Fryzura na łyso z brodą: rodzaje i pielęgnacja

Fryzura dla mężczyzny jest istotną częścią jego wizerunku, wyświetla jego działalność i status społeczny.

Wojskowi zawsze nosili krótkie fryzury. Kreatywni ludzie preferują długie lub średnie fryzury. A ktoś generalnie odmawia wegetacji na głowie i dokonuje wyboru w kierunku męska fryzura na łyso. Uważa się to za bardzo kreatywne podejście do Twojego wizerunku. Trudno nazwać tę fryzurę fryzurą, ale jeśli z jakiegoś powodu włosy zaczęły wypadać, ten typ bardzo cię uratuje. A jeśli łysy z brodą, wygląd może okazać się bardzo reprezentacyjny. Warto jednak pamiętać, że ta fryzura jest odpowiednia dla tych młodych ludzi, którzy mają prawidłowy kształt głowy.

Łysa głowa komu pasuje?

Męska fryzura na łyso nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, jedyne ograniczenie istnieje dla właścicieli z defektami skóry głowy, w tym przypadku lepiej unikać takich fryzur, aby nie straszyć ludzi wokół. Ale jeśli facet naprawdę chce mieć i łysa głowa pasuje, mistrz może mu doradzić, aby zrobił jakiś tatuaż, który ukryje jego wady. Oczywiście obraz powinien pasować do Twojego wyglądu.


Fryzura na lyso dla mężczyzny pozwoli ci wyrazić wszystkie rysy twarzy, zwłaszcza oczy, a przy pomocy jasnych akcesoriów stworzy niezapomniany męski wizerunek:

 • strzyżenie odbywa się za pomocą zwykłej mechanicznej maszynki do strzyżenia. Zazwyczaj zimą używa się dużej liczby dysz, a latem – niskiej lub bez dysz;
 • musisz zacząć ciąć od czoła do czubka głowy małymi paskami, a następnie płynnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara przejść do strefy skroniowej i potylicznej;
 • po przecięciu całej okolicy głowy osłonić szyję i brzegi nad uszami.

Męska fryzura łysa zawsze wygląda imponująco w przeciwieństwie do stylowych i modnych fryzur. Sprawia, że ​​jego właściciel jest brutalny, niezwykły i nie wymaga specjalnej opieki. Jedyną rzeczą, której należy się trzymać, jest regularne przycinanie głowy, ponieważ odrastające włosy nadadzą wyglądowi zaniedbanego wyglądu. Nawet jeśli fryzura mężczyzny wygląda bardzo prosto w wykonaniu, lepiej skontaktować się z fryzjerem, ponieważ mistrz wykona swoją pracę szybko i sprawnie, a ty będziesz zadowolony z wyniku.


Tę fryzurę można uznać za taktowną metodę reedukacji włosów. Na przykład, jeśli chcesz wyhodować wspaniałą głowę, rozczesz ją i ułóż w różnych kierunkach, tworząc ekstrawaganckiego jeża, a następnie goląc głowę, będziesz w stanie zmienić kierunek wzrostu włosów.

Łysy z brodą: rodzaje fryzur

Kobiety lubią łysych mężczyzn z broda, pod warunkiem, że są dobrze wystylizowane i dobrze wyglądają. Obecność brody pomoże ukryć problemy z wyglądem, wizualnie skorygować kształt. Jeśli prawidłowo wymodelujesz brodę, łysienie związane z wiekiem staje się przywilejem wyglądu osoby.

Nie ma znaczenia, czy chcesz uchronić się przed bólem czesania i stylizacji, dostałeś „prezent” od genetyki w postaci dziedzicznej łysiny, czy po prostu zdecydowałeś się zrealizować marzenie o najbardziej męskim wizerunku – nie odmawiaj sobie możliwości stania się kilkakrotnie atrakcyjniejszym, zwłaszcza że za to po prostu dowiedz się, która broda staje się łysa i zapuść ją!

Bardzo krótka lub łysa głowa i broda

Ten styl jest odpowiedni, jeśli jesteś lysy mezczyzna z broda, ponieważ dominujące rysy twarzy wyraźnie się wyróżniają.

 1. Dla przedstawicieli zaokrąglonej owalnej twarzy lub osób o zaokrąglonych, gładkich liniach dobrze pasuję bardzo krotka fryzura z grzywką.
 2. Dla facetów z prostym nosem odpowiednia jest wyraźna wypukła broda, proste brwi, łysa głowa z bokobrodami i prosta linia na brodzie.
 3. Mocno wygolone owalne skronie wydłużają twarz, sprawiają, że obraz staje się twardy.


Podstawowe zasady doboru jaka broda dla łysego to ustalenie dominującej geometrii rysów twarzy oraz proporcji ciała. W przeciwnym razie chudy młody człowiek niskiego wzrostu z bujną roślinnością w połączeniu z łysą głową będzie wyglądał śmiesznie.

Jeż lub strzyżenie włosów maszyną

Tak, całkowite golenie jest raczej trudnym i niewykonalnym krokiem dla każdego. Jeśli rozumiesz, że nie jesteś jeszcze gotowy na całkowitą przemianę, a przerzedzające się włosy prześladują Cię, wypróbuj fryzurę Jeża. Idealny do typu Horseshoe – masz gwarancję schludnego wyglądu. Ale przy rzadkich włosach na koronie będzie to trudniejsze – tydzień po strzyżeniu włosy zaczną rosnąć, a „gniazdo” będzie się mocno wyróżniać. Jeśli wybrałeś fryzurę jeża, powinieneś regularnie odwiedzać fryzjera.


Buzz cut

Strzyżenie Buzz Cut to amerykańska klasyczna krótka fryzura dla mężczyzn. Wykonywane są za pomocą maszynki do strzyżenia włosów. Cięcie buzzcut można również łączyć z niskim, średnim lub wysokim stopniem. Być może najlepszą rzeczą w tej fryzurze jest brak stylizacji. Wyobraź sobie, że budzisz się rano i jesteś gotowy do pracy. Kolejną zaletą jest to, że fryzura jest idealna dla mężczyzn z cofającymi się liniami włosów i brody.


Fryzura na łyso Induction Cut jest to najkrótsza dostępna fryzura z maszynką do strzyżenia bez nasadki (czasami nazywana cięciem 0). Strzyżenie Buzz Cut indukcyjne to najbardziej ekstremalna fryzura, więc upewnij się, że naprawdę tego chcesz. Strzyżenie indukcyjne jest również znane jako fryzura „wojskowa”, ponieważ stąd pochodzą początki tego stylu.

Jaka broda dla łysego

Odpowiednio dobrany i schludny kształt brody dla łysego mężczyzny to dodatkowy plus na atrakcyjność, męskość i inteligencję faceta. Jak więc zapuścić stylową brodę? Jaka broda dla łysego? Dla kogo są odpowiednie? Indywidualne życzenia dla każdego mężczyzny.

Łysa głowa i broda wyglądają brutalnie. Skomplikowane odmiany, na przykład Van Dyck lub Parus, w 98% przypadków nie pasują do obrazu. Najlepsza odpowiedź na pytanie, jaką brodę powinien nosić łysy mężczyzna: grubą, wydłużoną i zadbaną. Istnieją co najmniej trzy klasyczne opcje:

 1. Rosyjski. Gęsta broda do łysej głowy zakrywająca podbródek i policzki to klasyka, jakby stworzona z myślą o właścicielach łysej głowy. Rozwijaj się, a staniesz się dosłownie całkowitym przeciwieństwem swoich przyjaciół z gładko ogolonym podbródkiem i gęstymi włosami, a jednocześnie zaczniesz przyciągać podziwiające spojrzenia koneserów prawdziwie męskiego piękna. Wadą takiej brody jest to, że będzie rosła przez długi czas. Osiągnięcie akceptowalnego poziomu owłosienia zajmie co najmniej trzy miesiące.
 2. Pasek podbródkowy. Letnia wersja pełnej brody z ogoloną szyją i umiarkowanej długości. Naszym skromnym zdaniem jedną z najlepszych odpowiedzi na pytanie, jaka broda dla łysego może być od centymetra lub więcej.
 3. Brett. Broda Hollywood pasuje każdemu bez wyjątku, w tym łysemy. Możesz się o tym przekonać, wpisując odpowiednie zapytanie w linii wyszukiwarki. Chociaż jest krótka i wygląda jak zadbana, nieogolona przez kilka tygodni, za tym stoi codzienna praca, która jest zaniedbana – bądź przygotowany.


Jeśli jednak masz twarz z wyraźnymi kośćmi policzkowymi i podbródkiem, jak John Travolta, możesz spróbować ogolić bródkę. Tuż przed rozpoczęciem eksperymentu dostrój się mentalnie do faktu, że być może będziesz musiał ponownie zapuścić brodę, jeśli Heisenberg nie wyjdzie z ciebie. Trzeba jak najdokładniej nosić wszelkie wąsy z łysą koroną, w najlepszym razie staniesz się jak Bondarczuk lub Rosenbaum, w najgorszym wypadku zaś członkiem jakiejś sekty. Nie możesz się zdecydować, którą brodę wybrać na łysinę? Szukasz źródła inspiracji? Do Twojej dyspozycji jest cały ocean informacji w Internecie, w szczególności zwróć uwagę na to, jakie brody są łyse.

Nie ma reguł dla łysych facetów z brodą – wystarczy, że wybierzesz fason zgodny ze swoim stylem życia i ubiorem lub skonsultujesz się z fryzjerem. Powie ci najlepszą opcję dla twojej twarzy i ogolonej korony.

Jak dbać o fryzury dla łysych

Wielu mężczyzn woli strzyżenie do zera, upewniając się, że taka fryzura nie wymaga starannej pielęgnacji. Ale nawet ogolona głowa wymaga regularnej i terminowej pielęgnacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak utrzymać fryzurę na łyso w doskonałej kondycji i jakie są sekrety pielęgnacji – przeczytaj nasz artykuł.

Coraz więcej mężczyzn wybiera fryzurę zapewniającą całkowitą depilację. Początkowo taką fryzurę wybierali mężczyźni, którzy cierpieli na łysienie. Ale dziś nawet osoby o grubych, mocnych włosach wybierają ogoloną głowę. Dzieje się tak z kilku powodów. Często tego wyboru dokonują faceci, którzy prowadzą aktywny tryb życia i regularnie odwiedzają siłownię. A także ci mężczyźni, którzy nie mogą spędzać zbyt wiele czasu na codziennej pielęgnacji włosów.


Prawie wszyscy mężczyźni są pewni, że taki wybór fryzury dla łysych uchroni ich przed problemami z pielęgnacją głowy. Ale tak nie jest. Warto dokładnie podejść do kwestii mycia szamponem. Ponieważ opcja szamponu i żelu pod prysznic dla mężczyzn, czyli 2 w 1, nie jest odpowiednia. Ogolona głowa również wymaga pielęgnacji. Jeśli nie wiesz, jak rozjaśnić łysinę, możesz zasięgnąć porady salonu fryzjerskiego, w którym doświadczeni fryzjerzy wiedzą, co robić i podpowiedzą, jak posmarować łysinę, aby błyszczała.

Istnieją specjalne kosmetyki do pielęgnacji łysiny, których stosowanie polecają fryzjerzy, ponieważ skóra głowy nie ma znaczenia, czy ma włosy, czy nie, ma swoje właściwości. Mężczyźni, z fryzurą na łyso którzy mają łupież, powinni zaopatrzyć się w specjalny szampon przeciwłupieżowy, nawet jeśli na głowie nie ma włosów. Wśród zaleceń fryzjerów dla łysych mężczyzn zwracamy uwagę na główne:

 • Wybierz specjalny szampon (wystarczy wypróbować kilka opcji, aby dokładnie określić ten, który jest idealny dla Twojej skóry głowy).
 • Nawilżaj skórę głowy (skoro włosy są przycięte do zera, skóra głowy nie ma żadnej ochrony, dlatego po goleniu używaj kremu nawilżającego – to ochroni skórę przed wysuszeniem i szorstkością).
 • Używaj kremów przeciwsłonecznych podczas upałów, w miesiącach letnich.
 • Przyda się również masaż skóry głowy, podczas mycia zaleca się masowanie skóry głowy. To zmiękcza skórę i poprawia krążenie krwi.

Jaka pielęgnacja skóry jest zalecana dla łysego z brodą?

Jeśli zdecydowałeś się regularnie golić włosy i radykalnie zmienić swój wizerunek, powinieneś wiedzieć: aby Twoja broda i łysa głowa wyglądała dobrze, potrzebna jest ostrożność. Teraz masz główne zadanie: upewnić się, że skóra głowy nie wysycha i zawsze jest gładka. Jeśli nie wiesz, co zrobić, aby łysina nie świeciła, skonsultuj się ze specjalistą.

Regularnie gol głowę. Nie wiadomo, ile czasu zajmie od jednego golenia do drugiego, ponieważ każdy mężczyzna ma inne tempo wzrostu włosów na głowie, wszystko jest czysto indywidualne. Ktoś potrzebuje tylko jednego golenia w miesiącu, podczas gdy inni muszą odwiedzać fryzjera co 2 tygodnie.


Po goleniu glowy na łyso należy użyć kremu lub posmarować skórę głowy męskim balsamem po goleniu, który ma działanie przeciwzapalne. Do wyboru kosmetyki z ekstraktami ziołowymi, na przykład Aloe Vera. Jeśli nie możesz znaleźć kremu specjalnie dla skóry głowy, możesz użyć kremu nawilżającego do twarzy.

Jak myć łysą głowę i brodę?

Do mycia włosów konieczne jest użycie szamponu. Brud, pot i olej gromadzą się na skórze głowy przez cały dzień. Z tego należy oczyścić skórę, aby nie wystąpiło podrażnienie. W przypadku łysej głowy z brodą szampon jest używany oszczędnie w porównaniu do włosów. Ale surowo zabrania się odmowy używania szamponu. Skóra bez włosów wytwarza sebum, które może znacznie ją zanieczyszczać. Szampon przeznaczony jest nie tylko do oczyszczania włosów, ale także skóry. Dlatego zachęcamy do zakupu szamponu i codziennego stosowania. Kryterie wyboru powinny być takie same jak przedtem, kiedy miałeś włosy. Jeśli struktura włosów była sucha, to w przypadku łysej głowy należy wybrać szampon o tych samych właściwościach. Fryzjerzy radzą używać kosmetyków bezsiarczanowych, które dobrze pielęgnują skórę.


Trzeba samemu dobrać jaką brodą dla łysego, a to nie jest lekko. Ale jeśli dbanie o ogoloną głowę jest dla Ciebie nadal problemem nie do pokonania, a nie możesz samodzielnie decydować o wyborze specjalnych produktów kosmetycznych dla mężczyzn, nie wahaj się skonsultować się z mistrzami fryzjera. Z przyjemnością doradzą, co robić i jak zadbać o nową stylową i piękną fryzurę na łyso.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia