Fryzura Undercut: Rodzaje i jak zrobić

Strzyżenie męskie już dawno przestało być tylko fryzurą i stało się modnym atrybutem. Współczesnym mężczyznom zależy na stylu, fryzura to jeden z jej utrwalonych elementów. Dlatego tak ważna jest fryzura. Możesz nie zwracać na nią tak dużej uwagi, ale możesz wybrać klasyczną fryzurę, sprawdzoną w czasie i milionami mężczyzn. Nie wymaga codziennej stylizacji, wystarczy raz w miesiącu wykonać korektę.

Jeszcze później, w latach trzydziestych XX wieku, Undercut stał się znakiem rozpoznawczym innej organizacji młodzieżowej, Hitlerjugend. A w połowie lat czterdziestych wszyscy, którzy w jakiś sposób należeli do świeckich kręgów Niemiec, nosili Undercut. Wyjaśnia to schludność fryzury. Amerykańskie hipstery rozpowszechniły fryzurę do naszych czasów.


Współcześni mężczyźni zwracają uwagę na swój wygląd. Faceci chcą być zauważani i przyciągać wzrok innych, dlatego pracują nad swoim wyglądem. Oryginalny styl i nienaganna fryzura to pierwsze na co zwracają uwagę. W tym przypadku odpowiednia jest męska fryzura undercut – modna stylizacja, która jest teraz bardzo popularna. Można to zrobić w specjalistycznym męskim salonie fryzjerskim – barbershopie.

Cechy i rodzaje fryzury undercut

Undercut to jedna z długich fryzur dla mężczyzn. Posiada krótkie skronie i wydłużoną zgrabną górę. Ale cechą wyróżniającą jest brak płynności. Górne długie włosy, jak czapeczka, zakrywają krótką skroniową część głowy. W ten sposób undercat różni się od słynnego pompadour i zbyt długiego top knote.

 • Undercat – włosy średniej długości, odłożone do tyłu lub na bok w strefie ciemieniowej, krótkie lub bardzo krótkie skronie. Nie ma wielu typów fryzury undercat, a różnią się one jedynie długością głównego układu włosów i ich typem. Podstawa undercat pozostaje kontrastowa.
 • Krótki undercut to „oryginał” pierwszej wojny światowej. Krótkie strefy skroniowe „pod 0” – o które bardzo łatwo dbać, a górna część nie jest zbyt długa, głównie z zaczesaniem na bok. Świetnym dodatkiem do tej opcji jest zadbany zarost.
 • Klasyczny undecat – długość strefy ciemieniowej jest średnia. Pozwala dostosować się za pomocą środków utrwalających do takich fryzur jak pompadour i kanadka. Zaczesać włosy do tyłu.
 • Undercut na bok – wersja średnia, krótka lub długa, układana bokiem wzdłuż przedziałku.

Długie grzywki równe 18 centymetrom – bardziej napominą top knot, również dostosowują się do rockabilly.


Tajna technologia tworzenia fryzury krótkie boki długa góra

Technologia tworzenia fryzury undercat nie jest prosta, dlatego nie zalecamy strzyżenia w domu. Uwierz mi, bardzo łatwo zrobić pomyłkę na długości włosów, a fryzjer z dużym doświadczeniem dobierze dla Ciebie odpowiedni wygląd, długość i doradzi dużo lepszy produkt do stylizacji. Na pewne atuty twarzy możesz skupić się tylko poprzez dobór odpowiedniej długości górnych pasm i strefy skroniowej, co też lepiej dowierzyć profesjonalistom. Ale nadal powiemy Ci o niektórych sekretach fryzury undercat.

 1. Undercat zaczesany do tyłu – potrzebujesz włosów o długości ponad 8 centymetrów. Mistrz zrobi resztę za pomocą maszynki do strzyżenia i nożyczek, co skróci Twój czas stylizacji;
 2. Strzyżenie długa góra krótkie boki  można dostosować nawet do wersji sportowej – zależy to od wysokości golonego przez mistrza obszaru z tyłu głowy;
 3. Ze względu na kontrast strzyżenia i technologię stosowaną w fryzjerstwie świetnie nadaje się dla osób, które osiągają objętość włosów;
 4. Jeśli masz falowane włosy, nie rezygnuj z undercata – mistrz zdecyduje, które produkty do stylizacji są dla Ciebie odpowiednie, a także możesz użyć prostownicy przed stworzeniem fryzury.

Komu pasuję fryzura undercut?

Fryzura męska wygolone boki podbiła świat swoim wyzywającym wyglądem i wszechstronnością. Undercat zaczesany na bok będzie pasował do mężczyzn o różnych typach twarzy. Niezależnie od struktury włosa stylizacja będzie perfekcyjna. Undercut fryzura na zdjęciu i w życiu wygląda imponująco – spójrz na Bradda Pitta w filmie „Wściekłość”. Jednocześnie nie potrzebuje uwagi i troski. Męska fryzura undercut nie wymaga czesania w ciągu dnia – dlatego mężczyźni tak bardzo ją lubią. Wystarczy raz odwiedzić fryzjera, by długo wyglądać zadbanym.


Jak już wspomniano – under cat nadaje się do prawie wszystkich rodzajów włosów; czy są proste, niegrzeczne czy kręcone. Ale są też zalecenia specjalistów dotyczące sztywności włosów i kształtu twarzy osoby, dla której under cat jest zdecydowanie odpowiedni. Więc mistrz z pewnością zacznie robić ci fryzurę undercat, jeśli masz:

 • Proste i gładkie włosy, które nadają się do każdej metody stylizacji. Lub sztywna struktura włosów;
 • Okrągła lub kwadratowa twarz – undercat doskonale rysuje widok z przodu. Jeśli masz trójkątny lub owalny kształt, krótka  fryzura undercat jest dla Ciebie idealna;
 • Dobry mistrz wykona fryzurę undercat na kręconych włosach, ale taka fryzura z pewnością będzie wymagać dużo twojej uwagi.


Undercut można łączyć z dowolnym stylem ubioru. Krótka fryzura pasuje do sportowego, surowego stroju biznesowego i swobodnego stylu – pod wszystko.

Stylizacja i pielęgnacja włosów

Im dłuższe pasma, tym więcej sposobów stylizacji  fryzury undercat.

Barber z pewnością zaproponuje produkty do stylizacji odpowiednie dla Twojej struktury włosów. Zazwyczaj undercat stylizuje się żelami na bazie wody, piankami i lakierem do włosów pod koniec zabiegu. Przyda się również pomada do włosów. Jedyną rzeczą, na której warto się skupić, jest to, że stylizacja musi koniecznie odbywać się z funkcją objętości, bez obciążania włosów. W przeciwnym razie możesz zdobyć jeża lub pompadoura a nie undercata.

Jeśli masz wydłużony lub undercat z długą grzywką, praktycznie nie ma dla ciebie ograniczeń – pasma grzywki można położyć na jednej stronie lub zaczesać do tyłu.


Jeśli chodzi o pielęgnację fryzury underkat – nic specjalnego. Odżywka zmiękczająca szorstkie włosy lub dodająca objętości i szampon o tych samych właściwościach. Wszystko zależy wyłącznie od rodzaju włosów. Twój fryzjer na pewno powie Ci, jaką masz strukturę włosów. Eksperci radzą również zwrócić się do funduszy o wąskim spektrum. Na przykład, jeśli Twoim włosom brakuje objętości, kup szampon zwiększający objętość. Czy Twoje włosy są suche i łamliwe? W sklepie na pewno znajdziesz szampon i odżywkę, które naprawią to w kilku zabiegach.

I oczywiście, gdy odrosną Ci włosy, będziesz musiał skontaktować się z fryzjerem. Chociaż czasami undercat wygląda dobrze nawet przy odrobinie „zaniedbania”. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest aktualizacja fryzury mniej więcej raz w miesiącu w salonie fryzjerskim. Aby stylizacja wyglądała atrakcyjnie, należy ją przyciąć, gdy włosy urosną dłużej niż dziesięć centymetrów. Ta długość już pozwala na wypróbowanie różnych rodzajów undercat.

Fryzura undercut i gwiazdy

Undercat to fryzura absolutnie wszechstronna i uzasadniona czasem. Niegdyś nazywany był też fryzurą hitlerjugend ze względu na dużą popularność w tej organizacji. Ze względu na różnorodność metod stylizacji, jak można powiedzieć „przez nastrój”, często wybierają go gwiazdy czerwonego dywanu, takie jak Johnny Depp, Brad Pitt, ale coraz częściej można zobaczyć undercut w różnych formach na piłkarzu Davida Beckhama, który niejednokrotnie cieszy fanów zmianą , ale wciąż dochodzi do jednego wyboru – średni undercat, który z pewnością mu odpowiada.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia