Jak Wyprostować Brodę

Około 80% brodaczy ma jeden problem – broda odstaje, włosy zwijają się w loki lub rosną w złym kierunku, co powoduje dyskomfort podczas układania brody i skutkuje kręceniem brody.

W tym artykule dowiesz się, jak wyprostować brodę. Wszystkie zalecenia można wykonać w domu przy użyciu zwykłych urządzeń gospodarstwa domowego – żelazka do brody (prostownicy), suszarki do włosów i grzebienia. Okazuje się, że wystającą brodę można ułożyć i zrobić to samemu nawet bez usług barbera.

Prostowanie brody: Dlaczego odstają wlosy na brodzie i zwijają się

Im dłużej zapuszczasz zarost, tym łatwiej jest prostowanie brody. Wiadomo, że kręcona broda ma właściwość prostowania się pod własnym ciężarem, ale bądźmy szczerzy – nieznacznie.


Dodatkowo należy powiedzieć, że rolę odgrywa również częstotliwość mycia brody. Myjąc brodę, zmywasz naturalną warstwę ochronną, olejki wytwarzane przez organizm, pod wpływem których broda jest bardziej elastyczna. Ponadto sama wilgoć sprawia, że ​​broda zwija się jak kręcone włosy. Czy zauważyłeś, jak wygląda Twoja broda po deszczu lub zaraz po prysznicu?

Przeczytaj poniżej, jak radzić sobie z niewygodnymi włosami i jak wyrównać brodę.

Jak wyprostować brodę grzebieniem

Broda jest inteligentna, nadająca się do trenowania, prawie jak SIRI lub inne roboty. Jeśli będziesz stale prawidłowo jak wyprostować brodę, będzie ona bardziej elastyczna i będzie się układać prawidłowo, równomiernie. Po prostu weź grzebień i zacznij regularnie czesać brodę wzdłuż porostu włosów, w pożądanym kierunku. Kształtuj idealną dla siebie brodę. Ile razy czesać brodę? Jest to dość indywidualne, ale możesz ćwiczyć, aby robić to dwa razy dziennie, na przykład rano, kiedy myjesz twarz i po wieczornym prysznicu – uwierz mi, efekt bęndzie odrazu.


Lepiej jest używać drewnianych, specjalnych grzebieni do brody, koszt takich grzebieni jest w zasadzie niski, można kupić dobry. Oczywiście możesz użyć dowolnego zwykłego grzebienia, mamy lub babci, to również działa i prostuje brodę. Ta metoda prostowania brody jest najprostsza i najmniej skuteczna, jeśli masz bardzo niegrzeczną, kręconą brodę, skorzystaj z metod opisanych poniżej.

Wyprostuj brodę suszarką do włosów

Suszarki do włosów świetnie nadają się do prostowania włosów. Przed użyciem suszarki do włosów do prostowania brody, umyj brodę. Użyj standardowego szamponu do brody lub dowolnego szamponu, którego używasz. Po tym – osusz włosy ręcznikiem, potrzyj i zwilż. Następnie przeczesz brodę grzebieniem w wybranym kierunku. Włącz suszarkę do włosów. Nie powinno się włączać najcieplejszego powietrza, jak wiadomo, susząc i prostując włosy brody suszarką, suszy się również skórę, co nie jest dobre.

Jest specjalna dysza do prostowania – taka z dużą liczbą elastycznych zębów ułożonych w kilku rzędach. Jeśli nie ma takiej dyszy, zastosuj taką, która kieruje strumień powietrza tak wąsko, jak to możliwe na wylocie. Jeśli w ogóle nie ma załączników, nie ma to znaczenia, ale w tym przypadku prostowanie brody potrwa dłużej i będzie mniej skuteczne.


Jeśli masz super prostującą nasadkę, po prostu rozczesz i wysusz brodę w odpowiednim kierunku, rób to ze średnią prędkością, wiele razy, aż uzyskasz efekt. Modeluj brodę, stylizuj ją i przycinaj. Zwróć większą uwagę na niegrzeczne obszary. W przypadku braku dyszy dodatkowo potrzebny jest grzebień. Podczas czesania włosów w pożądanym kierunku biegnij równolegle do suszarki. Rozciągaj i susz jednocześnie.

Prostownica do brody

Nic dziwnego, że najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na wyprostowanie kręconych brody jest specjalnie zaprojektowane urządzenie gospodarstwa domowego – prostownica do brody. Specjalne płytki grzewcze doskonale wyrównują kręcone włosy brody. Przed przystąpieniem do prostowania brody – umyj brodę, osusz ręcznikiem, rozczesz i osusz suszarką lub poczekaj, aż broda całkowicie wyschnie.

Jeśli na włosach jest wilgoć lub krople wody, to przy użyciu prostownicy do brody woda zagotuje się i odparuje, oprócz nieprzyjemnego trzasku, uszkadza również włosy. Konieczne jest używanie prostownicy do brody tylko wtedy, gdy broda jest sucha. Zazwyczaj te urządzenia mają kilka trybów, w zależności od struktury i grubości włosów. Ważne jest, aby nie wybierać silnego ciepła, ponieważ spowoduje to uszkodzenie włosów. Zacznij od trybu minimalnego, jeśli to nie wystarczy, zwiększ go. Bierzemy pasmo brody, zaciskamy go między płytami prasującymi i przeciągamy w wymaganym kierunku, od góry do dołu. Tak więc, stopniowo, pasmo po paśmie, broda stanie się niezwykle, absolutnie równa. Zachowaj ostrożność podczas odrywania włosów z twarzy, krawędzie płytek mogą cię poparzyć.


Do prostowania brody suszarką lub prostownicą do brody zaleca się stosowanie produktów wzbogacających brodę w przydatne składniki, gdyż pod wpływem temperatury traci ona moc. Doskonale sprawdzają się różne balsamy i olejki do brody, które zawierają odżywczą i dobroczynną dla brody witaminę E oraz naturalne olejki, dobrze, gdy środek dodatkowo koi i ożywia nie tylko włosy, ale i skórę.

Wszystkie powyższe metody prostowania brody działają i pozwalają nadać brodzie piękny, uporządkowany i równy wygląd. Zalecamy również przeczytanie artykułu o produktach do pielęgnacji brody.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia