Fryzura na wikinga: wszystko o ich stylu i brodzie

Dzięki dużej liczbie filmów, seriali telewizyjnych i gier komputerowych o tematyce skandynawskiej, fryzura na wikinga wzbudzają ciekawość mężczyzn na całym świecie. Najpopularniejsze fryzury wikingów z wczesnego średniowiecza powstały na długie włosy, które w kulturze skandynawskiej symbolizowały szczęście, bogactwo i męskość. Zwracamy uwagę na nowoczesne adaptacje najciekawszych fryzur.

Fryzura wikinga: trochę historii

Męskie fryzury wikingów były często uniseksowe, ponieważ służyły temu samemu celowi: włosy powinny wyglądać pięknie, niecodziennie, zastraszać wroga i nie przeszkadzać w polowaniu i walce.


Fryzura wikinga została wykonana z uwzględnieniem długości i rodzaju aktywności. Wojownicy i myśliwi używali warkoczy, warkoczy, koków i skomplikowanych splotów, aby jak najdłużej zachować fryzurę w jej pierwotnej formie.

Większość męskich fryzur wikingów można łatwo odtworzyć w domu przy odrobinie praktyki.

Fryzura na wikinga: którą wybrać

Jeśli nie jesteś gotowy na naukę tkania warkoczy lub po prostu uwielbiasz prostsze, szybsze stylizacje, ale chcesz mieć podobną fryzurę na wikinga, spróbuj czegoś prostszego. Na przykład…

Top pęczek (top knot) i ogolona whisky

Nuty głowy to nie tylko samodzielna modna fryzura, ale także doskonała baza do zapuszczania długich włosów na grube warkocze i złożone fryzury plecione.

Fryzura  na wikinga typu Top Knot z ogolonymi skroniami cieszy się dużym zainteresowaniem fashionistek – podkreśla męską zasadę i jednocześnie nie wydaje się wulgarna. Trzeba jednak pamiętać, że ogolona whisky jest dobra dla wielu, ale nie dla wszystkich. W szczególności taka fryzura nie jest odpowiednia dla osób o bardzo cienkich twarzach i osób o wydłużonej twarzy. Dodatkowo czasami trzeba zrezygnować z tej opcji ze względu na specyfikę pracy, np. Jeśli chcesz zrobić jak najpoważniejsze wrażenie na klientach. Inne powody, dla których warto wybrać inną fryzura wikinga, obejmują wyraźne rysy twarzy, takie jak duże lub wystające uszy, masywny nos itp.


Nie ma powodu, aby wszyscy inni odmawiali sobie radykalnej przemiany. Co więcej, za pomocą fryzury typu „top knot” możesz ukryć wiele niedoskonałości swojego wyglądu, np. Nadać jędrności brodę lub wydłużyć twarz.

Wiking fryzura z meski warkocz z tyłu głowy

Ciekawą opcją byłby warkocz z tyłu głowy. Nawiasem mówiąc, ta opcja jest dość popularna wśród współczesnych motocyklistów. Większość włosów jest ogolona, ​​a włosy z tyłu głowy pozostają długie i zebrane w ciasny warkocz, który jest utrwalany woskiem. Wikingowie nakładali tatuaże i runy na ogoloną część głowy.

Wspomniane Top Knot mogą być również splecione lub skręcone w wiązki. To wygodny sposób na zapięcie warkocza, gdy włosy są wystarczająco długie. Fryzura wygląda bardzo odważnie i jest bardzo wygodna w noszeniu, ale bardzo trudno jest ją wykonać samodzielnie, ponieważ krótkie włosy fryzur wiking starają się wydostać z warkocza.


Jarlowie, przedstawiciele skandynawskiej szlachty, często nosili luźne długie włosy.

Fryzura Ragnara

Fryzura Ragnara Lothbroka jest dość znana i jest znakiem rozpoznawczym słynnej serii. Fani bardzo lubią łysą głowę z długim ogonem. Ekstrawagancka fryzura aktora Travisa Fimmela, który grał wikinga, pokochają przede wszystkim wszyscy, którzy uwielbiają Skandynawię i mitologię.

Ragnar ma fryzurę z bardzo ogolonymi skroniami i karkiem, a na górnej części dość długie włosy. Z głównego włosa wykonanych jest osiem warkoczy i pozostaje taka sama liczba pojedynczych pasm. Gdy ze wszystkich włosów powstanie ciasny warkocz, należy go związać skórzanymi paskami, prawdziwa skóra będzie wyglądać spektakularnie.


Jeśli twoje włosy nie są zbyt długie i nie grube, to nie ma się czym martwić, warkocz na pewno się sprawdzi, ale tylko trochę cieńszy. Ragnar fryzura przypomina nieco tkanie dredów, jest również wykonywana przez długi czas i będzie wymagać pomocy osoby z zewnątrz.

Broda wikingów

Można by pomyśleć, że Wikingowie osiągnęli imponujący blask fordy na twarzach z powodu braku higieny. Ale to błędne przekonanie: Wikingowie codziennie dbali o swoje brody grzebieniami i pęsetą, rozplątując bujny zarost i unikając skażenia. Jednocześnie legendy o Wikingach mówią, że do schludnego wyglądu przywiązywali większą wagę niż np. Ich brytyjscy „odpowiednicy”.


Na przestrzeni dziejów imigranci, głównie ze Skandynawii, a także z wybrzeża Bałtyku, ugruntowali swoją pozycję nie tylko jako wojowniczy najeźdźcy i eksperci w dziedzinie budowy statków, ale także przynieśli światową sławę brodzie wikingów.

Brody wikingów były bardzo powszechne, to był prawdziwy „mainstream”. Były krótkie lub długie, ale zawsze zadbane. Szyja i policzki były gładko ogolone. Wskazują na to liczne dowody.


Modne było zaplatanie warkoczyków w brodę, aby nie przeszkadzała podczas polowania lub walki. Niektórzy splatali kilka warkoczy w kształcie widelców.

Jak stylizować brodę wikingów

To po prostu coś wspaniałego: broda Wikingów jest prymitywna, szorstka, męska. Aby zdobyć to samemu – oprócz tego, że zarost brody jest wystarczający, potrzebujesz oczywiście zapasów.

Bez specjalnego olejku, balsamu do stylizacji, sprayu ze słoną wodą i szczotkę historia szybko zakończy się nieestetycznym widokiem. Ale z pewnością dążysz do idealnego wyglądu wikinga.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia