Regulowane maszynki do golenia na żyletki (Adjustable). Co powinieneś wiedzieć?

Wiadomo, że istnieją 4 rodzaje maszynek do golenia na żyletki: z otwartym grzebieniem, z zamkniętym grzebieniem, z ukośną głowicą i regulowane (Adjustable). Dzisiaj zwrócimy uwagę na te ostatnie i bardziej szczegółowo omówimy ich plusy i minusy .

Regulowana maszynka do golenia (Adjustable) różni się od innych maszynek do golenia na żyletki możliwością ustawienia poziomu agresywności maszynki. Wielostopniowy system regulowania ekspozycji ostrza pozwala na dostosowanie szczeliny pomiędzy ostrzem a głowicą maszynki do długości i rodzaju zarostu. Ustawienie ostrza może być regulowane za pomocą skali od 1 do 6.  Pozycja nr 6 jest najbardziej agresywna, a pozycja nr 1 oznacza miękkie i łagodne golenie.

Pierwszym twórcą regulowanej maszynki do golenia była popularna dziś marka Gillette. Ten egzemplarz został nazwany "Fat Boy 195" ze względu na jego cenę - 1,95 USD. Udoskonalić podobną koncepcję udało się pracownikom kanadyjskiej firmy Rokwell Razors. Opatentowali nową technologię regulowania agresywności maszynki do golenia, zmieniając jedynie dolną część głowicy.

Plusy regulowanych maszynek do golenia

 • Uniwersalność
  Regulowana bezpieczna maszynka do golenia nadaje się do różnych rodzajów zarostu. Wybierz najniższą pozycję przy potrzebie codziennego usuwania włosów, a jeżeli zawsze brakuje Ci czasu, to możesz golić się tą maszynka znacznie rzadziej, wystarczy tylko wybrać pozycję nr 5 lub nr 6.
 • Nadaje się dla każdego!
  Decyzja o zakupie takiej maszynki do golenia będzie słuszna zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. A to wszystko dzięki możliwości regulacji agresywności ostrza maszynki do golenia. Dla początkujących miłośników tradycyjnego golenia na mokro zalecamy golenie się na pozycjach 1-2. Mistrzowie golenia z całą pewnością docenią pełną moc maszynki na poziomie 6.

WAŻNE! Zalecamy wybierać żyletki wysokiej jakości, od których zależy maksymalnie dokładny efekt golenia. Wielu mężczyzn przez długi czas szuka odpowiedniego rodzaju żyletek, który by im odpowiadał na 100%. Wykorzystując produkt niskiej jakości trudno, żeby golenie było gładkie i komfortowe, gdyż regulowana maszynka może zapewnić doskonałe efekty tylko przy wykorzystaniu “prawidłowych” żyletek.

Minusy regulowanych maszynek do golenia


 • Wartość regulowanych bezpiecznych maszynek do golenia znacznie różni się od cen zwykłych maszynek. Producenci wykonują regulowane modele maksymalnie wygodnymi i zaawansowanymi technologicznie, co jest główną przyczyną takiej różnicy cenowej.
 • Niektórym mężczyznom nie za bardzo się podoba wygląd takich maszynek. Innym trudno trzymać takie masywne urządzenie w rękach, ponieważ waga regulowanych maszynek do golenia jest o wiele większa w porównaniu do maszynek pozbawionych tej funkcji. Nie wszystkie modele mają falowany uchwyt, najczęściej ich powierzchnia jest absolutnie gładka.

Wskazówki dotyczące wyboru maszynki do golenia

Jeśli zdecydowałeś kupić sobie egzemplarz regulowanej bezpiecznej maszynki na żyletki, powinieneś zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 1. Sposób wymiany żyletki
  Istnieje seria maszynek do golenia, które w celu wymiany ostrza trzeba rozkładać na części. Jest to dość proste, ale zajmuje więcej czasu niż drugi sposób wymiany, którym jest system „motylkowy”. Maksymalnie wygodny w zastosowaniu i nie wymaga dużego wysiłku oraz rozkładania maszynki. 
 2. Poziom regulacji
 3. Większość modeli ma specjalną skalę, według której można ustawić stopień agresywności ostrza. Ale są też takie modele, które nie mają zaznaczonych pozycji z numerami od 1 do 6. Chociaż wciąż można regulować stopień agresywności ostrza, jednak trudno jest za każdym razem dobrać odpowiedni kąt.
 4. Wartość
  Cena regulowanej maszynki do golenia zależy bezpośrednio od materiału, z którego jest wykonana, nazwy producenta/marki i technologii wykonania. Uważa się, że im wyższa cena, tym wygodniejsza maszynka będzie w wykorzystaniu. Zgadzać się z tym lub nie, decydujesz tylko Ty.

TOP Regulowanych bezpiecznych maszynek do golenia

A teraz jesteśmy gotowi, aby dostarczyć Ci listę najlepszych maszynek do golenia typu Аdjustable. Ocena opiera się na popularności sprzedaży takich maszynek i opinii na ich temat. Dlatego jeśli jeszcze nie masz ulubionego modelu maszynki do golenia, możesz śmiało wybierać jedną z zaproponowanych:

TOP-1: Merkur Progress - Modele ze standardowym lub długim uchwytem:

TOP-2: Merkur Futur - w 3 opcjach: chrom, matowy chrom i pozłacany:

TOP-3: Merkur Vision

TOP-4: The Mergress

TOP-5: Gillette J-1 Adjustable Safety Razor

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia