienia po goleniu mogą być wynikiem uczulenia na składniki kosmetyków, jednak dużo częściej są efektami stosowania złych metod. Co do tego, że podrażnienia skóry po goleniu są powszechnym problemem, nie ma wątpliwości. Wystarczy przyjrzeć się asortymentowi środków nawilżających i zmiękczających zarost. Ich stosowanie to jedno z najlepszych rozwiązań pomagających w uniknięciu podrażnień. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat bezpiecznego golenia

O tym pamiętaj przed goleniem

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego przed goleniem pamiętaj o zmiękczeniu zarostu. Pomaga w tym nawet gorąca para w trakcie kąpieli, warto więc golić się np. po wyjściu spod prysznica. Dodatkowe przemycie twarzy ciepłą wodą również przyczynia się do zmiękczania włosów. Wielu mężczyzn sięga też po specjalne środki przed goleniem, przystosowane do wrażliwej skóry. Takie kremy do golenia, żele czy wody przed goleniem, nie tylko zmiękczają zarost, ale też nawilżają twarz i wywołują rozbudzające uczucie świeżości. 

Podrażnienia po goleniu - przeczytaj jak ich uniknąć

Aby podrażnienia po goleniu stały się przeszłością, musisz pamiętać nie tylko o zmiękczaniu zarostu, ale także o tym, że: 

  • golenie musi odbywać się przy użyciu wyłącznie ostrego ostrza, 
  • warto dezynfekować maszynkę wrzątkiem lub alkoholem, 
  • golenie powinno być spokojnym rytuałem - bez pośpiechu, 
  • zarost najlepiej skracać stopniowo: najpierw golić się z włosem, potem w poprzek, a na końcu pod włos, 
  • konieczne jest stosowanie kosmetyków po goleniu. 

W walce z ewentualnymi podrażnieniami pomaga nie tylko spokój i wysokiej jakości kosmetyki, ale też regularne zmiany ostrza lub dezynfekcje. Za rozwój podrażnień odpowiedzialne są bakterie - między innymi te, które gromadzą się zarówno na jednorazowych maszynkach, jak i brzytwach. 

Skuteczne środki ochrony skóry podczas golenia

Balsamy po goleniu, podobnie jak krem, pianka czy żel, powinny bazować na starannie dobranych substancjach. Wiele przypadkowych kosmetyków wybieranych z półki supermarketu, ładnie pachnie, ale w rzeczywistości może przyczyniać się do utraty naturalnej odporności naskórka. Proponujemy kosmetyki do golenia od światowej sławy producentów, które są dostępne m.in. w naszym sklepie internetowym Barbershop. Nasze produkty są oryginalne i stworzone przez mężczyzn, będących jednocześnie ekspertami w branży. Wykorzystując możliwość zakupów online, przeglądaj asortyment w dowolnym czasie i skompletuj potrzebne środki bez wychodzenia z domu. 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia