Cechy fryzury Fade i jej odmian

Wojskowe fryzury w latach 90. lub nuty głowy dla długich włosów – wszystkie te fryzury Fade towarzyszy nie jednemu rokowi. Jakie są cechy tego stylu, a także czym jest Skin Fade, powiemy dalej.

Fade to nie fryzura!

Fade to wszechstronna technika, nadająca się w zasadzie do strzyżenia każdego niskiego mężczyzny (i nie tylko!). Fryzura na żołnierza nazwano w latach 40. w USA, gdzie została wymyślona przez wykwalifikowanych fryzjerów. Dziesięć lat później rock and roll stał się popularny: Beatlesi i Elvis wprowadzili swoje długie włosy i pompadour do mody, z której po prostu zapomniano strzyżenie Fade jako przywiązanie do krótkich fryzur. Powrót Fade nie musiał długo czekać: w latach 80. modny stał się hip-hop, a w latach 90. Fade zaczął być stosowany w różnych fryzurach jako technika.


W tej chwili wielu facetów i mężczyzn wybiera fryzury Fade. Jest pięknie wizualny i praktyczny w życiu codziennym: przynajmniej przy układaniu części skroniowej zaoszczędzisz ogromną ilość czasu i pieniędzy, ponieważ po strzyżeniu będzie w idealnym stanie przez około 2-3 tygodnie. Wybór wielu i wszechstronność tej techniki są oczywiste: rozmyte przejście od krótkich włosów z tyłu głowy do dowolnej długości w koronie, która jest już samą fryzurą.

Rodzaje Fade i narzędzia do wykonania

Różne rodzaje Fade można rozróżnić na podstawie stref przejściowych od włosów krótkich do dłuższych. Jest ich w sumie 5, ale nikt nie zabrania mieszania ich ze sobą.

  • Niski Fade – płynne lub nagłe przejście – Ty decydujesz. Najważniejsze jest to, że przejście od długich do krótkich włosów zaczyna się z tyłu głowy. Fryzjer zaczyna golić włosy maszynką bardzo nisko, prawie na samej szyi, a następnie, gdy porusza się w górę, długość stopniowo rośnie, przechodząc do wybranej fryzury.
  • Średni lub klasyczny Fade – włosy po bokach i z tyłu są usuwane bardzo szybko, przejście zaczyna się nad uszami – „w środku” – stąd nazwa. Jest również nazywany klasycznym z powodu przeszłości: w zasadzie tak było krojone wojsko.
  • High Fade – sugeruje kontrast między krótkimi włosami po bokach i długimi włosami na czubku głowy. Nagłe przejście zaczyna się i kończy bezpośrednio nad rogami skroniowymi. Wszystko poniżej jest skrócone lub ogolone „do zera”. Linia przejściowa biegnie około 5 centymetrów od korony.
  • Długi Fade – chyba najpopularniejszy w tym sezonie. Przy takim wyborze krótkie włosy poniżej środka głowy płynnie przechodzą w fryzurę „zero”. Jest podobny do Undercut, ale różni się płynnym przejściem w skroniach. Dobrze komponuje się z brodą.

Skin Fade: Co to?

Schemat Skin Fade różni się od klasycznego tym, że krótkie obszary są przycięte do zera. Dość ekstrawagancka fryzura przypomina kształtem grzyba. Odpowiedni dla młodych, szczupłych facetów o wydłużonym, trójkątnym owalu. Strzyżenie z niestandardowymi stylami, możesz sobie pozwolić na różne szokujące obrazy, przyciągające uwagę innych.


Strzyżenie Skin Fade jest popularne wśród facetów, którzy służą w szkołach wojskowych i jest również powszechny w kulturze hip-hopowej.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia