Fryzura na żołnierza: rodzaje i charakterystyka fryzur polskiego i amerykańskiego żołnierza

Strzyżenie męskie już dawno przestało być tylko fryzurą i stało się modnym atrybutem. Współczesnym mężczyznom zależy na stylu, fryzura to jeden z jej utrwalonych elementów. Dlatego tak ważna jest fryzura. Możesz nie zwracać na nią tak dużej uwagi, ale możesz wybrać klasyczną fryzurę, sprawdzoną w czasie i milionami mężczyzn. Nie wymaga codziennej stylizacji, wystarczy raz w miesiącu wykonać korektę. To fryzura na żołnierza.

Historia pojawienia się wojskowych fryzur

Krótkie fryzury wojskowe były zawsze pożądane wśród mężczyzn w różnym wieku i na różnych stanowiskach – uważano, że dodają one dodatkowej męskości do obrazu. Wojskowe fryzury to wcale nie praca bez twarzy na maszynie do pisania, a te same kształty są absolutnie dla każdego.

Wizerunek żołnierza w przeszłości był nie tylko mundurem, ale także fryzurą, wykonaną ściśle według przepisów. Dlatego wojskowe fryzury męskie stały się modne i powszechne wśród cywilów. Fryzury wojskowe stały się popularne podczas pierwszej wojny światowej.


Uważano ich za dobrą formę wśród wojska różnych stopni: od szeregowego po generała. Jednak niektóre fryzury na żołnierza wymagały wielkich umiejętności ówczesnych fryzjerów i dostępności czasu wolnego od wojska. Dlatego nie wszystkie z nich były dostępne dla zwykłych żołnierzy. Niektóre do początku II wojny światowej pozostawały przywilejem najwyższych rang.

Pod wieloma względami moda na krótkie fryzury wojskowe i historia ich pojawienia się podyktowana była warunkami życia. W czasie wojny zwykły żołnierz nie miał okazji dokładnie zadbać o swoje włosy, a krótkie włosy rozwiązały ten problem. Ponadto zgodnie ze statutem wojsko musiało mieć schludny i zadbany wygląd, a ta recepta wpłynęła również na wygląd włosów.

Popularne modele fryzur na żołnierza

Jest sporo fryzur na żołnierza i są one powszechne w wielu krajach. I chociaż teraz nie są już podyktowane koniecznością, wielu mężczyzn, nie tylko wojsko, woli takie fryzury w czasie pokoju. Po pierwsze, jest pięknie, dobrze i wygodnie.

  • Pół-boks wojskowe – w tym przypadku skronie nie goli się, mistrz po prostu je skraca niż włosy z tyłu głowy. Jeśli masz fryzurę pół-bokserską, możesz eksperymentować z różnymi stylizacjami, przeczesując włosy na bok, do tyłu, robiąc różne przedziały.
  • Wojskowa fryzura Boks to fryzura o minimalnej długości i często wybierana przez wojsko. Najbardziej praktyczna tego typu fryzura – prawie żadna pielęgnacja nie jest wymagana.
  • Zerowa fryzura to przypadek, gdy nazwa mówi sama za siebie. Włosy są po prostu zgolone. Ta fryzura jest odpowiednia dla osób, które nie mają wad skóry głowy. Popularny styl – łysy z brodą.
  • Fryzura na żołnierza Jeż – idealny dla mężczyzn o krótkiej i szorstkiej sierści, ponieważ muszą stać prosto. Jeśli twoje włosy są cienkie i rzadkie, ta fryzura nie jest twoją opcją.
  • Strzyżenie dla amerykańskich marines – ta fryzura jest również nazywana wysoką i ciasną lub podkładką. W przypadku takiej fryzury włosy faktycznie tworzą platformę, a skronie i tył głowy są wygolone do zera.

Inny styl fryzur na żołnierza

Oprócz wymienionych powyżej typowych fryzur na żołnierza, takie typy są czasami spotykane wśród mężczyzn.

Fryzura na wojskowego Butch / Crew Cut

Butchy i krukaty były dokładnym przeciwieństwem „platform”. To były fryzury żołnierzy. Nosili je szeregowi, sierżanci i porucznicy. Głównie marines. Takie formy były również pożądane wśród żołnierzy aktywnie uprawiających sport: jak najkrótsze włosy nie przeszkadzały podczas silnego wysiłku fizycznego, a także nie wymagały pielęgnacji po ich zakończeniu.


Fryzura na żołnierza Undercut

Undercuty wojskowe były bardzo podobne do współczesnych. Od drugiej wojny światowej wśród piechurów panowała niepisana zasada: „Wszystko pod hełmem jest twoje”. Skronie i tył głowy często golono do zera, a górę wykonano na prośbę samego żołnierza. Często pozostawał nietknięty, bez żadnych przejść i nożyczek. Zwyczajowo po prostu przeczesywano włosy na czubku głowy. W The Fury Brad Pitt nosił właśnie Undercut i jest to wyraźny przykład tego, jak wyglądało amerykańskie wojsko w latach czterdziestych XX wieku, a także przykład poprawnej fryzury na żołnierza, która jest odpowiednia dzisiaj.


Fryzura na wojskowego Executive Contour

Pracownicy, którzy nie byli na polu bitwy, mogli nosić bardziej wydłużone mundury. Podstawowa zasada ustawowa pozostała niezmieniona: brak włosów na skroniach i tyle głowy. Na tej podstawie oficerowie stworzyli wysoki kontur z płynnym przejściem i niewielką objętością z przodu. Ich najlepszymi wyborami były Executive Contour i High & Tight, dwa „biznesowe” mundury z lat pięćdziesiątych. Wkrótce te fryzury na wojskowego zaczęli nosić również naukowcy, nauczyciele akademiccy i przedstawiciele innych zawodów, którzy pomogli przywrócić krajowi gospodarkę po wojnie.


Jak wygląda fryzura na amerykańskiego żołnierza

Powstałe w czasie wojny fryzury na amerykańskiego żołnierza płynnie przeszły w spokojne życie i pozostały w nim przez kilka stuleci. Jednak w naszych czasach bardziej popularne są męskie fryzury z przejściem, które charakteryzują się gładszymi liniami. Wojskowe fryzury wyróżniają się zaakcentowanym swobodnym wyglądem, ponieważ opierają się na wieloetapowej fryzurze. Nie ma przeciwwskazań związanych z wiekiem ani innych przeciwwskazań do wykonywania fryzur żołnierza amerykańskiego – równie skutecznie podkreślają charakter ich właścicieli, niezależnie od narodowości, stylu życia i statusu społecznego.

Fryzura na marines High & Tight

W siłach zbrojnych większości krajów mężczyźni najczęściej nosili bardzo krótkie fryzury wojskowe. Wynikało to przede wszystkim z higieny, ponieważ wszy zawsze znajdowano w okopach wykopywanych podczas wszystkich wojen. Naszym rodakom obcinano włosy „poniżej zera”, „boks” lub „pół-boksu”, a Amerykanie własną fryzura na marines, która nazywana była High & Tight.


Wygląd tej fryzury sięga czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, kiedy wprowadził ją baron von Steuben, po tym, jak zwrócił uwagę na fryzury Indian północnoamerykańskich. Włosy na czubku głowy są przycinane na płaskiej powierzchni o długości od 3 do 6 milimetrów i golone z tyłu i po bokach.


High & Tight (H&T) to tradycyjna fryzura na marines, spadochroniarzy US Army i strażników. W Marine Corps, elicie armii USA, fryzury są ściśle regulowane. Mężczyźni mogą mieć krótkie fryzury, które „nie są ekscentryczne ani stylowe”. Marines również nie mogą mieć bokobrodów, które opadają poniżej płatka ucha. Jednak zasady pozwalają na golenie głowy. Żeński personel wojskowy może mieć długie włosy, ale nie wolno im leżeć na kołnierzu munduru – w tym przypadku włosy muszą być starannie ułożone i spięte. Jednak kobiety nie mogą mieć włosów krótszych niż jedna czwarta cala (0,64 cm).

High and tight fryzura jest również popularna w innych gałęziach armii USA i na całym świecie. Dzięki swojej funkcjonalności ta fryzura marines staje się również popularna wśród funkcjonariuszy organów ścigania i innych pracowników rządowych.

Fryzura amerykańskiego żołnierza Mohawk

Fryzury na żołnierza Mohawków nie mają praktycznie nic wspólnego z punkowymi Irokezami, z wyjątkiem ich pochodzenia: obie formy zostały zapożyczone od plemion o tej samej nazwie, Indian północnoamerykańskich. Szczyt popularności Mohawków nastąpił w latach sześćdziesiątych XX wieku i podczas wojny w Wietnamie.

Fryzura amerykańskiego żołnierza Mohawk

Fryzury na żołnierza Mohawków nie mają praktycznie nic wspólnego z punkowymi Irokezami, z wyjątkiem ich pochodzenia: obie formy zostały zapożyczone od plemion o tej samej nazwie, Indian północnoamerykańskich. Szczyt popularności Mohawków nastąpił w latach sześćdziesiątych XX wieku i podczas wojny w Wietnamie.


Amerykańscy żołnierze mieli wiele powodów, aby przeciąć irokeza. Po pierwsze, chcieli wyglądać bardziej groźnie, zarówno we własnych oczach, jak i w oczach wrogiego Charliego. Tłumy amerykańskich żołnierzy z Mohawkami przypominały berserkerów rozpaczliwie pędzących w gorączkę bitwy, co przeraziło Viet Cong. Ponadto Mohawk nie wymagał szczególnej opieki, co było korzystne w trudnych warunkach klimatycznych Wietnamu. Wizerunek weterana Wietnamu z irokezem zakorzenił się w kulturze popularnej dzięki Robertowi De Niro, który grał taksówkarza w filmie o tym samym tytule z 1976 roku.

Ta fryzura na amerykańskiego żołnierza była powszechna podczas II wojny światowej wśród spadochroniarzy. Spadochroniarze wyglądali jak szaleni Indianie – odważni z włosami i wojennymi farbami.

Jak wygląda dziś męska fryzura w stylu militarnym?

Męskie fryzury w stylu militarnym pozostają popularne do dziś. Ale branża nie stoi w miejscu i nawet klasyczne fryzury się zmieniają. W dzisiejszych czasach nie sposób nikogo zaskoczyć zwykłymi formami, a fryzjerzy eksperymentują, tworząc oryginalne, skupiając się na cechach i życzeniach klientow.


Cechy męskich fryzur na żołnierza

Takie fryzury nadają się nie tylko dla wojska. Nie ma też ograniczeń wiekowych – wojskowe fryzury podkreślają charakter, a nie wiek tego, kto je nosi. Przed przystąpieniem do strzyżenia najlepiej zasięgnąć porady profesjonalnego fryzjera męskiego, który dobierze fryzurę do rodzaju twarzy i ogólnego stylu.

W końcu opcji fryzur na żołnierza jest wiele – i czasami trudno jest znaleźć taką, która będzie dla Ciebie odpowiednia bez profesjonalnej pomocy. Te fryzury są praktyczne, wygodne i wszechstronne. Nie potrzebują stylizacji, wystarczy umyć włosy dobrymi kosmetykami do pielęgnacji.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia