Dlaczego warto używać szamponu do brody? Jaki produkt wybrać?

Kosmetyki do pielęgnacji zarostu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Do jednych z częściej wybieranych zaliczyć można szampon koloryzujący do brody. Jeśli chcesz, ale nie wiesz jak przyciemnić brodę i jak najlepiej o nią dbać – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czy warto inwestować w szampon do brody?

Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, jak sama zmiana kosmetyków do mycia brody może wpłynąć na wygląd zarostu. Częstym błędem powielanym przez panów jest wykorzystywanie do brody żelu pod prysznic lub w lepszym wypadku – zwykłego szamponu do włosów. Tymczasem wystarczy zainwestować w najlepszy szampon do brody, by zarost wyglądał lepiej i był bardziej podatny na układanie. Czemu dobry kosmetyk dedykowany wyłącznie do mycia brody ma takie znaczenie?

W ciągu dnia na brodzie osadza się naprawdę wiele zanieczyszczeń. Do typowych zaliczyć można np. resztki jedzenia, napojów, ale także smog i inne zanieczyszczenia z powietrza, które osiadają na włosach w ciągu dnia i to niezależnie od długości brody! Nic zatem dziwnego, że zarost wymaga regularnego i dokładnego oczyszczania. Najlepszy szampon do brody:

  • dokładnie oczyszcza włosy i skórę twarzy,
  • zmiękcza zarost i sprawia, że będzie on bardziej podatny na układanie,
  • lekko przyciemnia włosy,
  • może redukować problemy skórne, takie jak np. łupież.

Co daje szampon do brody?

Nierównomierny zarost na twarzy, przesuszenia, łamiące i rozdwajające się włosy, które są bardzo twarde i zupełnie niepodatne na układanie – to tylko niektóre problemy, z jakimi mierzą się osoby planujące zapuszczać brodę. Okazuje się, że tym i wielu innym problemom można bardzo szybko zaradzić, wystarczy wybrać dobry szampon nawilżający do brody. Dobrze jest celować w produkt z prostym składem, bogaty w naturalne składniki myjące, nisko pieniący i wolny od zbędnej chemii.

Skład szamponu do brody powinien być wolny od przesuszających i mogących wywołać alergię składników syntetycznych, takich jak SLES, SLS, parabenów i olejów mineralnych, pochodnych ropy naftowej. Dobre oczyszczanie i dokładne mycie nie musi być związane z obfitą pianą, jaka wydziela się  przez obecność wspomnianego SLS. Dodatek olejków roślinnych, naturalnych olejków eterycznych, a także roślinnych substancji lekko natłuszczających i nawilżających nie tylko skutecznie zmiękczą zarost, ale i dokładnie go oczyszczą.

Dlaczego warto używać szamponu do brody i jaki wybrać? Sprawdź dostępne rodzaje!

Aktualnie, wraz z rosnącą świadomością na temat pielęgnacji zarostu i włosów u mężczyzn – na rynku dostępne stają się zaawansowane produkty do mycia, stylizacji i ogólnie – pielęgnacji brody i skóry twarzy. Wybierając odżywki do brody, ale też całe zestawy do brody można jednak spotkać się z problemem, który dotyczy odpowiedniego dopasowania kosmetyku do indywidualnych i faktycznych potrzeb.

Szampon przyciemniający brodę

Jeśli chcesz, ale nie wiesz jak przyciemnić zarost, zacznij od wyboru szamponu o takich właściwościach. Aktualnie, dostępne są produkty myjące, które nie tylko dobrze przygotują brodę do dalszych czynności pielęgnacyjnych, ale też stopniowo ją przyciemnią. Zasługą takiego działania są naturalne składniki barwiące pochodzenia roślinnego (np. henna), ale i olejek rycynowy, który poza działaniem regenerującym i wzmacniającym lekko przyciemnia włosy.

Szampon przeciwłupieżowy do brody

Jaki szampon do brody wybrać w przypadku występowania problemów skórnych? Udręką każdego mężczyzny, który zapuszcza zarost, jest nadmierne swędzenie skóry twarzy związane z przesuszeniem. Można temu nie tylko zapobiec, ale i zaradzić wybierając szampon przeciwłupieżowy do brody o działaniu mocno nawilżającym i lekko natłuszczającym. Podczas mycia, warto dobrze masować skórę twarzy – nie tylko zarost. Dobrym produktem, który zawiera łagodzący wyciąg z kwiatów dębu, jest np. Szampon do brody Osma Tradition Beard Shampoo.

Szampon z wyjątkowymi nutami zapachowymi

Jeśli jesteś fanem lekko kolońskich, drzewnych i „gentlemańskich” zapachów wybierz uniwersalny, pielęgnujący szampon do brody wzbogacony o nuty kolońskie! Dobrym wyborem może okazać się np. Szampon Do Brody Pan Drwal Cologne o urzekającym zapachu, który utrzyma się przez cały dzień.

Zalety i wady korzystania z szampony do brody

Czy używanie szamponów do brody ma jakieś wady? Tak, ale tylko jeśli użyjesz go niezgodnie z przeznaczeniem. Jest to jednak produkt, bez którego każdy mężczyzna – zarówno ten, który ma krótszy zarost, ale i ten, który zapuszcza długą brodę, nie powinien się obejść. Ten kosmetyk to absolutny must have! Szampony do brody z dobrym składem nie tylko oczyszczają, ale pielęgnują, kondycjonują i nierzadko – rozwiązują problemy związane ze stanem zarostu i skóry twarzy.

Skoro już wiesz, że bez dobrego szamponu do brody, prawidłowa pielęgnacja zarostu nie będzie możliwa – wybierz produkt z dobrym składem, który będzie idealnie dopasowany do rzeczywistych potrzeb Twojej brody. Dodatkowo, zainwestuj w niezbędne akcesoria do brody, takie jak kartacz i ciesz się doskonałej kondycji zarostem!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia