Jak wybrać maszynkę do golenia?

Wybór maszynki do golenia jest bardzo ważny. Nie wszyscy lubią golić się maszynkami na żyletki, a dla takich osób dobrą opcją będzie model na wymienne wkłady, choćby Mach 3.

Najpopularniejszymi maszynkami do golenia na wkłady są– «Gillette Mach 3, «Fusion» i «Gillette Fusion Proglide». W niniejszym artykule dokładnie o każdej z nich.


Porównywalna tabela maszynek do golenia "Gillette":

Gillette Fusion ProglideGillette Fusion Proglide

Gillette FusionGillette Fusion

Gillette Mach3Gillette Mach3

Ilość ostrzy

5

5

3

Ogólna ocena jakości    100%

super (5)

dobrze (4)

dobrze (4)

Skuteczność golenia  35%

super

4

4

Codzienne golenie

4

4

4

Trzydniowy zarost

4

4

4

Trudnodostępne miejsca

4

4

4

Komfort golenia

super

4

4

Ochrona skóry przed podrażnieniami 35%

jakościowa

4

4

Żywtoność żyletek   10%

luksusowy

4

3

Wygoda stosowania   20%

4

4

4

Adaptacja do konturu twarzy

4

4

4

Wymiana wkładów

super 

luksusowa

jakościowa

Przechowywanie

4

4

4

Czyszczenie

4

4

4-

Wyposażenie / Specyfikacja
Ostrza do podcinania, zaznaczania linii zarostu

+

+

Ruchoma głowica

+

+

+

Stojak do przechowywania

+

+

+

Teraz zapoznamy się z parametrami każdej maszynki.


1. GILLETTE MACH 3

mach3 edwin jagger

Gillette MACH3 to najprostszy sposób na dokładniejsze golenie za jednym pociągnięciem. Dzięki zaawansowanej technologii trzech ostrzy, golenie wymaga mniej powtórzeń, co oznacza mniejsze podrażnienie skóry.  Pasek nawilżający z witaminą E i aloesem pozostawia Twoją twarz gładką i zdrowo wyglądającą.  Maszynka do golenia dla mężczyzn Gillette Mach3 zapewnia dokładne golenie bez podrażnień oraz uczucie lepszego golenia po 10 użyciach niż maszynką jednorazową za pierwszym razem.2. GILLETTE FUSION

fusion edwin jagger

Odkryj maszynki do golenia o 5 ostrzach i ostrza Gillette Fusion.Wszystkie maszynki do golenia Gillette Fusion są wyposażone w pięć ostrzy położonych bliżej siebie (w porównaniu z maszynką MACH3), co zapewnia niezrównany komfort golenia. Zaawansowany system golenia Fusion obejmuje precyzyjny trymer do starannego zaznaczania konturów oraz elastyczną osłonę Comfort Guard, aby zapewnić skórze dodatkową gładkość.3. GILLETTE FUSION PROGLIDE

proglide-edwin jagger

Udoskonalony model  Gillette Fusion. Utrzymuje maksymalny kontakt ze skórą. Posiada innowacyjną technologię flexball. Zapewnia gładką skórę już po jednym pociągnięciu. Posiada bardzo precyzyjne ostrza. Ma innowacyjną rączkę, która pozwala maszynce obracać się w różnych kierunkach. Usuwa praktycznie każdy włosek. Minimalizuje uczucie ciągnięcia i szarpania włosków. Posiada pasek nawilżający wzbogacony olejkiem mineralnym i polimerami. Stabilizator ostrzy pozwala zapewnić dokładność i komfort golenia. Odprowadza nadmiar produktu do golenia.Wnioski z naszych badań:

Na pewno zauważyłeś, że, Gillette Mach 3 ma nieco przestarzałe parametry.Jednak dany model nadal cieszy się ogromną popularnością wśród mężczyzn. p>

Maszynki na wkłady to nowoczesne oblicze golenia na mokro. Zwykle wybierane są przez mężczyzn, którzy oszczędność czasu przedkładają nad oszczędność finansową i przywiązanie do tradycji golenia. Są to akcesoria ekonomiczne – pozwalające na przyzwoite golenie, ale bez rytualnej otoczki, jaka towarzyszy goleniu się maszynką na żyletki.

Gillette Fusion ProGlide, to najnowsza maszynka z rodziny Gillette Fusion, przeznaczona dla mężczyzn o wrażliwej skórze. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, jest najchętniej polecaną przez dermatologów na całym świecie maszynką dla skóry wrażliwej. Wyniki badania przeprowadzonego wśród europejskich dermatologów pokazały, że od 5 lat sukcesywnie wzrasta liczba mężczyzn zgłaszających się z problemami wrażliwej skóry. Jako główne przyczyny wpływające na jej nadwrażliwość podano m.in. stres. Około 61%* lekarzy uważa że wpływa on na zwiększoną częstotliwość występowania wrażliwości skóry. Drugim czynnikiem jest wpływ środowiska (59%), szczególnie narażenie na promieniowanie UV, niskie temperatury oraz wiatr. Aż 91% dermatologów uważa, że produkty do golenia mogą mieć istotny wpływ na stopień wrażliwości skóry, dlatego, ponad połowa z nich zaleca stosowanie produktów zaawansowanych technologicznie i przeznaczonych dla mężczyzn z problemami skóry. Maszynka Gillette Fusion ProGlide to odpowiedź na to zapotrzebowanie. Dzięki nowej maszynce mężczyźni mogą pozwolić sobie na gładkie i sprawne golenie, nawet podczas wielokrotnego przesuwania maszynką po skórze twarzy..

Prezentowane przez nas maszynki do golenia —to komfortowe golenie bez podrażnień. Jednak jeśli wolisz jednorazówki, to polecamy Ci  maszynkę do golenia jednorazową Wilkinson Sword Xtreme3 (Schick).


Maszynki jednorazowe

. Wiele osób zastanawia się nad wyborem pomiędzy maszynką jednorazową, a maszynką z wymiennym ostrzem. Podstawową różnicą która wyróżnia maszynki z wymiennym ostrzem od maszynek jednorazowych jest oczywiście cena. Maszynki jednorazowe potrafią być nawet 3 – 4 razy tańsze od maszynek z wymiennym ostrzem. Dlaczego tak się dzieje? Decydujący wpływ na cenę maszynki, ma jakość jej wykonania. Jeżeli w sklepie położysz koło siebie maszynkę jednorazową oraz maszynkę z wymiennymi ostrzami różnica natychmiast rzuci Ci się w oczy.

Jednorazówki mają bardzo prostą budowę, mają mniej ostrzy, często są pozbawione jakichkolwiek elementów poprawiających chwyt. Gdy weźmiemy obie maszynki do ręki od razu wyczujemy drugą różnice – jednorazówka będzie znacznie lżejsza, co sprawia że golenie taką maszynką jest znacznie trudniejsze. Żeby dostrzec trzecią, chyba najważniejszą różnicę trzeba dokładnie przyjrzeć się ostrzom. Okaże się wtedy, że w maszynkach jednorazowych ostrza umieszczone są pod innym kątem, a także wykonane z innego stopu metalu który szybciej się tępi. Istotny jest także fakt że ostrza są troszeczkę bliżej siebie przez co ścięte włoski często blokują się pomiędzy ostrzami, a ich usuwanie jest uciążliwe.


Polityka cenowa

Maszynka do golenia Gillette Fusion Proglide, która zgodnie z badaniami jest najlepsza, jest również najdroższa. Jednak dzięki tej maszynce będziesz się cieszyć z jakościowego golenia bez podrażnień.


Luksusowe maszynki do golenia

Dla tych, kto woli bardziej luksusowe maszynki do golenia można wybrać ekskluzywne maszynki do golenia angielskiej manufaktury Edwin Jagger na wymienne wkłady  Gillette. Maszynki zazwyczaj mają chromowane rączki, co zapewnia wygodne, komfortowe golenie.

Oczywiście takie maszynki do golenia są o wiele droższe, jednak jeśli tobie się podobają ostrza wymienne  «Gillette»,jednak nie podoba się design, to jest idealne rozwiązanie.


WNIOSKI:

  • Jeśli nie masz probelmów z cerą i masz normalnej gęstości zarost, wybierz  «Gillette Mach3».
  • Jeśli masz gęsty twardy zarost, najlepszy wybór dla Ciebie - to  «Gillette Fusion».
  • Do cery wrażliwej najbardziej pasuje  «Gillette Fusion Proglide».

Wybierz najlepszą maszynkę do golenia na wkłady i ciesz się z komfortowego golenia.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia