Side Part: klasyczna fryzura z przedziałkiem wraca do mody

Stylowa i męska, ale jednocześnie niesamowicie wzruszająca fryzura Side Part pasuje prawie każdemu, jest łatwo obsługiwana zarówno przez fryzjera, jak i niezależnie, i zawsze jest modna. Dowiadujemy się, dlaczego ta fryzura jest tak nazywana, do kogo będzie pasować i jakie ma aktualne odmiany.

Co to jest Side Part?

Side Part to klasyczna angielska fryzura, którą pokochało wielu hollywoodzkich aktorów, znanych piłkarzy i tych, którzy wolą wyglądać jak najlepiej. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi: długa część włosów jest zaczesana na jedną stronę, co nadaje fryzurze szczególnego uroku.

Kluczowe cechy:

 • krótko przycięte skronie i kark;
 • rozstanie z boku;
 • na koronie – długie pasma, ułożone z boku.

Długie i krótkie części tworzą wyraźne V, które może być postrzegane jako symbol prawdziwego zwycięzcy!


Charakteryzuje się skórką zwaną „rozstaniem” (podział masy włosów na dwie strony, wizualnie podobny do paska). Rozcięcie może znajdować się po obu stronach głowy, a także dokładnie pośrodku lub po przekątnej. Jego pozycja zależy od kierunku wzrostu i ułożenia włosów. Separację można przeprowadzić zarówno naturalnie, jak i sztucznie (golić prostą maszynką na całej długości wybranego paska, cienko i dokładnie). Długość włosów do fryzury z przedziałkiem Side Part powinna zaczynać się od około 3 – 4 centymetrów, aby można było rozczesać włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu

Strzyżenie na części bocznej ma wiele zalet, na przykład:

 • nadaje się do każdego rodzaju włosów – można go wykonywać zarówno na włosach prostych, jak i kręconych;
 • obszerny sam w sobie – z powodu długich pasm ułożonych z jednej strony;
 • pasuje do prawie każdego rodzaju twarzy, pasuje do większości stylów ubioru;
 • nie wymaga skomplikowanej stylizacji;
 • można nosić w każdym wieku;
 • nie koliduje z aktywnym życiem, za które sportowcy tak bardzo go kochają.

Który mężczyzna będzie pasował do fryzury Side Part?

Jak już powiedzieliśmy, fryzura Side Part to niemal uniwersalna opcja. Przyjrzyjmy się bliżej różnym aspektom wyglądu, aby upewnić się, że ta angielska fryzura będzie dla Ciebie odpowiednia.

Kolor i struktura włosów

Strzyżenie w części bocznej wygląda efektownie na ciemnych, jasnych i rudych włosach. Struktura też nie ma znaczenia. Cienkie włosy staną się bardziej obszerne dzięki stylizacji, a gęste włosy uzyskają niezbędną „równowagę” dzięki ogoleniu skroni. Najważniejsze są tutaj zręczne ręce fryzjera, który może wybrać odpowiedni styl.

Włosy proste i kręcone

Specjalna technika stylizacji, zakładająca minimalną długość na skroniach i długie pasma w koronie, zaczesane na jedną stronę, pozwala cieszyć się tą fryzurą posiadaczom prostych i loki u chlopaka.

Typ i wiek twarzy

Fryzura Slide Part z przedziałkiem będzie pasować do każdego rodzaju twarzy. Być może jedynym przeciwwskazaniem jest mocno wydłużona twarz – objętość korony podkreśli kształt i sprawi, że twarz będzie jeszcze bardziej wydłużona.

A najważniejsze jest to, że styl angielski pasuje każdemu: zarówno młodym chłopcom, jak i starszym panom: fryzura Side Part sprawia, że ​​pierwsza jest solidniejsza i cięższa, druga daje kroplę młodzieńczego entuzjazmu. Ogólnie solidne plusy.


Schemat krok po kroku wykonywania angielskiej fryzury SidePart

Sekret fryzury Side Part tkwi w prostocie wykonania.

Aby odtworzyć ten angielski szyk, będziesz potrzebować:

 • maszynkę do strzyżenia włosów z nasadkami o różnej długości;
 • ostre nożyczki.

Nie zapominaj, że fryzura SidePart nie jest wykonywana na mokro, ale na suchych włosach. Należy przestrzegać zaleceń stylistów, w przeciwnym razie wynik może być rozczarowujący.


Gotowy do powtórzenia takiej fryzury z przedzialkiem w domu?

 1. Załóż najdłuższą nasadkę i zacznij strzyżenie maszynką od skroni, delikatnie odsuwając się od obszaru wokół uszu.
 2. Do przycięcia włosów poniżej strefy skroniowej potrzebna jest nieco krótsza nasadka.
 3. Maszyna nie jest potrzebna w strefie ciemieniowej i obszarach bocznych: są one cięte nożyczkami, ponieważ włosy są tam dłuższe.
 4. Upewnij się, że przejście z krótkich włosów na długie jest gładkie i niewidoczne. W tym SidePart przypomina kolejne modne fryzury męskie 2021 – fade.
 5. Uzbrój się ponownie w maszynę do pisania – czas narysować linię podziału.
 6. Pozostaje dokończyć fryzurę z projektem grzywki: jej długość zmienia się w zależności od życzeń. Najmodniejsze opcje roku to krótkie fryzury bez grzywki, ale decyzja należy do Ciebie.

Widoki Side Part

Z biegiem lat ten styl zyskał wiele różnych form, które rozważymy dalej.

Klasyczny

Ważną częścią wyglądu „dżentelmena” jest fryzura i często jest to właśnie Side Part. Zaprojektowana przez ikony stylu, takie jak Cary Grant, David Beckham i Mad Men’s Don Draper, ta fryzura pozostaje jedną z najbardziej stylowych. Aby uzyskać taki efekt, podziel boczną część i przeczesz jedną stronę, pozostawiając resztę do naturalnego opadnięcia. Zablokuj go żelem lub szminką, jeśli wolisz matową konsystencję. Wygląd tego klasyka nigdy nie wyjdzie z mody.


Z falującymi włosami i niskim blaknięciem

Beztroska i łatwa w utrzymaniu, ta Side Part wygląda najlepiej w połączeniu z niskim blaknięciem. Świeży i żywy wygląd klasycznej fryzury jest idealny dla nowoczesnego mężczyzny i pasuje na każdą okazję. Utrzymuj strukturę włosów matową szminką lub żelem do stylizacji. Fade fryzura kontrastuje z miękkimi falami, aby uzyskać dramatyczny wygląd.

Obszerny Side Part

Połączenie klasycznej części bocznej z obszernymi włosami wygląda świetnie na każdym. Zacznij od utworzenia sekcji i odwróć włosy na bok. Aby dodać objętości włosom, użyj mocnej pomady i przytrzymaj spray. Ta stylowa i piękna fryzura jest tak elegancka, że ​​wiele dziewczyn się odwróci.


Side Part i ogolony Undercut

Idealna fryzura dla osoby lubiącej ryzyko, taka fryzura się opłaci. Tradycyjna Side Part w połączeniu z buntowniczym podcięciem jest idealna dla nowoczesnego faceta. Niezależnie od tego, czy pracujesz przy biurku, czy na budowie, ten styl jest ponadczasowy i jednocześnie nowoczesny. Używając odpowiedniej nasadki, obetnij pod włosami u góry, pozostawiając znacznie dłużej u góry niż po bokach. Chociaż ta stylizacja jest raczej ostra, jej schludny wygląd stwarza wrażenie wyrafinowania.

W połączeniu z Quiff

Side Part z Quiff (grzywka) to idealna fryzura dla mężczyzn, którzy chcą, aby ich włosy były eleganckie i długie. W przeciwieństwie do pompadour grzywka jest świetna dla mężczyzn o dowolnej długości włosów, a mimo to świetnie wygląda. Użyj żelu lub matowej szminki, aby usunąć włosy z czoła i do góry. W połączeniu z Side Part będziesz wyglądać świetnie na każdą okazję, czy to w profesjonalnej atmosferze, na imprezie pod krawatem, czy w pubie. To wszechstronna i ponadczasowa fryzura.


W połączeniu z Fauxhawk

Podobnie jak buntowniczy charakter ogolonego rozstania, ta fryzura nie jest dla osób o słabym sercu. Chociaż nie musisz chodzić z prawdziwym Mohawkiem, aby odwrócić głowę, Fauxhawk wykonuje tę sztuczkę równie dobrze jak Mohawk. Dodaj objętość do górnej części fryzury, zabezpieczając ją woskiem lub szminką, i wybierz pasma, tworząc z nich igły. Napraw za pomocą lakieru. To świetna fryzura, jeśli jesteś otwarty na eksperymenty.

Wynik

Ta fryzura ma wiele odmian i wszystkie są głównie podzielone na 2 bloki:

 • Wydłużone – włosy średnie i dłuższe, rozdzielone i czesane bez dużej różnicy długości po bokach i na górze. Taka fryzura jest wykonywana głównie za pomocą nożyczek, być może do obszywania używa się trymera.
 • Skrócone – długość włosów na górze jest różna, ale albo blaknięcie odbywa się po bokach, albo jest całkowicie obcięte przed rozstaniem.

Side Part będzie pasować do prawie każdego rodzaju włosów, z wyjątkiem tych z rzadkimi włosami. Dlatego jest klasykiem.

Wysokiej jakości Side Part powinna mieć płynne cieniowanie (płynne przejście dolnej części w przedziałek), schludne i równe rozstanie, a górna część nie powinna posiadać progów i drabinek (a także po bokach, jeśli włosy są dłuższe niż zanikanie).

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia