Tenax — młoda marka, która podbiła męski świat!

Artykuł dedykowany jest miłośnikom marki Tenax i wszystkim chcącym spróbować jej kosmetyków. Trochę historii i kilka słów o każdym produkcie marki — pomoże Ci dowiedzieć się więcej o swoim ulubionym producencie i znaleźć coś dla siebie.

JAK TO BYŁO

  1. Wszystko zaczęło się w 1908 roku od jednego Florentyńczyka Ludovico Martelli i jego chęci tworzenia kosmetyków do golenia.
  2. W 1948 roku jego syn Pierre dokonał przełomu — stworzył unikalną formułę kremu.
  3. Tak narodziła się nowa marka Proraso, producent profesjonalnych, luksusowych produktów do golenia, która zyskała popularność nie tylko we Włochach, ale także na całym świecie.
  4. W 2017 roku Florentyńczycy wprowadzają nową linię kosmetyków Tenax, zorientowaną na pielęgnację i stylizację włosów..


NOSOROŻEC

Tenax w języku polskim oznacza nieugięty, mocno trzymający, wytrwały. Prawdopodobnie dlatego producent umieścił nosorożca na opakowaniu swoich produktów, bo jego róg ma właśnie takie właściwości. Ponadto uważa się, że zwierzę ucieleśnia siłę, moc, odwagę, a Hindusi z jego „nosa” robią proszek, który pomaga na libido. Dlatego nosorożec — to idealny symbol dla kosmetyków męskich, przeznaczonych do stylizacji włosów.

JAKOŚĆ PRORASO W TENAX

Kosmetyki Tenax produkują się zgodnie z technologiami Proraso, które z powodzeniem przeszły próbę czasu, czyli ponad pół wieku. Nowa marka odziedziczyła wszystko, co najlepsze po swoim starszym bracie i wykorzystała go doświadczenie w tworzeniu kosmetyków dla mężczyzn.

Producent Proraso, który także jest producentem Tenax, przez cały czas swego istnienia ciągle eksperymentuje ze swoimi produktami. Dlatego wszystkie kosmetyki podlegają ciągłym ulepszeniom i stają się coraz bardziej skutecznymi. Dotyczy to również produktów do stylizacji Tenax.

Ze względu na to, że kosmetyki do stylizacji przesuszają włosy założycieli nowej marki postanowili pozbyć się takiej wady. Stworzyli produkt, który chroni przed przesuszeniem, dodatkowo odżywia i nawilża włosy. Ponadto kosmetyki zawierają składniki naturalne, które wywierają korzystny wpływ na kondycję i zdrowie włosów.


KOLEKCJA TENAX

Doszliśmy wreszcie do najciekawszej części, czyli do asortymentu linii Tenax. Chociaż nie jest duża, zaś starannie przemyślana pod względem jej składu i właściwości.

Marka oferuje kosmetyki wysokiej jakości do stylizacji i pielęgnacji włosów. Produkty marki Tenax przeznaczone są do każdego typu włosów, a różne rodzaje stylerów umożliwiają tworzenie fryzur na każdą okazję.

  • POMADKA DO WŁOSÓW

Tenax Hair Pomade Extra Strong HoldTo jest wosk na bazie wody, przeznaczony do ekstramocnego utrwalenia włosów. Wystarczy niewielkiej ilości pomadki, aby stworzyć nowe i poeksperymentować ze starymi lookami. Przy tym fryzura nie „twardnieje” i nie staje się sztywna. Można nanosić zarówno na suche, jak i wilgotne włosy.


Tenax Hair Pomade Strong HoldPomadka wyprodukowana jest na bazie wody i zapewnia mocne utrwalenie. Specjalna formuła produktu sprawia, że włosy pozostają elastyczne, miękkie, ale przy tym świetnie ujarzmione. Przeznaczona jest zarówno do wilgotnych, jak i suchych włosów. Łatwo się zmywa. Więc zmieniaj stylizację w dowolnym momencie: to idealny wybór na mocny chwyt z możliwością re-stylingu.


Tenax Hair Matte Pomade Strong HoldTenax Matte — najlepsza opcja do tworzenia fryzur o naturalnym wyglądzie. Dzięki formule na bazie wody kosmetyk nie nadaje połysku, więc można nie martwić się o nienaturalny efekt. Przy tym włosy są idealnie strukturyzowane i miękkie w dotyku. Pomadka jest bardzo łatwa w użyciu, wystarczy nanieść niewielką ilość na pasma wilgotne lub suche. Aby usunąć pomadkę należy umyć włosy szamponem.


  • ŻEL DO WŁOSÓW

Tenax Hair Gel Super HoldAby wymodelować trwałą fryzurę użyj żel o mocnym chwycie marki Tenax. Stylizacja z tym kosmetykiem wykonuje się na włosy suche szybkimi ruchami w ciągu kilku sekund. Produkt poprawia teksturę włosów, nadaje im miękkość i naturalny połysk.


  • KREM DO WŁOSÓW

Tenax Hair Cream Extra StrongDzięki specjalnej formule krem marki Tenax zapewnia niesamowity efekt połysku i mocne utrwalenie przez cały dzień. Po użyciu tego produktu włosy stają się elastyczne i lśniące. Nanosić krem można na pasma suche lub wilgotne.


  • SZAMPON DO WŁOSÓW

Tenax Daily Shampoo


Szampon do włosów Tenax został specjalnie opracowany do codziennego mycia. Zawarty w nim mentol zapewnia świeżość i lekkość, która będzie odczuwalna na włosach przez długi czas. Kosmetyk ma działanie regenerujące, korzystnie wpływając na kondycję włosów. Po użyciu szamponu włosy stają się miękkie, lśniące i gotowe do dalszej stylizacji.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia