TOP 9 zalet używania pędzla do golenia. Albo dlaczego jest niedoceniany przez mężczyzn?

Na dzień dzisiejszy istnieje wiele dodatków, które pomagają ułatwić proces golenia. Należy do nich i pędzel do golenia. Ale czy jest on naprawdę tak potrzebny, czy po prostu jest przeceniany? Spróbujmy to wyjaśnić.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ PĘDZEL DO GOLENIA

  • Uchwyt

Nowoczesne pędzle do golenia są wyposażone w uchwyty z różnych materiałów. Mogą to być nylon, plastik, uretan, akryl. One odróżniają się długowiecznością i wysoką trwałością, co gwarantuje długi okres eksploatacji. Drogie pędzle są ozdabiane w uchwyty wykonane z drewna, kości słoniowej, a nawet skorupy żółwia.

  • Włosie

Średnia długość włosia wynosi około 50 mm. Jego knot, czyli gęstość upakowania włosia, może zmieniać się w granicach 20 mm i wyżej. Włosie może być syntetyczne i naturalne. W pierwszym przypadku jest to nylon, który szybko schnie i jest bardziej trwały. W drugim -  to sierść zwierzęcia: borsuka, dzika i konia.

Warto zauważyć, że włosie dzika i borsuka jest częściej spotykane na rynku niż pędzle z włosiem konia.Włosie dzika jest tańsze niż borsuka, dlatego łatwiej je kupić. Sierść borsuka lepiej utrzymuje wodę, a zatem piana wychodzi obfita i gęsta. W dodatku takie włosie jest znacznie bardziej wytrzymałe, co wpływa na cenę. 


ТОP-9 POWODÓW UŻYWAĆ PĘDZLA DO GOLENIA

Jakie więc zalety można otrzymać od pędzla podczas golenia? Proponujemy całe dziewięć powodów, dlaczego jednak trzeba używać takiego akcesorium do usuwania zarost. 

Zaleta nr 1: idealna piana

Dobrej jakości piana pozwala osiągnąć komfortowe golenie i czysty efekt. Dlatego ważne jest  ubijać mydło lub krem rzetelnie, a można to zrobić za pomocą oczywiście pędzla! Dzięki temu narzędziu piana będzie idealnej konsystencji, a samo spienienie środka zajmie minimum wysiłku i czasu.


Zaleta nr 2: gęste pokrycie

Gęsta pianka jest środkiem poślizgowym, który sprzyja skutecznemu goleniu. Takie gęste i nasycone pokrycie na twarzy pozwala maksymalnie zmiękczać i nawilżać zarost. Brzytwa lub maszynka do golenia przy tym ślizga się swobodnie i ścina włosy bez zacięć.


Zaleta nr 3: ​​niedostępne miejsca są dostępne

Naniesienie piany za pomocą pędzla i rękami bardzo się odróżnia. Wizualnie tej różnicy można i nie zauważyć, ale pędzel dostanie się do wszystkich obszarów roślinności na twarzy, wypełniając je pianą. Ponadto pędzel aktywnie unosi włosy, co umożliwia łatwy poślizg brzytwy lub maszynki do golenia  i ścinanie jeszcze większej ilości zarostu.


Zaleta nr 4: oszczędność

Wyrabianie piany bez pędzla zajmuje nie tylko dużo czasu, ale także wykorzystuje sporo samego środka. W końcu, aby uzyskać idealną pianę, trzeba wziąć dużą ilość mydła lub kremu. Pędzel do golenia pozwala oszczędnie zużywać produkt, a to znaczy ​​rzadziej biegać do sklepu po kolejną kostkę mydła / opakowanie kremu do golenia. 


Zaleta nr 5:  oczyszczanie i złuszczanie skóry

Rzetelnie oczyszczać i złuszczać skórę można nie tylko za pomocą specjalnych środków. Pędzel również ma tę funkcję. Usuwa on wszelkie zabrudzenia, kurz i martwe komórki przy zwykłym nałożeniu piany na twarz. Dzięki takiemu peelingowi ​​skóra wygląda na świeższą, młodszą i zdrowszą. Mężczyźni nie mają ochoty ani siły zajmować się peelingiem twarzy, więc pędzel bardzo nam pomaga w tej kwestii. W procesie golenia już oczyszczamy skórę, a to już dwie procedury w jednej.


Zaleta nr 6: przyjemne odczucia

Używanie pędzla do golenia to już przyjemny rytuał zarówno dla siebie, jak i skóry. Metodyczne nakładanie piany na twarz uspokaja, relaksuje i powoduje uczucie spokoju. Ponadto użycie pędzla daje poczucie zaangażowania w tradycje golenia, co jest zdecydowanie przyjemnym dla mężczyzny :).


Zaleta nr 7: rzetelne przygotowanie do golenia

Możesz nakładać środek do golenia od razu na twarz i bezpośrednio rozpoczynać usuwanie zarostu. Ale w tym przypadku włosy wcale nie są zmiękczone, a skóra nie jest nawilżona. A zatem więcej podrażnień, wysypek i skaleczeń po zabiegu.

Jeżeli wykorzystujemy pędzel, to proces golenia spowalnia się i zwiększa się wydajność. Podczas nakładania piany na twarz, sprawdzania konsystencji, prawidłowego pokrycia itp. nasza skóra będzie lepiej przygotowana, a włosy maksymalnie zmiękczone.


Zaleta nr 8: wykorzystanie naturalnych środków do golenia

Jeśli zmieniasz pędzel do golenia na żel / piankę w puszce, przygotuj się również nakładać na skórę szkodliwe składniki tych środków. Ale specjalne kremy i mydła do wyrabiania piany (oczywiście za pomocą pędzla) praktycznie nie zawierają niebezpiecznych składników w swoim składzie. Wręcz przeciwnie, są wykonywane z naturalnych surowców, które mają korzystny wpływ na stan skóry.


Zaleta nr 9: skuteczność

Dzięki pędzlowi odbywa się złuszczanie skóry, oczyszczenie porów, a także maksymalne uniesienie włosów w celu dalszego ścinania. Dzięki temu akcesorium piana jest gęsta i szczelna, a jej idealna konsystencja pozwala stworzyć barierę ochronną na twarzy przed agresywnym działaniem maszynki do golenia. Za pomocą takiego dodatku skóra jest lepiej przygotowana do procesu golenia, a zarost aktywnie zmiękcza się w celu łatwego usunięcia. Wszystko to zwiększa efektywność tej procedury.

Używać pędzla do golenia czy nie to sprawa każdego. Golenie bez niego jest również możliwe, ale z nim staje się o wiele razy lepsze. To narzędzie lepiej wypróbować osobiście, aby doświadczyć wszystkich jego zalet, a dla kogoś być może i wad. Ale trudno będzie je odnaleźć :) 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia