Jak wybrać kształt brody: rodzaje i zdjęcia

Posiadanie brody doskonale uzupełnia wizerunek i styl każdego mężczyzny. Oczywiście ważne jest, aby broda wyglądała dobrze – przystrzyżona i zadbana. Kolejną ważną kwestią podczas zapuszczania brody jest wybór kształtu. Twój wygląd będzie zależał od tego, jak poprawnie wybierzesz rodzaj brody.

Podobnie jak w przypadku wyboru fryzury, do kwestii kształtu brody trzeba podejść mądrze. Dlatego sugerujemy zapoznanac się z istniejącymi opcjami brody dla różnych typów twarzy.

Kształty i rodzaje brody: jakie są

Do tej pory znanych jest ponad 50 różnych rodzaje brody. Są na przykład bardzo znane bródki, są też formy zupełnie nietypowe i rzadkie. Formy różnią się długością włosów i umiejscowieniem na twarzy. Niektóre typy obejmują zarost tylko na brodzie, podczas gdy inne pokrywają prawie całą twarz.


Jak wybrać rodzaj brody?

Istnieją trzy sposoby wybrać rodzaj brody:

  1. Dobór brody do kształtu twarzy.
  2. Wybór brody według wzrostu.
  3. Wybór brody na podstawie potencjału wzrostu włosów.

Pierwsza opcja – wybór rodzaju brody w zależności od kształtu twarzy jest najczęstszy i naprawdę działa. W zależności od kształtu twarzy, wybór odpowiedniego zarostu może uwydatnić Twoje naturalne piękno, a niewłaściwy tylko go pogorszy. Poniżej dowiesz się, jaki kształt twarzy i jaka broda pasuje.


Wybór brody na podstawie wzrostu osoby jest również dość działającym schematem. Bardziej chodzi o długość brody, a nie o jej kształt. Jeśli mężczyzna jest niski, duża broda może dodatkowo wizualnie zmniejszyć wzrost. Dlatego właścicielom niskiego wzrostu zaleca się krótki zarost. Dłuższe typy brody są świetne dla wyższych mężczyzn.

Genetyka ma duży wpływ na wybór kształtu brody. Wiadomo, że nie wszystkie brody rosną tak, jak chcą. U niektórych zarost może być tylko na brodzie, u innych tylko na policzkach. Na tej podstawie musisz wybrać kształt, który naprawdę możesz rozwinąć.

Kształt brody dla kwadratowej twarzy

Kwadrat być może nie wymaga wyjaśnienia: długość i szerokość twarzy w tym przypadku mniej więcej pokrywają się. Właściciel tego kształtu już wygląda brutalnie, dlatego rosnące zarostu trzeba starać się nie zagłuszyć tej męskości. Wystarczy lekkie nieogolone, skupiając się na dnie.


Osoby o kwadratowej twarzy powinny szukać kształt brody z krótkimi włosami po bokach i wydłużonymi włosami na brodzie. Takie formy pozwolą lekko rozciągnąć twarz i uwydatnić kości policzkowe.

Kształty brody dla kwadratowej twarzy: kozia bródka, okrągła broda, królewska.

Typy brody dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz również musi zostać wydłużona, czyniąc ją cieńszą. W tym przypadku odpowiednie są również kształty zarostu z wydłużonymi włosami na brodzie lub pełne brody z roślinnością na całej twarzy.

Typy brody dla okrągłej twarzy: kozia bródka bez wąsów, kozia bródka z wąsami, kotwica, balbo lub szyper.


Kształt brody dla prostokątnej twarzy

Jeśli natura przyznała ci prostokątną twarz, zalecamy zwrócenie uwagi na kształt brody, w której włosy na policzkach są dość długie, a na brodzie, wręcz przeciwnie, krótkie. Takie style nadadzą twarzy bardziej zaokrąglony kształt.

Kształty brody dla prostokątnej twarzy: baki we wszystkich formach, wąska broda pod dolną wargą, broda kapitana, broda parawanowa.


Rodzaj brody dla owalnej twarzy

Właściciele tego kształtu twarzy są najbardziej szczęśliwi. Uważa się, że dla owalnej formy można wybrać prawie każdy styl brody i wąsów. Owalna twarz jest najbardziej naturalna, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby zmiany jej szczególnie wizualnie.

Rodzaj brody dla owalnej twarzy: wąsy we wszystkich formach, szeroka broda, zarost w każdym wieku, broda pełna i królewska, broda kozia bródka.


Trójkątny typ twarzy

Wąskie czoło i szeroka dolna część: roślinność na brodzie zrównoważy ten kształt. Kozia bródka, Anchor i Van Dyck dodadzą solidności i pewności siebie. Wyglądają imponująco, ale wymagają niestrudzonej konserwacji: szybko tracą swój kształt, dlatego wzrost włosia będzie musiał być monitorowany prawie codziennie.


Twarz w kształcie odwróconego trójkąta

Odwrócony trójkątny kształt twarzy to szerokie czoło i wąska szczęka. Masywne typy brody od skroni do skroni pomoże zrównoważyć ten projekt, który doda objętości podbródkowi. Roślinność pod kośćmi policzkowymi jest więcej niż mile widziana: baczki zapewnią równowagę twarzy, zwłaszcza podczas golenia okolicy podbródka.


Diamentowy kształt twarzy

W kształcie rombu twarz jest nieco dłuższa niż szeroka, a czoło i podbródek są w przybliżeniu równie wąskie. Twoim zadaniem w tym przypadku jest powiększenie podbródka: pełna broda, broda holenderska czy nawet imponujący „Bandholz” zrobią, co najważniejsze, nie zapomnij o to zadbać i utrzymać w porządku.


Przeczytaj także: Jak zapuścić brodę.

Fachowe porady, jak wybrać brodę nie tylko pod względem kształtu

Kształtuj według kształtu, ale wybierając najlepsze opcje brody dla różnych typów twarzy, musisz wziąć pod uwagę inne czynniki. Zalecamy, aby ich nie zaniedbać, może pomogą Ci znaleźć ten ceniony styl.

Grubość brody i włosów

Jeśli chcesz mieć obszerną brodę, ale twoje włosy są cienkie, nadal lepiej ograniczyć się do małej brody lub jasnej, nieogolonej. A posiadacze grubego i gęstego zarostu mają szczęście: mają całe pole do eksperymentów z kształtem brody!


Wzrost i karnacja

Niski mężczyzna powinien zapomnieć o długiej brodzie: nie będzie ona wyglądać zbyt harmonijnie. Lepiej jest rozwodzić się nad nieobjętą, a nawet całkowicie symbolicznym rodzajem brody. Dla właścicieli średniego i wysokiego wzrostu odpowiednia jest bardziej imponująca broda, ale tutaj ponownie należy wziąć pod uwagę ogólną budowę ciała.

Brody i włosy ciemne i blond

Oczywiście wszystko jest indywidualne, ale generalnie zasada działa: blondyny i rude mogą pozwolić na grubszy zarost, ale brunety nie powinny przesadzać z rozmiarami brody.


Brody do włosów siwych

Białe i siwe włosy męskie zachowują mniej wilgoci, co oznacza, że ​​są bardziej szorstkie i trudniejsze w układaniu, dlatego najlepiej, aby były krótkie. Przy takiej długości każdy kształt brody nie wymaga ciągłej pielęgnacji i wygląda znacznie schludniej. Jeśli nie chcesz, aby wąsy wyróżniały się osobno, możesz zmieszać je z resztą zarostu – najlepszy trymer do brody pomoże Ci uzyskać jednolitą długość na całym obwodzie.

Ale nie gol zbyt agresywnie włosów na czubku brody, a także obszarów pod kością policzkową, w przeciwnym razie będzie wyglądał zbyt szorstko. Aby wskazać szczękę, możesz ogolić krzywiznę nad jabłkiem Adama. Zaokrąglenie w dół poniżej tego miejsca sprawia, że ​​twarz wygląda jak szyfon, a podbródek jest cięższy.


Wybór idealnego rodzaju brody: instrukcje krok po kroku

Aby samodzielnie określić idealny rodzaj brody, zalecamy zapoznanie się z poniższymi zaleceniami.

  1. Przestudiuj kształt swojej twarzy. Oczywiście wiesz, jak wyglądasz. Wiele razy patrzyłeś na siebie w lustrze. Ale nie patrzyłeś na siebie z wyimaginowaną brodą na twarzy. Czy twoja twarz jest okrągła? Czy masz kwadratowe kości policzkowe? Czy twoje usta są za małe? To bardzo ważne szczegóły, które składają się na cechy charakterystyczne.
  2. Przestań się golić. To najbardziej oczywisty krok, ale często niewystarczający. Niektórzy miłośnicy brody wolą nosić tzw. Bródkę i golić brodę zgodnie z tą zasadą już po kilku dniach zapuszczania włosów.
  3. Po dwóch tygodniach powstrzymywania się od golenia ponownie zbadaj swoją twarz. Wytrzymałeś – świetny wynik! W ciągu tych 14 dni przeszedłeś stan ciągłego swędzenia 2 razy – za pierwszym razem mniej więcej 4 dni, za drugim mniej więcej 12 dni.
  4. Określ wzór wzrostu zarostu. Zobacz, gdzie rosną i najlepiej rosną. U niektórych osób włosy rosną w bezpośrednim sąsiedztwie nosa. Dla niektórych wąsy nie sięgają nawet podbródka. Określ odpowiednio wzrost i rodzaj zarostu.
  5. Naszkicuj brodę w swoim umyśle. Jeśli zauważysz, że możesz nosić szeroką brodę, dobrym pomysłem może być ogolenie włosów na czubku policzka i szyi. Pełna broda będzie Ci odpowiadać, jeśli masz dobry porost włosów oraz kilka wąsów i brody. Jeśli masz okrągłą twarz, musisz uczynić ją cieńszą wizualnie. Kozia bródka może stworzyć ten efekt. Jeśli włosy na policzkach nie rosną dobrze, wybierz „bródkę” lub popularny styl „Chinstrap”. Jeśli twoje wąsy słabo rosną, wypróbuj brodę Lincolna.
  6. Teraz pozwól swoim włosom rosnąć. Po wybraniu odpowiedniego stylu brody pozwól włosom rosnąć bez przeszkód. Nawet jeśli broda osiągnęła wymaganą długość, wypełnienie nagich plam na twarzy może zająć trochę więcej czasu.
  7. To niejasny krok, oferujący kilka opcji tego, co powinno być na twarzy. Jeśli nie jesteś maminsynkiem ani fanem heavy metalu, możesz wybrać „pełną” brodę. Jeśli jesteś koneserem muzyki jazzowej, częściej nosisz krótką, starannie przystrzyżoną brodę. Jeśli jesteś fanem nocnych klubów, umawiasz się z kobietami, najprawdopodobniej potrzebujesz brody „bródki”. Jeśli jesteś miłośnikiem oldschoolu, postaw na wąsy!


Kilka faktów: broda lepiej rośnie wiosną i latem i rośnie o ok. 14 cm rocznie, a obecność brody i jej „jakość” zależy głównie od genów i hormonów. Przeczytaj: Jak zagęścić brodę.

Wniosek

Ważne jest, aby zrozumieć, że wygląd, styl i wizerunek to bardzo indywidualne sprawy. Podaliśmy ogólne informacje. Wybierając rodzaj brody, zacznij od własnych preferencji i zdolności genetycznych. Jeśli lubisz nosić wąsy na okrągłej twarzy – zrób to, jeśli zdecydujesz się zapuścić siatkową brodę na kwadratowej twarzy – zrób to. W ten sposób szybciej znajdziesz dokładnie swój styl.

Te „informacje teoretyczne”, a nawet pobieżna znajomość z nimi powinny ułatwić proces poszukiwań i pomóc Ci lepiej „wyczuć” rodzaj „stylizacji” brody i zarostu, który najbardziej Ci odpowiada. Ważne jest, aby broda była przycięta i zadbana, a wybór kształtu jest sprawą osobistą każdego.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia