Broda bez wąsa: rodzaje i stylizacja

Noszenie brody bez wąsa jest powszechną praktyką wśród mężczyzn. Ktoś po prostu nie lubi wąsów, ktoś stoi na drodze, a ktoś po prostu nie rośnie lub nie rośnie w ten sposób. Ponadto muzułmanom zaleca się noszenie brody bez wąsów (konieczne jest ich przycięcie).

Jeśli tęsknisz za religijnymi chwilami, wąsy nie są najwygodniejszym elementem obrazu. Często przeszkadzają nie tylko towarzyszom, ale także samym mężczyznom. W szczególności o wiele łatwiej jest zmoczyć lub poplamić wąsy napojem lub jedzeniem niż brodę.

Biorąc to pod uwagę, istnieją rodzaje brody bez wąsów, które wyglądają bardzo stylowo. W artykule opowiemy o nich i podamy przykłady zdjęć.

Cechy brody bez wąsa

Broda męska znana jest od czasów starożytnych. Było to szczególnie wygodne dla żeglarzy z brodą. Stąd ten typ roślinności przyszedł jako broda bez wąsa. Ponieważ był często noszony przez szyprów, nazywano go również szyprem.

Wybór ten wynikał z faktu, że żeglarze najczęściej jedli ryby, a ich zapach osiadał na wąsach, pochłaniając je na długi czas. W rezultacie musiałam walczyć z nieprzyjemnymi zapachami, goląc wąsy. Jednocześnie pozwoliło to marynarzom zaoszczędzić trochę czasu.


Trzeba trochę przyjrzeć się historii, aby zrozumieć, że od czasów starożytnych broda była symbolem siły i odwagi. Wtedy ludzie, którzy nie nosili brody, byli narażeni na wyśmiewanie. W Cesarstwie Rzymskim zarost był tylko wśród księży i ​​bardzo religijnych mężczyzn.

Dziś każdy mężczyzna może nosić brody bez wąsów lub w razie potrzeby z wąsem. Każdy może wybrać swój własny styl, który podkreśla indywidualność. Ważną kwestią jest dbanie o roślinność, bo musi być schludna i piękna.


Zarost bez wąsów oznacza, że ​​Rosjanie są pewni siebie. Jest nawet rodzaj rosyjskiej brody, która wyróżnia się imponującym rozmiarem i szerokością. Najlepiej nadaje się do silniejszego seksu, którzy mają dużą twarz i wyrazisty nos. Od czasów starożytnych broda była popularna wśród Słowian, co można prześledzić do dziś.

We współczesnym świecie posiadanie tylko brody pozwala pozytywnie wyróżniać się na tle innych mężczyzn.

Co więcej, łatwiej o nią dbać. Możesz wybrać odpowiednią opcję dla każdego rodzaju twarzy.

Wybór brody bez wąsów dla każdego rodzaju twarzy

Co więcej, łatwiej o nią dbać. Możesz wybrać odpowiednią opcję dla każdego rodzaju twarzy.

Przy wyborze kształtu brody bez wąsów najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który precyzyjnie dobierze najbardziej odpowiednią opcję. Jeśli robisz to sam, powinieneś zacząć od określenia rodzaju swojej twarzy. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, jak duża jest gęstość zarostu. Warto zwrócić uwagę na status posiadany w społeczeństwie.

Dla mężczyzn o okrągłej twarzy najlepsza jest dłuższa zarost bez wąsa, która łączy się ze skroniami. To wizualnie sprawi, że twarz będzie bardziej wydłużona. Przy trójkątnym kształcie twarzy należy zwrócić uwagę na podkowę lub kwadratowy typ brody bez wąsów. Ta opcja pozwoli ci podkreślić obszar podbródka, dając solidność.


W przypadku wydłużonych twarzy odpowiednia jest okrągła lub trójkątna broda bez wąsa. Możesz także skorzystać z opcji podkowy. Ale lepiej odmówić się od przedłużających się typów. Trapezoidalna twarz rozjaśni model brody bez wąsa zwany falbanką lub szyprem. Typ rosyjski lub słowiański jest odpowiedni dla osób o nadmiernie wyrazistych rysach twarzy.

Jeśli wybierasz według zawodu, warto preferować długie lub średnie modele zarostu bez wąsa do stylu biznesowego. Mężczyźni związani z morzem powinni zdecydować się na wersję angielską lub skiperową. Kozia bródka jest odpowiednia dla intelektualistów, ale gęsta rosyjska broda bez wąsów będzie odpowiednia dla tych, którzy mają trudne zawody.

Broda bez wąsa pod własną postać

Wybierając brodę bez wąsa, warto wziąć pod uwagę własną postać. Na przykład długie modele o gładkich kształtach będą pasować do pewnych siebie i rozsądnych osób. A dla namiętnego macho lepiej pozostać przy surowym stylu z trudnymi opcjami. Kozia bródka może dodać brutalności obrazowi, a wydatne bokobrody mogą wydać nowoczesnego dandysa.

Rzadka broda jest idealna dla delikatnych i romantycznych natur, które łatwo idą na ustępstwa. Jasnorude włosy na twarzy wymagają oryginalności, ponieważ ich nosiciele są często przyjaźni, towarzyscy i mają bardzo jasny charakter. Lekki zarost jest popularny wśród kreatywnych mężczyzn, dając im jednocześnie brutalność i romans.


Mężczyźni o filozoficznych poglądach preferują zadbane i grube modele. Taki klasyk będzie pasował do silnych i odważnych naukowców, badaczy, pisarzy. Dla spokojnych przedstawicieli silniejszej płci zdecydowanie odpowiednia jest szeroka wersja brody bez wąsów. Osobom schludnym i pedantycznym można doradzić ostre strzyżenie brody. Stanie się idealną częścią obrazu.

Istnieje bardzo wiele odmian kształtów brody bez wąsa u mężczyzn. Są wśród nich opcje krótkie, średnie i długie. Dziś w świecie mody istnieją zarówno podstawowe modele zarostu bez wąsów, jak i ich różne interpretacje. Na przykład są brody, które równomiernie pokrywają całą dolną część twarzy i takie, że policzki są odsłonięte.

Szczególnie popularne są krótkie brody bez wąsów, które pasują do większości mężczyzn.

Przeczytaj także: Jak zapuścić brodę.

Rodzaje brody bez wąsów

Istnieje wiele odmian kształtów brody bez wąsów u mężczyzn. Są wśród nich opcje krótkie, średnie i długie. Dziś w świecie mody istnieją zarówno podstawowe modele fryzur, jak i ich różne interpretacje. Na przykład istnieją brody, które równomiernie pokrywają całą dolną część twarzy i są takie, że policzki są odsłonięte.

Szczególnie popularne są krótkie brody, które pasują do większości mężczyzn. Style tych brody bez wąsów przeszły przez lata wielką transformację i nadal wnoszą nowość do męskiego wyglądu.

Broda Lincolna

Piękna i zgrabna klasyka krótkiej brody bez wąsów. Ten styl zakłada, że ​​policzki pozostają ogolone. W tym przypadku broda jest w pełni połączona ze skroniami, zakrywając całą dolną twarz. Nazwa tej formy pochodzi od jednego ze słynnych właścicieli tego typu brody – Abrahama Lincolna. Często ten typ jest również nazywany ekranem.


Espaniolka

Taką brodę często można zobaczyć na torreadorach. Kształt przypominający pasek rozciąga się od skroni do skroni. Ten gatunek jest rzadki bez wąsów. Wynika to z faktu, że nie pasuje do wszystkich mężczyzn.

Jednak ogromną zaletą koziej bródki jest to, że bardzo łatwo jest utrzymać jej dobry wygląd za pomocą najlepszego trymera do brody. Wśród udanych przykładów tej brody bez wąsów jest jej właściciel – Robert Pattinson.


Broda Skippera

Często strzyżenie brody kapitana jest również nazywane angielskim klasykiem. Ten gatunek jako całość przypomina pasek, ale jest szerszy i krótszy. Zwykle broda jest tylko 3 centymetry poniżej brody. Jednocześnie reszta twarzy pozostaje gładko wygolona.

Warto wyjaśnić, że zarost bez wąsa na twarzy pozostaje pod ustami. Modny kształt tego typu to prostokąt o zaokrąglonych krawędziach. Co więcej, pod brodą długość jest nieco dłuższa. Idealnie ta opcja będzie wyglądać na mężczyznach, którzy mają już dodatkowy fałd na brodzie. A także jest odpowiedni dla wszystkich, którzy muszą wizualnie wydłużyć swoją twarz.


Kozia bródka bez wąsów

Ten rodzaj brody jest przeznaczony do noszenia bez wąsów. Świetnie wygląda na prawie każdej męskiej twarzy. To bardzo wygodne, że ten rodzaj strzyżenia brody bez wąsów może być krótki lub długi. Ponadto brodę można nosić zarówno luźną, jak i zebraną w kucyk lub warkocz.

Projekt takiej brody należy wykonać od dołu, płynnie przesuwając się w górę. Zapobiegnie to plątaniu się włosów. Postęp powinien przebiegać od szyi do brody, gdzie ta ostatnia powinna mieć minimalną długość 2 centymetry. Ważne jest, aby ostrożnie usunąć wszystkie włosy wystające w różnych kierunkach i nadające obrazowi nieporządek.


Kozia bródka bez wąsów jest dość prosta w wykonaniu i utrzymaniu w dobrym stanie. Zwykle dla pięknego kształtu wystarczy przycinać brodę co 7-10 dni, ale szyję i policzki trzeba będzie regularnie golić.

Broda Wyspa

Ten obraz to mała kępka włosów tuż pod ustami. Taki minimalistyczny styl może przynieść zarówno romantyczne nuty, jak i bardzo brutalny obraz. Warto zauważyć, że ten typ najlepiej nadaje się dla ciemnowłosych mężczyzn.

Inne rodzaje brody bez wąsów

  • Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się także brody męskie typu „stary Holender” o kwadratowym kształcie. Odważni młodzi chłopcy wybierają brodę zwaną „owadem”. Ten typ polega na okalaniu brody po obu stronach pasmami włosów, jak wąsy u chrząszczy. Czasami pasma można zebrać w warkocze.
  • Popularność zyskuje również egipska wersja brody, co oznacza przynależność do rodziny królewskiej. To zarost bez wąsa, która ma ostry i wydłużony koniec. Krawędzie fryzury znajdują się na wysokości oczu i mają kształt trójkąta. Zanim stworzysz sobie takie piękno, będziesz musiał wyhodować zarost przez rok lub dłużej. Należy wyjaśnić, że gatunek ten wymaga specjalnej opieki do brody przy użyciu specjalnych narzędzi i produktów.
  • Wśród prostych modeli rosyjska broda bez wąsów staje się coraz bardziej znana. Jego osobliwością są krótkie bokobrody. W tym przypadku policzki i linia nad wargą pozostają odsłonięte. Bardzo podobna odmiana nazywa się Bandholz. Tyle, że zyskuje bardziej zawiłą formę, a jej twórcą jest Erik Bandholz, który założył firmę Beard Brand.
  • Broda „Garibaldi” jest możliwa tylko na długich i gęstych włosach. Jego istota polega na nadaniu im zaokrąglonego kształtu.
  • Brodę typu „Brett” formuje się z pełnej zarost bez wąsów poprzez zgolenie policzków, szyi, dolnej części podbródka, wąsów i bokobrodów. Zwykle ma około 8 centymetrów długości.


Wnioski

Broda bez wąsa wygląda bardzo stylowo, zwłaszcza jeśli z powodzeniem wybierzesz do niej fryzurę. Typ „norweski szyper” jest bardzo popularny wśród młodych ludzi. Co więcej, w ostatnich latach często łączy się go z krótką bródką biegnącą od środka dolnej wargi. Wygląda bardzo oryginalnie z odważną fryzurą.

Możesz z powodzeniem eksperymentować z brodą typu screen. Ta wszechstronna opcja może sprawić, że mężczyźni będą wyglądać młodziej. Najważniejsze, aby nie wybierać zbyt dużej szerokości paska.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia