Menu
pn-pt 09:00 - 17:00

Nierównomiernie rośnie broda

23/06/2016 6 MIN 49573 VIEWS

    Podczas gdy wokół panuje moda na obfity i długi zarost, część mężczyzn zmaga się z problemem delikatnych i słabych włosków. Dla wielu jest to znak, że walka o bujną brodę i wąsy jest z góry skazana na niepowodzenie. Nic bardziej mylnego. Istnieją odpowiednie sposoby na pielęgnację zarostu, które sprawią, że z biegiem czasu ten stanie się mocniejszy i będzie wyglądał bardziej efektownie..


    Dlaczego broda rośnie nierównomiernie?

    1. Szczególności organizmu
    2. Jednego mężczyzna natura obdarzyła gęstym zarostem, a innego – nie i nic na to niemożliwie poradzić.

    3. Geny
    4. Z naturą nie wygrasz.Na początku trzeba zaznaczyć, że nie istnieje metoda zagęszczania brody, która sprawdziłaby się w stu procentach. Jeżeli męscy członkowie twojej rodziny od zawsze narzekali na słaby zarost, to całkiem prawdopodobne, że trudno będzie ci wyjść poza ten schemat. Z genami jeszcze nikt nie wygrał. Czy to oznacza, że musisz pożegnać się z perspektywą imponującego zarostu? Oczywiście że nie. Włosów na twarzy przybywa z wiekiem, jeśli więc masz jeszcze 20 lub nieco więcej lat, nie oznacza to, że powinieneś się poddawać. W wielu przypadkach gwałtowny wzrost brody następuje w wieku 25 a nawet 30 lat. Jeszcze więc zdążysz zatęsknić za czasami, kiedy nie musiałeś golić się codziennie..

    5. Testosteron
    6. Za wystąpienie owłosienia na twarzy w okresie dojrzewania odpowiada testosteron. Jest to więc czynnik genetyczny, na który nie mamy zbytniego wpływu. Są jednak zabiegi żywieniowe i kosmetyczne, które w jakimś stopniu mogą wpłynąć na zwiększenie zarost.

    7. Niepoprawne golenie
    8. Czytaj nasz artykuł jak poprawnie golić się maszynką do golenia na żyletki (rady, które się sprawdzają również w wypadku maszynek na wkłady).

    9. Zbędna waga
    10. Zbędna waga może być przyczyną zaburzeń hormonalnych w organizmie na skutek których może przestać rosnąć ci broda. Zadbaj o zdrowy tryb życia i zdrowy pokarm, a będziesz miał gęsta i zdrową brodę.

    beard3

    Jak zagęścić brodę?


    Rada Nr1

    SEN

    .Sen regeneruje organizm i sprawia, że włosy szybciej rosną. Podstawą do utrzymania skóry i włosów w dobrej kondycji jest chodzenie spać przed północą i ośmiogodzinny, nieprzerywany sen.


    Rada Nr 2

    Dbaj o swoją dietę

    Dbaj o swoją dietę. Odżywianie ma ogromny wpływ na męskie włosy. Włos szybciej rośnie, jeśli dostarcza się mu odpowiednich ilości witamin takich jak: A, C, E, B3, B7 oraz minerałów. Warto zatem wzbogacić swoją dietę o większą ilość warzyw i owoców oraz zwracać uwagę na skład spożywczych produktów przetworzonych. Właściwa dieta na pewno odwdzięczy się nam bujnym i zdrowym zarostem, na który nie trzeba będzie długo czekać. Podsumowując: dobra dieta = większy zarost.


    Rada Nr3

    Używaj olejku i balsamu do zarostu br>

    Nie musisz czekać na długą brodę, by zacząć stosować profesjonalny olejek lub basam do pielęgnacji zarostu. Bo taki olejek czy balsam ma wszechstronne działanie i oprócz nadawania brodzie pięknego połysku i miękkości, nawilża i odżywia skórę i włosy. Ten pozytywny wpływ kosmetyku przyspiesza porost brody, która stanie się również dzięki tym zabiegom bujniejsza. Wystarczy wmasowywać olejek lub balsam  kilka razy w tygodniu.


    Rada Nr 4

    Szczotka i grzebień do brody

    Czesanie włosów pobudza ich cebulki do wzrostu i wzmacnia mieszki włosów. Ponadto usuwa się w ten sposób zanieczyszczenia oraz komórki martwego naskórka. Brodę można dobrze modelować, regularnie czesząc ją gęstym grzebieniem lub szczotką z miękkim włosiem. Szczotka do brody, w przeciwieństwie do przekonań bardzo wielu brodaczy,   nie jest zastępstwem grzebienia.Można nią co prawda wyczesać brodę, podobnie jak grzebieniem, ale pełni ona znacznie ważniejsza, zdrowotną funkcję. Mianowicie, usuwa z brody martwy naskórek oraz przyspiesza produkcję sebum, którego zapasy zostają znacząco uszczuplone w procesie zapuszczania brody.Dzięki temu broda przez cały czas jest nawilżana i chroniona naturalnymi olejami, wytwarzanymi przez gruczoły łojowe skóry. Pełni ona również znaczącą rolę, kiedy chodzi o nadanie brodzie odpowiedniej gęstości, ponieważ regularne szczotkowanie brody nadaje jej puszystości oraz sprawia, że zaczyna się ona układać w określony sposób. A od tego już tylko krok do brody, która będzie sprawiała wrażenie gęstej i pełnej, nawet jeśli w rzeczywistości nie należy do ideałów.

    X