Jak Dbać O Włosy Męskie

Mężczyźni są mniej wybredni, jeśli chodzi o stan swoich włosów. Przynajmniej większość. Ale właśnie mężczyźni są bardziej podatni na częste problemy z włosami.

To suchość, łupież i przedwczesne łysienie. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak dbać o włosy męskie. A jeszcze lepiej nie ignorować tych wskazówek. Tak więc, drodzy mężczyźni, ten artykuł jest dla was.

Jak często myć włosy męskie

To, jak często myć włosy męskie, zależy od rodzaju włosów.

  • Przetłuszczające się włosy należy myć raz na 1-2 dni, minimalizując stosowanie produktów do stylizacji, co przyspiesza zanieczyszczenie gruczołów łojowych skóry głowy. Włosy przetłuszczające się najlepiej myć nie gorącą wodą a wodą o temperaturze pokojowej.
  • Włosy suche wymagają większej uwagi. Zalecamy stosowanie balsamów i maseczek zmiękczających, które zmniejszają ryzyko wypadania i łamania włosów.
  • Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem normalnego rodzaju włosów, możesz sobie na wiele pozwolić: produkty do stylizacji, szampony do każdego rodzaju włosów, odżywki nawilżające i balsamy.

Przez pomyłkę przychodzą mężczyźni, którzy codziennie myją włosy. Wpływa to na to, że struktura włosów pogarsza się, stają się suche, sztywne. Dodatkowo codzienne mycie głowy prowadzi do przyzwyczajenia się włosów do tej procedury, przez co stają się one jeszcze bardziej brudne.


Jak dbać o włosy męskie po umyciu

Po umyciu zalecamy nałożenie wzmacniającej maski lub balsamu na włosy. Rezultat zauważysz już po pierwszej aplikacji. Maska do włosów suchych pomoże nawilżyć włosy. Jeśli stają się kruche, pękają, a nawet zaczynają wypadać, oznacza to, że w organizmie brakuje pierwiastków śladowych. W takiej sytuacji do wzmocnienia włosów potrzebne są witaminy. Jakie kompozycje lepiej wybrać, zapytaj profesjonalistów w męskich salonach fryzjerskich.

Wiedząc, jak pielęgnować włosy męskiej jest bardzo ważne. Aby zmniejszyć problemy z włosami, 1-2 razy w tygodniu zalecamy stosowanie nawilżającej odżywczej maski wzmacniającej włosy. Też zalecamy stosowanie balsamu do włosów w celu wzmocnienia włosów. Po takich preparatach włosy staną się gładkie, jedwabiste i łatwiejsze do rozczesania. Jak w reklamie. Olejek do włosów pomoże odżywić pasemka na całej długości.

Jak układać włosy po umyciu

Do stylizacji włosów lepiej wybrać profesjonalne kosmetyki. Czym układać włosy męskie? Odpowiedni jest pomada do włosów, wosk, tonik, żel, krem. Podczas tworzenia fryzury zalecamy jak najmniejsze używanie suszarki do włosów, prostownicy i lokówek. Przegrzewają pasma, a to jest bardzo szkodliwe – pogarsza to strukturę włosów.


Jak dbać o włosy męskie

Nie tylko regularność mycia decyduje o kondycji włosów. Aby dbać o włosy męskie, musisz wybrać odpowiedni szampon.

Pomimo tego, że codzienne mycie głowy nie jest zalecane, dła mężczyźn są odpowiedni szampony do codziennego użytku. Ten produkt zawiera miękkie, delikatne składniki, które dokładnie oczyszczają włosy. Po namydleniu głowy należy przytrzymać szampon na włosach przez kilka minut, a następnie dokładnie spłukać pod bieżącą wodą. Wystarczy jedno namydlenie.

Szampon 2 w 1 to środek na oszczędność, który nie przyniesie żadnej korzyści włosom. Szampon i odżywkę lepiej kupować osobno i od jednej firmy.


Podczas mycia szamponem nie używaj gorącej wody – z niej włosy niszczą się, tracą kolor i wypadają. Opłucz głowę zimną lub ciepłą wodą.

Jak czesać włosy męskie

Najprostsza, ale przede wszystkim ważna zasada pielęgnacji włosów u mężczyzn – czesanie. Tak, te same banalne zasady, co w przypadku pielęgnacji brody. Wszystkie te same mieszki włosowe, które potrzebują stałego przepływu krwi dla lepszego wzrostu. Nawet jeśli masz krótkie włosy, w arsenale powinien znajdować się miękki grzebień. Należy unikać ostrych grzebieni, które drapią skórę, stymulując szybsze wydzielanie sebum. Zatyka pory skóry głowy, hamuje wzrost, prowadzi do rozdwajania końcówek i szybkiego wypadania włosów. Wyrób sobie nawyk czesania dwa razy dziennie, np. Po umyciu zębów. Na zakorzenienie nawyku potrzeba 21 dni. Pamiętasz?

Musisz akuratnie się czesać. Dotyczy to szczególnie mężczyzn o cienkich i / lub długich włosach. Nie czesz mokrych pasm – bardzo łatwo je uszkodzić. Jak czesać włosy męskie? Radzimy nie ciągnąć splątanych włosów, ale ostrożnie je rozczesać. I ogólnie, żeby takich problemów było mniej, trzeba użyć profesjonalnej odżywki do włosów. Polecamy odżywkę z olejem arganowym.

Jeszcze ważny moment –  należy indywidualnie podbierać grzebień. Dla mężczyzn najlepiej nadaje się grzebien z naturalnych materiałów z szerokimi zębami. W idealnym przypadku to bęndzie drewniany grzebień o niewielkich rozmiarach. Taki grzebień będzie droższy, niż analogiczny z plastiku i metalu, ale on nie uszkodzi włosów.


Każdy mężczyzna wie, że aby dbać, trzeba codziennie czesać włosy męskie. Stymuluje to czynną pracę gruczołów łojowych, poprawia ukrwienie, a tym samym aktywne odżywianie mieszków włosowych.

Krótkie włosy można czesać na mokro, a długie – tylko na sucho, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Po zabiegu grzebień, podobnie jak szczoteczka do zębów, należy wypłukać i wyjąć.

Podcinanie włosów męskich

Aby pielęgnować włosy męskie, nawet atrakcyjną i zdrową fryzurę należy regularnie przycinać. Ta procedura wymaga specjalnych nożyczek. Pamiętaj, aby były ostre. Możesz również okresowo prostować loki keratyną do włosów. W rezultacie siła wzrośnie, a naturalna struktura zostanie przywrócona.

Aby włosy dobrze rosły, zalecamy przycinanie ich raz na 2-3 miesiące. Lepiej nie robić tego samodzielnie, ale w salonie fryzjerskim. Dzięki temu zabiegowi pasemka odrosną lepiej, wygładzą się i będą miały zdrowy połysk.


Jak dbać o włosy męskie zimą

W chłodne dni nie zalecamy wychodzenia na zewnątrz z mokrymi włosami. Jeśli nie masz wyboru, załóż czapkę i zakryj się szalikiem. Zimowa pielęgnacja włosów męskich jest ważna, ponieważ niskie temperatury szybko niszczą włosy. Włosy cienkie należy pielęgnować intensywnie – są bardziej podatne na negatywne działanie klimatu.

Jak dbać o włosy męskie łatem

W upalne dni ważne dbać o włosy męskie jest, aby chronić przed promieniowaniem UV – nie należy ich wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Na samym słońcu (od 12 do 16 godzin) zakryj głowę. Przy silnym wietrze staraj się nie rozluźniać długich pasm – będą się plątać. Lepiej zrobić bułkę lub kucyk na czubku głowy.

Najlepsza pielęgnacja włosów to przede wszystkim zdrowa dieta, normalny reżim i zdrowy sen. Jeśli zastosujesz się do powyższego, nie ma znaczenia, czym biedziesz myć  głowę. Należy również pamiętać, że podczas mycia głowy woda powinna być ciepła, ręcznikem nie należy mocno pocierać, a suszarkę należy używać w średniej temperaturze. Radzimy też nie przesadzać z produktami do stylizacji. Woski, brioliny i lakiery nie nadają się do codziennego użytku, zwłaszcza w dużych ilościach. Lepiej jest używać środków rozpuszczalnych w wodzie, łatwo zmywalnych – pasty, glinki, pomadki.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia