barbercompany.pl

Zadzwoń pn-pt: 08:00 - 16:00

barbercompany.pl

Czym są regulowane maszynki do golenia na żyletki (Adjustable) i komu one pasują?

Wiadomo, że istnieją 4 rodzaje bezpiecznych maszynek do golenia na żyletki: z otwartym grzebieniem, z zamkniętym grzebieniem, z ukośnym cięciem i regulowane (Adjustable). Dzisiaj zwracacimy uwagę na ostatnim wariańcie i opowiemy o jego wadach i zaletach.

Regulowana bezpieczna maszynka do golenia (Adjustable) różni się od swoich odpowiedników możliwością samodzielnej regulacji agresywności ostrza. Dzięki specjalnemu urządzeniu można zmienić szczelinę i kąt pomiędzy ostrzem a maszynką, co pozwala na kalibrację stopnia miękkości i sztywności golenia. Za pomocą skali od 1 do 6 ostrze możę być regulowane. Wybierając pozycję 6, uzyskujesz najwyższy kontakt między ostrzem a skórą. Podczas gdy cyfra 1 oznacza miękkie golenie.

Pierwszym twórcem regulowanej maszynki do golenia była popularna dziś marka Gillette. Ten egzemplarz został nazwany "Fat Boy 195" ze względu na jego cenę - 1,95 USD. Taki przełom nastąpił w latach 1958-1961. Chłopaki z kanadyjskiej firmy Rokwell Razors udoskonalili tę koncepcję. Opatentowali nową technologię dostosowywania agresywności maszynki do golenia, zmieniając jedynie dolną płytę.

Zalety Adjustable-maszynek do golenia

 • Uniwersalność
  Regulowana bezpieczna maszynka do golenia nadaje się do różnych rodzajów zarosta. Jeśli musisz usuwać włosy codziennie, ustaw suwak na niskim poziomie. Przy braku czasu możesz golić się tą maszynka znacznie rzadziej, trzeba będzie tylko dostosować ją do wysokiej pozycji 5 lub 6.
 • Nadaje się wszystkim!
  I dla początkujących i dla profesjonalistów takie urządzenie będzie doskonałym zakupem. I jeszcze raz, to jest cudowne urządzenie, które zmienia gradację agresywności ostrza. Dla początkujących fanów tradycyjnego golenia na mokro zalecamy golenie na pozycjach 1-2. Jeżeli już jesteś asem w tej sprawie, to na pewno ocenisz pełną moc maszynki do golenia na rozdziale pod numerem 6.

WAŻNE! Zalecane jest wybieranie wysokiej jakości ostrzy, od których zależy maksymalnie właściwy efekt golenia. Wielu mężczyzn przez długi czas szuka odpowiedniego wariantu ostrza, który był by dla nich odpowiedni na 100%. Podczas korzystania z egzemplarzu niskiej jakości trudno jest uzyskać gładkie i komfortowe golenie. Regulowana maszynka do golenia zapewnia doskonałe rezultaty tylko przy użyciu prawidłowego ostrza.

Wady Adjustable-maszynek do golenia


 • Wartość regulowanych biezpiecznych maszynek do golenia znacznie się różni od cen zwykłych wariantów maszynek do golenia. Producenci robią takie modele maksymalnie wygodnymi i zaawansowanymi technologicznie, dlatego wymagają za to i duże finanse.
 • Niektórzy mężczyźni nie bardzo lubią wygląd takich maszynek do golenia. Innym trudno jest utrzymać tak masywne urządzenie w rękach. Ponieważ waga regulowanych maszynek do golenia jest o wiele większa niż w przypadku innych maszynek do golenia. Nie wszystkie modele mają falowany uchwyt, najczęściej ich powierzchnia jest absolutnie gładka.

Wskazówki dotyczące wyboru

Jeśli jesteś zdecydowany kupić sobie egzemplarz regulowanej, bezpiecznej brzytwy na żyletki, powinieneś zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 1. Ładowanie ostrza
  Istnieje szereg maszynek do golenia ze specjalnymi prętami, na które trzeba nasadzić ostrze. Jest to dość proste, ale zajmuje więcej czasu niż drugi typ ładowania. Drugim typem łądowania jest system „motylek”. Jest to maksymalnie wygodne w zastosowaniu i nie wymaga dużego wysiłku przy wymianie ostrza. 
 2. Poziom regulacji
  Większość modeli ma specjalną skalę, która pokazuje miękkość lub agresywność ostrza. Ale są takie regulowane golarki, które nie mają takich widocznych pozycji z liczbami od 1 do 6. Chociaż mają progresywne urządzenie dla nastawień, wciąż trudno jest odgadnąć kalibrację kąta ostrza za każdym razem.
 3. Wartość
  Cena bezpiecznej, kontrolowanej maszynki do golenia zależy bezpośrednio od materiału produkcji, nazwy producenta / marki i technologii urządzenia. Uważa się, że czym wyższa wartość maszynki do golenia, tym więcej komfortowa w użyciu będzie. Zgadzać się z tym lub nie, decydujesz tylko Ty.

TOP Regulowanych bezpiecznych maszynek do golenia

A teraz jesteśmy gotowi, aby dostarczyć Ci listę najlepszych masznek do golenia typu Аdjustable. Ocena opiera się na popularności sprzedaży takich maszynek i opinii na ich temat. Dlatego, jeśli póki co nie masz ulubionego modelu maszynki do golenia, możesz odważnie wybrać jedną z proponowanych:

TOP-1: Merkur Progress - Modele ze standardowym lub długim uchwytem:

TOP-2: Merkur Futur - w wariantach: chrom, matowy chrom i pozłocony:

TOP-3: Merkur Vision

TOP-4: The Mergress

TOP-5: Gillette J-1 Adjustable Safety Razor

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia