Fryzura Buzz Cut: rodzaje i jak zrobić

Fryzury w stylu buzz cut są integralną częścią wizerunku przede wszystkim wojska. Ponieważ dla mężczyzn tego zawodu istnieją pewne zasady dotyczące wyglądu. Również fryzury wojskowe są nieodłączne dla wielu sportowców ze względu na ich wygodę. I generalnie cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn, zwłaszcza tych prowadzących aktywny tryb życia i cierpiących na brak czasu, ponieważ wybór jest szeroki, a same fryzury są bardzo praktyczne.

Styl buzz cut nie ma wyraźnych granic. Tutaj znajdziesz fryzury o różnych długościach i kształtach. Łączy je takie wspólne cechy, jak surowość, schludność, minimalny czas na wyjście, maksymalna wygoda.

Strzyżenie męskie Buzz Cut

Strzyżenie buzz cut lub fryzura na rekruta to amerykańska klasyczna krótka fryzura dla mężczyzn (włosy tej samej długości są równomiernie rozłożone na całej głowie) . Wykonywana jest za pomocą maszynki do strzyżenia włosów. Cięcie buzz cut można również łączyć z niskim, średnim lub wysokim stopniem. Być może najlepszą rzeczą w tej fryzurze jest brak stylizacji. Wyobraź sobie, że budzisz się rano i już jesteś gotowy do pracy. Kolejną zaletą jest to, że fryzura jest świetna dla mężczyzn z cofającymi się liniami włosów.


Komu pasuje buzz cut?

Każda fryzura będzie pasować do konkretnego rodzaju włosów oraz do konkretnego kształtu głowy i twarzy. Niestety nie każdy z nas może mieć idealną kulistą głowę, ale nie jest to całkowicie konieczne do dobrej fryzury. Buzz cut będzie pasować do każdego, od włosów cienkich po grube, od azjatyckich po afrykańskie i karaibskie. Jeśli masz kręcone włosy, prawdopodobnie wolisz krótką fryzurę.

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to proporcje Twojej twarzy. Buzz Cut nie jest odpowiedni dla wszystkich kształtów twarzy, więc przed wykonaniem tej fryzury określ, czy Twój kształt twarzy może poradzić sobie z niewielką ilością włosów, czy też bez nich. Mężczyźni o owalnych twarzach wydają się bardziej odpowiedni do tej fryzury, ponieważ ich kształt twarzy jest najbardziej uniwersalny dla każdej długości włosów. Bardzo odpowiedni jest również prostokątny kształt twarzy.


Będziesz musiał dostosować własną fryzurę i rodzaj włosów. Każda stylizacja będzie wyglądać inaczej na każdej osobie. Buzz Cut to świetny sposób na podkreślenie rysów twarzy. Jeśli masz mocną linię szczęki lub wyraźne kości policzkowe, to jest to idealny sposób, aby jeszcze bardziej je podkreślić. A jeśli zdarzy ci się mieć blizny na głowie, może to przynieść efekt!

Rodzaje Buzz Cut

Jakie rodzaje fryzur Buzz Cut są najbardziej popularne?

Buzz Cut z Fade

To klasyczna fryzura w stylu buzz cut z dodatkiem modnego przejścia (fade). Jeśli nie jesteś gotowy, aby zgolić wszystkie włosy, jest to świetna opcja dla Ciebie. Nawiasem mówiąc, jest to najpopularniejsza opcja.

Nasadki: 0/1 po bokach i 1/2 na górze.

Najlepsze dopasowanie: Okrągły lub prostokątny kształt twarzy. Odpowiedni dla każdego, którego włosy są lekko cofnięte, ale wymagany jest równomierny wzrost na całej długości.


Induction cut

Jest to najkrótsze kiedykolwiek strzyżenie z maszynką do strzyżenia bez nasadki (czasami nazywane cięciem 0). Jest to fryzura najbliższa łysej głowie, bez faktycznego golenia włosów. Induction Cut to najbardziej ekstremalna fryzura, więc upewnij się, że naprawdę tego chcesz. Strzyżenie Induction Cut  jest również znane jako fryzura „wojskowa”, ponieważ stąd pochodzą początki tego stylu. (Włosy są golone w wojsku, aby zmniejszyć ryzyko pcheł!)

Dodatki: bez nasadki.

Zalecane dla: owalnej lub prostokątnej twarzy.

To nieco mniej ekstremalna wersja wojskowej fryzury. Zwykle Burr Cut oznacza strzyżenie z nasadkami nr 1, 2 lub 3 na maszynce do strzyżenia.


Butch Cut

Butch to kolejna dłuższa wersja klasycznego buzz cut. Aby to zrobić, potrzebujesz 3 lub 4 nasadki.


Czego potrzebujesz do krótkiego buzz cut?

  • Dobra maszynka do strzyżenia – wielofunkcyjne maszynki do strzyżenia pomogą Ci stworzyć 7 fryzur. Nie oszczędzaj na dobrym zestawie, aby uzyskać świetną fryzurę.
  • Zestaw nasadek do maszynki do strzyżenia – do schludnej, krótkiej fryzury potrzebne będą nasadki, zwykle są one dostarczane z maszynką.
  • Szczotka z miękkim włosiem – bardzo ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości, aby uzyskać gładkie cięcie.
  • Lustro – obetnij włosy przed lustrem, aby niczego nie przegapić. Lub poproś znajomego o pomoc! Najlepiej byłoby poprosić profesjonalnego fryzjera, aby zrobił to za Ciebie, ale możesz sam obciąć włosy w domu.

Jak zrobić fryzurę buzz cut?

Fryzura buzz cut jest niezwykle łatwa do wykonania. Możesz ją stworzyć nawet w domu w około pół godziny. Wystarczy mieć pod ręką maszynkę do strzyżenia, nożyczki fryzjerskie i najlepiej asystentkę, bo skaleczenie się jest co najmniej niewygodne.

Krótkie włosy są zawsze modne. Modna męska fryzura Buzz Cut sprawia, że twarz wygląda młodziej i pasuje do mężczyzn w każdym wieku.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia