Dlaczego żel pod prysznic, a nie mydło?


Drogeryjne półki wprost uginają się pod ciężarem kolorowych, kremowych, owocowych i specjalistycznych żeli pod prysznic. Część z nich dodatkowo może pełnić funkcję delikatnego peelingu do codziennego użytku, inne zostały wzbogacone olejkami, jeszcze inne kroplą balsamu do ciała. Z drugiej strony od pewnego czasu wyraźnie widać to, że coraz częściej wracamy do tradycji – a tu pojawiają się stare, dobre i sprawdzone mydła – zwłaszcza te w kostce – glicerynowe, zapachowe.  

Dziś coraz więcej ludzi wybiera żel pod pryznic. .Co różni oba kosmetyki i dlaczego żel pod prysznic zazwyczaj jest delikatniejszy od tradycyjnego mydła? Po co powinnyśmy sięgać chcąc dbać o urodę?.


Przynajmniej jeden raz w życiu każdy z nas stawał przed wyborem: mydło czy żel pod prysznic? :

 1. Żel pod prysznic nawilża skórę. 

  1.1. Kiedy mówimy o mydłach mamy na myśli przede wszystkim dwa warianty tego kosmetyku: mydło w kostce i mydło w płynie, co wobec tego je różni? Tradycyjne mydła w kostce z jednej strony mają po prostu silniejsze działanie. Z drugiej strony, mimo, że doskonale usuwają brud, najczęściej mają zbyt wysokie, zasadowe pH, co skutkuje ingerencją w naturalny, kwaśny odczyn skóry, a tym samym – niszczenie płaszcza lipidowego, po ułatwienie przenikania drobnoustrojów i zanieczyszczeń wgłąb skóry, pogłębianie podrażnień i alergii i prowokowanie łuszczenia i zaczerwienienia skóry. Kiedy używamy zwykłego mydła do mycia ciała możemy sprawić, że skóra stanie się szorstka, napięta i wysuszona. Najbezpieczniej jest więc używać mydła do – na przykład – mycia rąk, ale zawsze w parze z kremem nawilżającym, który odżywi je i zapobiegnie nieprzyjemnym konsekwencjom. Żele pod prysznic natomiast skutecznie usuwają brud, nie niszcząc płaszcza lipidowego. p>

  1.2.. Czym skutkuje częste używanie mydeł? Silnym wysuszeniem, szorstkością, nadmiernym napięciem, łuszczeniem, zaczerwienieniem, pęknięciami, a w dalszej kolejności swędzeniem, bolesnością, nadprodukcją sebum! Żele natomiast stworzone są na bazie wodny, zawierają olejki eteryczne, które skutecznie nawilżają skórę.

 2. Żel pod prysznic – wspaniały kosmetyk tonizujący. 

  Żel pod prysznic w odróżnieniu od mydła zachowuje korzystne właściwości ziół, które idealnie tonizują i oczyszczają skórę.

 3. Żele pod prysznic w ładnych opakowaniach.

  Żele pod prysznic sprzedawane są w wygodnych butelkach, więc w odróżnieniu od mydła, nie musisz kupować mydelniczki. Żele w odróżnieniu od mydła nie wysychają.

 4. Oszczędzanie.

  Dzięki dozownikowi możesz zaaplikować potrzebną ci ilość żelu, więc żele są bardzo oszczędne. br>

 5. Tworzy pianę..

  Bardzo dobrze się pieni, łatwo rozprowadza po ciele i z łatwością spłukuje.Nie powoduje nadmiernego wysuszania i złuszczania naskórka, utrzymuje w równowadze ochronny płaszcz lipidowy skóry. Odpowiednio nawilża skórę i dokładnie oczyszcza.Po umyciu skóra jest czysta, gładka, odpowiednio nawilżona o zdrowym kolorycie..

Żele pod prysznic są o wiele delikatniejsze niż tradycyjne mydło, a ich formuła jest zaprojektowana w taki sposób, by utrzymywały naturalne pH skóry nie zmieniając go i utrzymując jej florę bakteryjną w naturalnej kondycji. Dodatkowo, niektóre z nich całkowicie pozbawione są mydła, a zamiast niego są wręcz wzbogacone w dodatkowe substancje nawilżające – ekstrakty roślinne, składniki mineralne czy naturalne olejki. Dzięki temu dobrze dobrany żel pod prysznic nie tylko oczyszcza skórę, ale także pielęgnuje ją i odżywia. Dla właścicielek suchej skóry najlepsze będą te posiadające w składzie oleje roślinne – z awokado, pestek winogron czy brzoskwini, które pozostawiają na skórze delikatną, zapobiegającą odwodnieniu warstwę ochronną.


Wybór mydła czy żelu pod prysznic jest wyłącznie kwestią własnych preferencji. W naszej ofercie jakościowe, luksusowe kosmetyki do mycia ciała. Każdy na pewno wybierze coś dla siebie!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia