Gdzie lepiej się golić: pod prysznicem czy przy umywalce?

Najczęściej golimy się przy umywalce, ponieważ jest to proste i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Ale są wśród nas także Ci, którzy będą twierdzić, że usuwanie zarostu pod prysznicem jest bardziej komfortowe. Nie będziemy odrzucać tych lub innych argumentów, a po prostu opowiemy o plusach i minusach pierwszego i drugiego sposobu golenia.

Golenie przy umywalce

Golenie przy umywalce jest uważane za standardową procedurę rano. To klasyk gatunku, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i wykorzystujemy na co dzień. A prysznic w tym przypadku służy jako relaksujące przygotowanie do usuwania zarostu.

Czy taka metoda jest komfortowa?

 • Nad umywalką zazwyczaj znajduje się lustro, które pozwala zobaczyć, co i gdzie golimy. Dzięki temu jest minimalizowane ryzyko przypadkowych zacięć, a skóra pozostaje bez zbędnych włosów, ponieważ zarost jest pod naszą baczną obserwacją.
 • Dla tych, którzy wolą golenie na sucho, procedura przy umywalce jest w ogóle prostym rozwiązaniem. Wszystko, co musisz zrobić, to stanąć przed lustrem, doprowadzić twarz do porządku, a następnie po prostu spłukać golarkę elektryczną.
 • Jeśli używasz brzytwy, ten sposób jest najbardziej odpowiedni. Żadna lejąca się z góry wody nie przeszkadza starannej procedurze usuwania zarostu. W końcu golenie z takim narzędziem wymaga maksymalnej uwagi i koncentracji. Ponadto lustro pomaga zachować dokładność i sprawia, że brzytwa jest mniej niebezpieczna w użyciu.
 • Golenie przy umywalce zapewnia czystą skórę bez zacięć. Jest to aktualne dla tych mężczyzn, którzy mają wiele pieprzyków lub zmarszczek. Można je łatwo ominąć, ponieważ lustro znajduje się bezpośrednio przed twarzą. Nie będzie zaparowane i zachlapane wodą jak pod prysznicem. 

Minusy:

 • Ten proces zajmuje dużo czasu. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy potrzebują codziennego golenia.
 • Procedura oczyszczenia narzędzia może powodować pewne problemy i niedogodności.
 • Dzięki goleniu przy umywalce zwiększa się prawdopodobieństwo pojawienia się podrażnień skóry.

Golenie pod prysznicem

Szczęściarze mający lustro prysznicowe, które nie poci się i nie zachlapuje, mogą pozwolić sobie brać prysznic i golić się jednocześnie. Niektórzy mężczyźni nawet bez takiego wspaniałego akcesorium preferują właśnie ten sposób.

Чим зручний процес видалення щетини в душі?

 • Тепла вода/пар пом'якшують і розпарюють шкіру. Це дозволяє піднімати волосинки, тим самим сприяючи більш комфортному голінню. Такий спосіб особливо корисний чоловікам, які страждають від частих подразнень. Обличчя після душу пружне і вологе, а значить, лезо ковзає безперешкодно.
 • Електричні бритви, які можна використовувати у воді, найкраще підходять для використання в душі. Нею не можна порізатися, і сам процес гоління займає мінімум часу й сил.
 • У душі, після видалення щетини, залишки волосся і засоби піни легше і швидше змивати, ніж біля раковини. Завдяки цьому можна заощадити більше часу.

Мінуси:

 • Гоління в душі може виявитися складним залежно від обраного інструменту. Наприклад, використання станків або опасок може бути проблематичним через допоміжні інструменти: чаша для піни, засоби для гоління, помазок тощо.
 • При застосуванні бритви в воді існує ймовірність того, що вона може вислизнути з рук.
 • Неекономне використання піни або гелю для гоління. Через постійний контакт із водою засіб просто змивається зі шкіри.
 • Відсутність дзеркала. Навіть якщо таке і є, воно швидко пітніє і забризкується водою, а значить, обличчя просто напросто не видно. Винятком є ​​варіант дзеркала, який не піддається впливу пару. Але на нього доведеться пристойно витратитися і виділити для нього місце в душі.
 • Не завжди можна домогтися контактного гоління і чистої шкіри.

Вибір між раковиною або душем для гоління залежить тільки від особистих переваг кожного. Важливо спробувати і той, й інший метод, щоб остаточно визначити для себе найбільш підходящий і комфортний.

Dlaczego warto usuwać zarost pod prysznicem?

 • Ciepła woda / para zmiękcza skórę i sprawia, że staje się elastyczna. Pozwala to unieść włosy sprzyjając tym samym bardziej komfortowemu goleniu. Ten sposób jest szczególnie przydatny dla mężczyzn, którzy cierpią z powodu częstych podrażnień. Twarz po prysznicu jest elastyczna i wilgotna, co zapewnia gładki poślizg ostrza.
 • Golarki elektryczne, które można używać w wodzie, najlepiej nadają się do użycia pod prysznicem. Nie można nimi się zaciąć, a proces golenia zajmuje minimum czasu i wysiłku. 
 • Resztki włosów i pozostałości środków do golenia jest łatwiej zmyć pod prysznicem niż przy umywalce. Dzięki temu można zaoszczędzić więcej czasu.

Minusy:

 • Golenie pod prysznicem może okazać się trudne w zależności od wybranego narzędzia. Na przykład użycie maszynek do golenia lub brzytew może być problematyczne ze względu na niezbędność akcesoriów pomocniczych: miseczki do wyrabiania piany, środków do golenia, pędzla etc.
 • Podczas używania maszynki do golenia w wodzie jest możliwość, że może ona wyślizgnąć z rąk.
 • Nieoszczędne wykorzystanie pianki lub żelu do golenia. Ze względu na stały kontakt z wodą produkt jest po prostu zmywany ze skóry.
 • Brak lustra. Nawet jeśli jest, szybko się poci i zachlapuje wodą, co oznacza, że ​​twarzy po prostu nie widać. Wyjątkiem jest lustro, które jest odporne na działanie pary wodnej. Ale trzeba wydać na nie porządne pieniądze i przeznaczyć mu miejsce w kabinie prysznicowej.
 • Nie zawsze można osiągnąć dokładne golenie i czystą skórę. 

Wybór pomiędzy umywalką lub prysznicem do golenia zależy tylko od osobistych preferencji każdego. Ważne jest, aby spróbować zarówno jednego, jak i drugiego sposobu, aby ostatecznie wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni i komfortowy.

Niezależnie od metody usuwania zarostu, pod prysznicem lub przy umywalce, zalecamy stosowanie wysokojakościowych środków przed/do/po goleniu. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków znacząco poprawi stan skóry po codziennym rytuale.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia