Stylowe strzyżenie – ważna część męskiego obrazu. Za pomocą poprawnie dobranej męskiej fryzury można odmłodzić się na kilka lat, stać bardziej solidny albo nawet nabyć podobieństwo z romantycznym bohaterem filmowym. Ale przed tym, jak odświeżyć swój look, warto będzie wyuczyć najnowsze trendy i zorientować barbera po stylu. Które klasyczne modelowe strzyżenia w modzie? Który wariant podejdzie dla prostych włosów, a który – dla kręconych? Czytajcie nasze artykuły o modne fryzury męskie 2021.

  Fryzura męska krótka 2021

  Jeżeli jesteś właścicielem krótkich włosów, tobie imponują proste współczesne męskiej fryzury 2021 bez wyszukiwań, to te stylowe strzyżenia bedą dla ciebie idealną decyzją. Liczą na niedużą długość włosów, różnią się praktycznością i wygodą. Dużo z nich dobrze poleciły siebie jak sportowe, przecież krótkie włosy nie lezą do oczu, nie żądzą układania albo utrwalenia i nie przeszkadzają przy jakiejkolwiek fizycznej aktywności.

  Fryzura krótka męska “Boks”

  Modne strzyżenie, które często spotyka się wśród gwiazd, praktycznie nie wychodzi z mody i pasuję wielu typom. Strzyżenie boks liczy nie prosto na krótkie, a na ultrakrótkie włosy. Kark i obwód skroni podstrzygają do długości 3 mm albo pod zero, a na czubku zostaje długość 0,5-4 cm. To warto uwzględniać, jeśli forma glowy jest nie idealna, albo na skórze są blizny, szramy, wypukłe pieprzyki.


  Kategorycznie nie nadaje się taki wariant, jeżeli u ciebie faliste włosy i szczupła długa twarz. Wygodniej i najprawdopodobniej strzyc boks maszynką, ale samodzielnie nie zawsze wychodzi idealnie. Równe i płynne przejścia gwarantowano są możliwe tylko rękami doświadczonego barbera.

  Męska fryzura krótka “Pół-boks”

  Fryzura typu pół-box różni się od boxu dłuższymi włosami na środku i na skroniach (do 8 cm). Fryzura wygląda jak zwykły jeż, a przejście między czubkiem a tyłem głowy jest płynniejsze za pomocą maszynki do strzyżenia. Technika miękkiego przejścia z krótkich włosów na dłuższe nazywa się “Fade” i jest często stosowana w modnych męskich fryzurach 2021.


  Fryzura męska krótka Pół-box wygląda równie minimalistycznie jak boks, ale dzięki przedłużonym włosom bardziej zmiękcza rysy twarzy i wydaje się delikatniejszy. Obie opcje pasują do krótkiej, schludnej brody w stylu lekko nieogolonej. Jeśli jednak boks pasuje do prawie każdego kształtu twarzy, to pół- box będzie dobrze wyglądał z owalną, okrągłą, kwadratową twarzą, ale nie trójkątną.

  Fryzura męska krótkie boki “French Crop”

  Krótka fryzura dla chłopaka French Crop – dla praktycznych facetów, którzy nie będą zawracać sobie głowy stylizacją, a po prostu przeprowadzą parę razy grzebieniem po czuprynie i pobiegną do spraw. Podstawa fryzury – gładko wygolone do zera lub ekstremalnie krótkie (1,5-3 mm) skronie i tył z płynnym przejściem do dłuższej górnej części.

  Główną cechą French crop jest grzywka, ułożona z góry, co w niektórych przypadkach pomaga wizualnie skorygować wydłużoną twarz i wysokie czoło. Czoło i włosy powyżej skroni i karku są przycięte tak, aby pasma patrzyły tylko do przodu. Długość i kształt grzywki może wahać się od krótkiej do średniej. Najbardziej ekstremalną opcją jest przycięcie do linii krawędzi.


  Strzyżenie French crop – idealne dla mężczyzn o kwadratowym, okrągłym i owalnym kształcie twarzy. Przy odpowiednim podejściu fajna fryzura męska pozwala wizualnie dopasować wydłużone rysy twarzy i maskuje wysokie czoło.

  Włosy w cropie można układać na różne sposoby. Ktoś starannie je przeczesuje, ktoś woli chaotyczne, nieostrożne, rozczochranie. Tekstura pióra jest popularna wśród młodych ludzi i można ją uzyskać dzięki stylizacji. Ale nawet bez niej fryzura będzie wyglądać stylowo i samodostatnie.

  Fryzura dla mężczyzn „Flat top”

  Flat top chyli fryzura kwadrat. Podkładka do strzyżenia doskonale łączy się z krótkimi prostymi i sztywnymi włosami i ma na celu nadanie wizerunku brutalności i męskości. Nie bez powodu na początku XX wieku był noszony głównie przez wysokiej rangi wojsko, a w filmach – postacie takie jak Terminator.


  Ta modna fryzura męska wymaga dużych umiejętności fryzjera. Boki i tył są prawie całkowicie wystrzyżone do ultra-krótkiego jeża. Ale główną cechą fryzury flat top jest to, że góra jest cięta dokładnie poziomno. Przy odpowiedniej technice fryzura wygląda jak idealnie płaska „platforma”.

  Dla mężczyzn o okrągłej twarzy zalecana wysokość kwadratu to 4-5 cm – pomoże to wizualnie rozciągnąć twarz i podkreślić kości policzkowe. Właścicielom owalnej twarzy lepiej nie wychodzić poza 2 cm. Flat top nie jest odpowiednia dla mężczyzn z krótką szyją – wyraźna geometria fryzury sprawi, że będzie ona jeszcze krótsza. Fryzura jest odpowiednia dla siwych włosów, dając starszym mężczyznom jeszcze większą solidność.

  Fryzura dla chłopaka „Princeton”

  Strzyżenie Princeton – uniwersalna opcja dla każdego wieku i wyglądu. Nadaje się do włosów prostych o dowolnej strukturze: grubych, sztywnych, miękkich, cienkich. Ale nie będzie dobrze wyglądać na kręconych. Krótka fryzura dla chłopaka swoją nazwę zawdzięcza studentom Uniwersytetu Princeton, którzy zawsze wyglądali jak igła i aby uzyskać fryzurę chodzili do najlepszych fryzjerów. W przypadku tej fryzury dopuszcza się pozostawienie długości 2,5-5 cm na górze, która stopniowo zmniejsza się do uszu i tyłu bez ostrych różnic.


  Jeśli masz grube, gęste włosy, które dobrze trzymają swój kształt, nie musisz spędzać dużo czasu pszy stylizacji. Ale przy cienkich, miękkich włosach musisz używać narzędzi do stylizacji.

  Fryzury męskie 2021 na średnie włosy

  Im dłuższe włosy, tym więcej opcji męskich fryzur 2021 zaoferuje Ci fryzjer. Zobacz najfajniejsze modelowe fryzury dla włosów średniej długości w tym sezonie.

  Fryzura męska Undercut

  Piękna, fryzury męskie średnie undercut od roku nie wychodzi z mody i nie bez powodu. Swoją popularność zawdzięcza wszechstronności i dużej liczbie metod stylizacji, które pozwalają wyrazić i podkreślić indywidualność. Jedyne „ale”: ta fryzura nie jest odpowiednia dla mężczyzn z kręconymi włosami, a jeśli mistrz zdecyduje się tak obciąć loki, będziesz musiał włożyć dużo wysiłku w codzienną stylizację.

  Undercut – najlepsza opcja dla tych, którzy mają łyse miejsca na glowe. Obcięte boki, zaakcentowana przednia część ze stylizującym tyłem lub wystające wydłużone grzywki pomogą skorygować głębokie łysienie czołowe. Aby efekt przesunięcia nacisku z boków na wierzch włosów zadziałał, ważne jest, aby włosy były grube, gęste i masywne.


  Ta fryzura dla chłopaków opiera się na połączeniu krótkich lub ogolonych włosów po bokach i wydłużonych pasm na górze, w okolicy potylicznej i w okolicy grzywki z wyraźną granicą między obszarami o różnej długości. Włosy na czubku głowy można układać w zależności od nastroju i sytuacji.

  Niektórzy mężczyźni odraszczają włosy dłużej i używają stylizacji, aby unieść je do góry , aby uzupełnić fryzurę lekką imitacją irokeza. Jeśli lubisz kreatywne opcje młodzieżowe, wypróbuj kręcone fryzury skroni, równomiernie ogolone przedziałki lub tatuaż na włosach – teraz wzory włosów są u szczytu mody. Krótkie włosy i lekkie nieogolenie są również idealnymi towarzyszami fryzury undercut.

  Kanadyjskie strzyżenie lub modne „pod Fritzem”

  Ta fryzura męska 2021 jest bardzo podobna do undercut, ale jej główną cechą jest miękkie, prawie niezauważalne przejście od krótkich włosów na skroniach i tyłu do długich pasm na czubku. Ponadto, z czubkiem możesz fantazjować – na przykład ukośny asymetryczny idealnie pasuje do młodzieżowego stylu. Mężczyznom z łysieniem zaleca się czesanie grzywki do tyłu.

  Aby nadać eleganckiej brutalności można użyć żelu do włosów, a przy jego pomocy uzyskać efekt „śliskości”. Ta opcja wizualnie dziedziczy tradycję fryzur w stylu wojskowym, popularną w latach 40. Idealna do włosów blond, więc jeśli jesteś blondynem o sztywnych, grubych włosach, ta fryzura jest dla Ciebie.


  Fryzura “pod Fritzem” rodzaje:

  1. Klasyczny fryzury męskie średnie: Objętość jest tworzona w górnej części głowy, która stopniowo zmniejsza się w miarę zbliżania się do korony. Włosy na skroniach i tyłe należy przyciąć maksymalnie.
  2. Sportowy: włosy są przycinane tak krótko, jak to możliwe, a obszar tyłu i skroni obcinany za pomocą maszyny do strzyżenia z dyszą 1 mm.
  3. “Pod Fritzem”na wydłużone kręcone włosy: podstawą jest ten sam klasyczny kanadyjski styl, ale ze względu na specjalną strukturę kręconych włosów technika nieco się zmienia – loki są przycinane nożyczkami, a w procesie strzyżenia dzielone są na cienkie pasma dla większej wygody.
  4. “Pod Fritzem” jest uważany za uniwersalną fryzurę na średnie włosy: będzie dobrze wyglądał na mężczyznę w każdym wieku i statusie. Różnorodność opcji stylizacji sprawia, że ​​nadaje się na każdą okazję. Może być również używany przez doświadczonego fryzjera do poprawy okrągłej lub kwadratowej twarzy, zwiększając objętość czubka włosów. Dla właściciela owalnej twarzy będzie odpowiedni każdy rodzaj fryzury “Pod Fritzem”.

  Fryzury męskie średnie: Brytyjskie strzyżenie

  Kolejna modelowa fryzura dla mężczyzn o średnich włosach. Brytyjka to klasyk, ponieważ od lat 50. ubiegłego wieku jest mocno zakorzeniona w życiu stylowych mężczyzn. Będzie Ci odpowiadać, jeśli:

  • Chcesz wyglądać elegancko, stylowo i jednocześnie trochę niechlujnie.
  • Masz dość grube włosy i nie ma łysych plam.
  • Jesteś gotowy poświęcić około 5 minut dziennie na stylizację włosów.
  • Użycie stylizacji nie jest dla Ciebie trudne i wiesz, do czego jej potrzebujesz.

  Brytyjska technika jest bardzo prosta: najpierw fryzjer skraca włosy z tyłu głowy za pomocą maszynki do strzyżenia i przycina skronie. Grzywka pozostaje długa i często jest zaczesana do tyłu jak irokez, aby objętość włosów wyglądała na większą. W przypadkach, gdy mężczyzna planuje przeczesać grzywkę na bok, mistrz pozostawia krótszą długość z jednej strony. Brytyjczyk jest idealny do cienkich włosów, a jeśli masz grube kręcone włosy, możesz je przerzedzać pasmami.

  Fryzury męskie średnie: męski Bob

  Spośród celebrytów tę fryzurę nosili kiedyś Johnny Depp, Brad Pitt i inne symbole seksu. Fryzura meska Bob jest idealna dla właścicieli okrągłej twarzy, ponieważ może sprawić, że będzie wizualnie bardziej wydłużona i cienka. Takie strzyżenie zmiękczy także twarde rysy twarzy, wąskie szerokie kości policzkowe i rozwiąże problem odstających uszu.

  Istnieje kilka rodzajów fryzury chlopiece Bob. Podwójna fryzura na dwóch poziomach, na górze – jak w klasycznym bobie, w obszarze potylicy włosy są dłuższe. Różnica może być zarówno bardzo mała, jak i radykalna, gdy dolna warstwa włosów sięga do ramion, ale z tej opcji częściej korzystają kobiety. Główną funkcją podwójnego bobu jest nadanie objętości cienkim, miękkim włosom.


  Ogolone skronie najczęściej wybierają mężczyźni o kręconych i gęstych włosach, aby zmniejszyć objętość włosów i wyglądać bardziej surowo i odważnie. Poza tym, ogolone skronie mogą wyglądać dość kreatywnie i seksownie, jeśli ozdobisz je różnymi geometrycznymi wzorami i liniami.

  Stopniowany Bob jest wykonany warstwami: wydłużona część – z tyłu głowy, na czubku głowy jest nieco krótsza. W rezultacie fryzura wygląda niechlujnie i seksownie.

  Bob z przedziałkiem pośrodku jest odpowiedna fryzura dla mężczyzn o niezbyt wydłużonej twarzy i bujnych, obszernych włosach. Obraz wygląda powściągliwie i elegancko – to właśnie dla fanów biznesowego stylu.

  Fryzury na długie włosy

  Piękne długie włosy nie są w żadnym wypadku przywilejem kobiety. Z długimi włosami mężczyzna może wyglądać zarówno romantycznie, jak i brutalnie. Długie włosy to okazja do chodzenia z kucykiem lub warkoczem i po prostu rozpuszczonymi włosami na ramionach, jak Jason Momoa. W tym sezonie oferujemy najpopularniejsze fryzury męskie długie.

  Modne strzyżenie Top knot

  Jakby stworzona do długich włosów, chociaż w razie potrzeby można ją połączyć z podciętą fryzurą dla mężczyzn. Ta fryzura dobrze wygląda na blond włosach i jest odpowiednia dla:

  • dla mężczyzn o prostych włosach;
  • dla mężczyzn z głębokimi jamami czołowymi, którzy chcą je zamaskować.


  Schemat fryzury jest prosty: skronie są całkowicie ogolone lub bardzo krótko obcięte, a długie pasma włosów pozostawione na czubku i tyle głowy są zebrane elastyczną opaską w ogon lub kok. Właściwie to to samo podcięcie, tylko wydłużone. Lub, jak to nazywają, męski kok z wyciętymi skroniami – top knot. Aby zawiązać kok, długość włosów powinna wynosić co najmniej 10-15 cm. W sezonie 2019-2020 męski kok stał się prawdziwym trendem, kojarzonym głównie z wizerunkiem hipstera (szczególnie w połączeniu z brodą) i miejskiego samuraja.

  Szybko zawiązać i poprawnie wykonać kok wcale nie jest trudne:

  1. Na początek dobrze umyj włosy.
  2. Po umyciu wysuszyć za pomocą stylizacji (chociaż można się bez niej obejść).
  3. Dobrze rozczesz włosy, a następnie przeczesz je do tyłu i zbierz w kucyk, bez wyciągania go do. Kucyk można umieścić zarówno z tyłu głowy, jak i na górze, najważniejsze jest, aby nie obniżać jego zbyt nisko.
  4. Zabezpiecz fryzure żelem do stylizacji.

  Fryzury męskie na jednej długości

  Opcja strzyżenia włosów na jedną długość jest idealna dla posiadaczy włosów kręconych i falowanych, a także dla tych, którzy mają je naturalnie proste. Ta fryzura męska długa z przedziałkiem jest uniwersalna – włosy w tej formie można nosić jako luźne i zbierać od tyłu w kucyk, który pasuję szczególnie odpowiedni dla młodych facetów.


  Fryzury męskie długie można układać z dowolnej strony, z przedzialkiem prostym lub ukośnym, splatać niechlujne warkocze, co jest teraz niezwykle modne, lub uzupełniać ogolonymi skroniami poniżej zera lub ze wzorem.

  Męska fryzura na długie włosy 2021 w stylu grunge

  Męska fryzura na długie włosy grunge polega na stworzeniu dodatkowej objętości dzięki masywnym lub asymetrycznym grzywkom, nierównym końcom i kaskadowej fryzurze na całej długości włosów z tyłu głowy.

  Grungeowe fryzury wyglądają super na falujących, grubych włosach, a jeśli masz je proste z natury, spróbuj zwiększyć objętość za pomocą specjalnych narzędzi.

  A jaką masz fryzurę? Może po przeczytaniu naszego artykulu spodobało Ci się coś nowego?