Jak prawidłowo używać pędzla do golenia?

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak prawidłowo używać pędzla do golenia, gdyż taki pędzel jest jednym z obowiązkowych męskich akcesoriów do golenia. Zapytacie: dlaczego? Podamy wiele powodów, czemu powinno się go używać. Jeżeli przestrzegać wszystkich zasad, można poczuć prawdziwą satysfakcję od samego tylko procesu. 

Po co potrzebny jest pędzel do golenia?

 • Pędzel do golenia idealnie zmiękcza zarost, oczyszcza i złuszcza skórę twarzy.
 • Idealnie przygotowuje powierzchnię skóry do łatwego przesuwania się ostrza podczas golenia.
 • Pędzel obowiązkowy jest dla posiadaczy bokobrody i krótkich wąsów: umożliwia on dotarcie piany pod nawet najkrótsze włoski, podnosząc je dla łatwiejszej stylizacji wąsów, brody i bokobrodów.
 • No i oczywiście najważniejszym zadaniem pędzla do golenia jest wyrobienie porządnej, sztywnej i gęstej piany.Jak używać pędzla do golenia?

 1. NAMOCZYĆ PĘDZEL

  Polecamy najpierw dokładnie i obficie namoczyć pędzel w ciepłej wodzie. W taki sposób włosie maksymalnie pochłania niezbędną wilgoć, żeby piana lepiej się go trzymała i nie spływała z niego. Usunąć nadmiar wody lekko strzepując pędzel. 2. NANIEŚĆ ŚRODEK DO GOLENIA

  Następny krok zależy od tego, jakiego kosmetyku do golenia używasz. Jeżeli jest to pianka, żel lub krem, to najlepiej nakładać je na środek pędzla.


  PORADY DLA PERFEKCJONISTÓW: Aby uzyskać bujną i gęstą pianę przed nałożeniem środka na twarz, zalecamy skorzystać ze specjalnego pojemnika do ubijania piany: miseczki lub kubka. Rozsmarowującymi kolistymi ruchami pędzla możesz uzyskać pożądaną konsystencję piany praktycznie z każdego kosmetyku (kremu, mydła, żelu). 

 3. NAŁOŻENIE PIANY NA TWARZ

  Dalej tylko ciekawiej. Wyrabianie piany (jeżeli nie była używana przed tym miseczka) na twarzy nie sprawi szczególnych trudności, jeżeli poruszasz pędzlem kolistymi ruchami. Jeśli zabraknie piany w pędzlu, wystarczy zmoczyć go trochę w wodzie. Jeżeli piana uprzednio była rozrobiona w miseczce, to trzeba ją tylko nałożyć na skórę kolistymi ruchami.

  Jest to idealna przyjemność golenia, podkreślająca całe piękno procesu. Nie warto spieszyć się. W takie chwile wręcz przeciwnie –  rozkoszuj się aromatem pianki i łap przyjemność od relaksujących ruchów pędzla. 4. GOLENIE

  Na tym etapie można bezpośrednio przystąpić do usuwania zarostu. Weź swoją ulubioną maszynkę do golenia (maszynkę na żyletki, brzytwę lub nowoczesną maszynkę do golenia) i przesuwaj nią po skórze, aż osiągniesz pożądany efekt. 5. RZETELNIE UMYJ PĘDZEL DO GOLENIA

  Teraz nasz pędzel do golenia musimy wypłukać w ciepłej (ale nie gorącej) wodzie i usunąć resztki kosmetyków.

  Zalecamy, aby nie zostawiać pędzla do golenia z resztkami kosmetyków - piana może zaschnąć i trudno będzie ją zmyć. A doprowadzi to do uszkodzenia i wypadania włosia. Usuń nadmiar wody i powieś pędzel do golenia na stojaku włosiem w dół.I jeszcze jedno:

Jeśli nadal nie masz dobrego i wygodnego pędzla do golenia, przejdź do naszego katalogu pędzli - ogromny asortyment pozwoli Ci wybrać idealny wariant dla Ciebie.

Dziękujemy wszystkim za przydzielony czas. Czytajcie naszego bloga i gólcie się z przyjemnością.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia