4711 Original Eau de Cologne

4711 Original Eau de Cologne

Państwo-producent: NIEMCY

Kraj producent: NIEMCY 4711 Oryginal jest jedną z najstarszych marek perfumeryjnych uznaną na całym świecie, nazywaną również „matką wszystkich Eau de Cologne". Woda kolońska zyskała światową sławę jako produkt o uniwersalnej nucie zapachowej dla mężczyzn i kobiet. Jej nazwa pochodzi od miasta Kolonii, gdzie jest produkowana od początku XVIII w. Marka 4711 jest dobrze znaną na całym świecie. Specyficzna nazwa marki jest inspirowana numerem domu, w którym mieszkał producent wody kolońskiej 4711. Dziś marka cieszy się uznaniem wszystkich mężczyzn na całym świecie.

Więcej o marce

Towary 4711 Original Eau de Cologne w naszym sklepie internetowym

Na liście nie ma produktów.

«4711 Original Eau de Cologne»: historia

Woda kolońska zyskała światową sławę jako produkt o uniwersalnej nucie zapachowej dla mężczyzn i kobiet. Jej nazwa pochodzi od miasta Kolonii, gdzie jest produkowana od początku XVIII w. Marka 4711 jest dobrze znaną na całym świecie. Specyficzna nazwa marki jest inspirowana numerem domu, w którym mieszkał producent wody kolońskiej 4711. Kamienica przy Glockengasse wciąż ma ten sam adres i stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Kolonii. Mieści się w niej luksusowa perfumeria oraz małe muzeum wody kolońskiej.

". Wszystko zaczęło się od bardzo wyjątkowego prezentu. W dniu 8 października 1792 roku młody kupiec Wilhelm Muelhens otrzymał w podarunku ślubnym od pewnego kartuzjańskiego zakonnika tajemniczy przepis na „aqua mirabilis” – cudowną wodę do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Co z tego wynikło? Przedsiębiorczy kupiec od razu wyczuł szansę na rozkręcenie lukratywnego biznesu. Zaraz po ślubie otworzył manufakturę w Glockengasse w Kolonii. Początkowo sprzedawał „aqua mirabilis” jako eliksir zdrowia. Woda mogła być wypijana w postaci nierozcieńczonej lub zmieszana z winem.

W 1794 Kolonia została zajęta przez wojska francuskie. Według legendy, perfumy 4711 ostatecznie zawdzięczają swoją nazwę gorliwości organizacyjnej okupantów. Aby położyć kres przypadkowym nazwom ulic i ułatwić znalezienie kwatery dla swoich żołnierzy, dowódca wojsk, generał Daurier, rozkazał ponumerować wszystkie domy. W ten sposób Dom Muelhens w Glockengasse otrzymał numer 4711, czyli numer którym później została ochrzczona woda kolońska. Nazwa 4711 został dopiero oficjalnie zarejestrowana jako marka w 1875 roku.

Jak to się stało, że napój do picia stał się perfumami? Wszystko przez Napoleona. W 1810 wydał dekret, (skądinąd dość słuszny) w którym nakazał m.in. że przepisy wszystkich leków przeznaczonych do użytku wewnętrznego muszą być podane do publicznej wiadomości. Muelhens, obawiał się, że sekretna recepta jego cudownej wody Kölnisch Wasser dostanie się do publicznej wiadomości a on sam straci w ten sposób monopol. Zdecydował, że woda 4711 odtąd będzie sprzedawana jako perfumy a nie lek. Okazało się, że ten wybór był przysłowiowym strzałem w 10. Klienci szybko przekonali się do zapachowych i orzeźwiających właściwości produktu i używali 4711 nie tylko do skrapiania ciała, ale także do higieny osobistej.

Woda 4711 szybko stała się bestsellerem. Miłośnikami wody kolońskiej byli arystokraci i członkowie rodów królewskich w tym car Rosji i książę Walii. Fanami zapachu byli także również Johann Wolfgang von Goethe i Wilhelm Richard Wagner.Już pod koniec XIX perfumy były znane na całym świecie. Firma miała swoje firmowe salony w Wiedniu i Nowym Jorku. 4711 stały się jednym z najbardziej poszukiwanych produktów perfumeryjnych. W 1920 zapach 4711 stał się bohaterem skandalu. A wszystko za sprawą dość prowokacyjnej jak na ten czas reklamy. Na plakacie reklamującym perfumy mogliśmy przeczytać: Specjalne substancje zapachowe dla specjalnych kobiet! Kobieta, która nosi 4711 jest elegancka, czarująca i nowoczesna. Dla nas może to nie jest zbyt prowokacyjne, ale w tamtych czasach… Interweniował nawet arcybiskup Kolonii. Plakat został zdjęty.

Niesamowity zapach wody kolońskiej «4711 Original Eau de Cologne»

Klasyk wśród klasyków. Woda Kolońska 4711 swą sławę zawdzięcza tajnej recepturze, która odżywia skórę pozostawiając na niej przyjemny zapach.

W trakcie ponad dwóch wieków istnienia zapach 4711 stał się ikoną w świecie luksusowych towarów. Mit o jego sekretnej recepturze jest bardziej żywy niż kiedykolwiek. Jak pachną? Oryginalne perfumy 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz to aromatyczny, cytrusowy zapach cytrusów dla kobiet i mężczyzn. W nutach głowy znajduje się olejek pomarańczowy, brzoskwinia, bazylia, bergamotka i cytryna. W sercu wyczuwamy cyklamen, lilia, melon, jaśmin i róża bułgarska a bazie paczula, wetiwer, piżmo, drzewo sandałowe, mech dębowy i cedr.

Asortyment produkcji «4711 Original Eau de Cologne»

Niemiecka marka «4711 Original Eau de Cologne» oferuje nie tylko klasyczne wody kolońskie, ale również balsamy po goleniu, żele pod prysznic, mydła I dezodoranty.

Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługuje woda kolońska «4711 Original Eau de Cologne». Woda kolońska przyciąga uwagę nie tylko mężczyzn, ale i kobiet.


Kupić produkty 4711 Original Eau de Cologne z dostawą

Dla wygody swoich Klientów firma barbercompany.pl oferuje różne sposoby dostawy naszych towarów na terenie całej Polski oraz za granicę.


Sposoby dostawy na terenie Polski:

  1. Dostawa ekspresowa:
    Można wybrać jedną ze służb kurierskich: Kurier GLS, Paczkomaty Inpost, Poczta Polska List ekonomiczny

  2. Darmowa dostawa:
    Dostawa jest realizowana za pośrednictwem Paczka w ruchu

  3. Odbiór osobisty

Sposoby dostawy za granicę:

  • Europa Poczta Polska (international)
  • Kurier DHL (international)

UWAGA: Zamówienia złożone przed godziną 14:00 są wysyłane w dniu zamówienia. Wszystkie zamówienia złożone po godzinie 14:00 - następnego dnia (zgodnie z godzinami pracy firm transportowych).