Tajemnice komfortowego golenia latem

Golić się latem jest gorąco, duszno i niekomfortowo. Usunięcie zarostu przy takim upale staje się niekomfortowym i denerwującym zajęciem. Ponadto nasza skóra latem bardziej się poci, co oznacza, że staje się bardziej podatna na wysypki i podrażnienia. Wszystko to w sumie prowadzi do pogorszenia wyglądu twarzy. Dlatego postanowiliśmy opowiedzieć jak dbać o skórę po goleniu latem.

4 GŁÓWNE ZASADY DLA MĘŻCZYZN PRZY GOLENIU SIĘ LATEM

Na początku powiedzmy kilka słów o prawidłowości procedury golenia w okresie letnim. W końcu usunięcie włosów w upał odróżnia się od zwykłego golenia niektórymi ważnymi niuansami.

1. Letnia woda

Zimna woda sprawia, że golenie staje się bardziej skuteczne. Wzmacnia włosy, tym samym ułatwiając ich usuwanie. Ponadto chłodna woda ma korzystny wpływ na kondycję skóry, w przeciwieństwie do ciepłej i gorącej.
2. Nawilżenie

Zalecamy stosowanie środków nawilżających nawet latem. Suche letnie powietrze absorbuje wilgoć z komórek, a krem chroni je przed wysychaniem. A jego stosowanie bezpośrednio przed procedurą usuwania włosów pozwala je dobrze zmiękczyć, ponieważ piana z zimną wodą prowadzi do agresywnego golenia. Dlatego krem jest barierą ochronną podczas procesu usuwania zarostu.3. Ostre narzędzie

Pilnować wymiany ostrzy czy wkładów trzeba nie tylko latem, ale także przez cały rok. A podczas upału idealnie ostre narzędzie w 100% ułatwi golenie i sprawnie usunie zbędne włosy.
4. Peeling

Złuszczanie skóry pozwala pozbyć się brudu, potu i martwych komórek. To z kolei pomaga lepiej golić włosy i zapewnia gładką i czystą twarz.
LETNIA PIELĘGNACJA SKÓRY PO GOLENIU

  • Wysokojakościowy krem po goleniu

Golenie silnie wpływa na stan skóry, szczególnie w upalny letni dzień. Zaczerwienienia, różne zacięcia brzytwą i podrażnienia często pojawiają się na twarzy po procesie usuwania włosów. Dlatego trzeba koniecznie mieć specjalny krem po goleniu, najlepiej z aloesem, witaminą E lub miętą. On nie tylko poprawi kondycję skóry, uspokoi ją, ale także ochłodzi. Istnieją również specjalne narzędzia, które zapobiegają wzrostowi zarostu.

  • Orzeźwiający żel z aloesem

Orzeźwiający żel z aloesem naprawdę dba o skórę po goleniu: zmaga się z pojawieniem się podrażnień, wysypek i usuwa bakterie. Żel chłodzi twarz i daje uczucie świeżości.

  • Wykorzystanie tonika

Tonizowanie twarzy jest ważnym etapem w pielęgnacji skóry. Przy regularnym stosowaniu takiego środka twarz jest czysta, jędrna i świeża. Ponadto latem tonik doskonale oczyszcza niezbędne obszary twarzy i zapobiega wrastającym włoskom. Lepiej jest wybrać ten produkt bez alkoholu, ponieważ prowokuje on wysuszenie skóry.

  • Lotion bez alkoholu

Lotion z mentolem chłodzi, odświeża i nawilża skórę. Przenika w komórki, robiąc twarz czystą, zdrową i zadbaną. Ponownie zalecamy na lato wybór produktu bez alkoholu, aby uniknąć przesuszenia.

  • Lód

Wykorzystanie lodu to dość brutalny sposób na ochłodzenie skóry w upalny dzień. Ale uwierzcie, takie rozwiązanie przyniesie prawdziwie orzeźwiający efekt. Oczyszczanie twarzy kostkami lodu to nie tylko naturalne chłodzenie, ale także korzystna procedura dla kondycji skóry.

  • Olejek po goleniu

Po zakończeniu usuwania zarostu można nanieść specjalny olejek na ogolone obszary. Zmiękczy twarz i sprawi, że będzie gładka. Podczas golenia skóra traci naturalny tłuszcz ochronny, co prowadzi do wysuszenia. Olej z oliwek, olejek lawendowy, olejek z miodli czy jojoba lub ich mieszka pomogą przywrócić naturalną równowagę tłuszczową.

Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą  naprawdę ułatwić letni proces golenia. Koniec z martwieniem się, można po prostu cieszyć się latem i czystą twarzą!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia