Jak zapuścić brodę: 6 głównych zasad

Jeśli zdecydujesz się szybko zapuścić brodę, eksperymenty z samodzielnym zapuszczeniem brody nie są Twoją opcją. Potrzebujesz prostych i skutecznych środków, aby przyspieszyć wzrost. Zbierzcie się na odwagę, przygotujcie się na odpieranie ataków ogolonych zawodników i kaprysów drugiej połowy na temat kolczastej roślinności. Podjąłeś decyzję i nic nie powinno stać ci na przeszkodzie.

1. Zdecyduj i usuń wszystkie tnące przedmioty z domu

Czeka Cię bardzo skomplikowany proces. Przygotuj się od razu: usuń trymery, maszynki do golenia, maszynki do strzyżenia i inne narzędzia z łazienki, które mogą przykuć wzrok, gdy zarost zacznie swędzieć i zdecydowanie poproś o umieszczenie go pod ostrzem. Cierpliwość jest prawdopodobnie jedyną i stałą, jakiej potrzebujesz w tej sprawie.

Zmierz się z pytaniami, czy w ogóle musisz zapuszczać brodę, czy pasuje do Twojego obecnego lub przyszłego wyglądu, wybierz kształt brody, pomyśl o bokobrodach i wąsach – jako integralnej części brody. Pamiętaj o jednym: Twój wygląd zmieni się już po trzydniowym zarostu i powinieneś pomyśleć z wyprzedzeniem, jak bardzo zmieni się Twoja twarz z 5-6 miesięczną brodą. Właściwie porozmawiajmy o etapach wzrostu.

2. Jak zapuścić brodę: Etapy

Okej, zdecydowałeś zapuszczać brodę. Ale każdy etap wzrostu włosów na twarzy wiąże się z różnymi trudnościami, z którymi nie możesz się powstrzymać, gdy zaczniesz czytać drugą zasadę.

Jeżyć

I tak decydujesz się zapuścić brodę i ostatnie golenie było wczoraj. Zazwyczaj następnego dnia będziesz miał okropny, kolczasty zarost. Są to cechy indywidualne, na które warto zwrócić uwagę: u niektórych mężczyzn, z powodu nadmiaru testosteronu, pojawia się zarost po porannym goleniu przed obiadem. Duże znaczenie ma również dziedziczność, styl życia, dieta i hormony.

Drugiemu i trzeciemu dniu będą towarzyszyły nieprzyjemne doznania w okolicy brody, policzków i szyi, skóra swędzi, a właściciele czarnych włosów z boku wyłapią wypowiedzi o oczywistym zaniedbaniu ich wyglądu. W tym miejscu nasz pierwszy punkt bardzo Ci pomoże – bardziej niż kiedykolwiek będziesz chciał się golić z powodu swędzenia i niekontrolowanego nieporządku. Trzymamy się w garści. Odbędzie się dosłownie za tydzień lub dwa.


Przez resztę pierwszego miesiąca zapuszczania broda stanie się grubsza i grubsza i uformuje się w coś mniej wystającego we wszystkich kierunkach. Ale nadal będzie wstrzykiwany. Używaj kremu nawilżającego lub najlepszy olejek do brody, ale unikaj produktów na bazie alkoholu, ponieważ to bezpośrednie działanie drażniące na skórę dodatkowo zwiększa swędzenie.

Miesięczna broda

A teraz twoja broda ma już miesiąc. W tym czasie nabiera zauważalnej gęstości i kształtu; możesz to rozczesać. Włosy rosną i pojawiają się nowe, z wyłączeniem możliwych wcześniejszych luk. Swędzenie nie jest już odczuwalne, skóra staje się minimalnie wrażliwa. Najważniejsze jest tutaj ścisłe przestrzeganie zasad higieny, codzienne oczyszczanie skóry i przyszłej brody specjalnymi środkami dostosowanymi do rodzaju skóry. Nie ma tu potrzeby przycinania, wyrównania brody, ponieważ nie wszystkie mieszki włosowe zostały jeszcze aktywowane.


Jak zapuścić brodę: 2 miesiące

Grubość brody staje się maksymalna, długość rośnie równomiernie. Jeśli chciałeś krótkiej brody (na przykład bródki lub kotwicy), to w tej chwili możesz już bezpiecznie ją kształtować za pomocą maszyny do pisania, nożyczek lub użyć najlepszy trymer do brody. Jeśli chcesz uzyskać imponującą długość brody, radzimy na razie nie kupować przedmiotów do przekłuwania. Oprócz standardowej higieny na tym etapie zaleca się umycie brody szamponem lub mydłem i koniecznie potraktowanie jej olejem do brody – jest to konieczne do zmiękczenia. Do pielęgnacji doskonale nadaje się również zwykły olej łopianowy.


3 miesiące

Czekać! Teraz możesz iść do fryzjera lub wyjąć wszystkie ostre przedmioty z pudełek! Nie powinno być nic do zadrapania, ale możesz w zamyśleniu pogłaskać brodę. Warto zwrócić uwagę na dwa czynniki towarzyszące trzeciemu miesiącowi zapuścania zarostu – zmianę struktury włosów i pielęgnację. Włosy na brodzie stają się grubsze i puszą się na końcach. Oznacza to, że masz prawdziwą brutalną brodę! Gratulacje!


Ale to wcale nie znaczy, że możesz zapomnieć o wyjściu: od teraz wręcz przeciwnie, powinieneś codziennie rano, a najlepiej wieczorem, przed snem, poświęcać brodzie uwagę. Możesz przyciąć kształt zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu – przeczytaj jak przycinać brodę. Wystarczy zapoznać się z techniką i nie eksperymentować od razu – jeśli popełnisz milimetrowy błąd, Twoja trzymiesięczna praca będzie absolutnie bezcelowa.

4 i więcej miesięcy

Masz niesamowitą siłę woli i wytrzymałość. Ale samokontrola na tym się nie kończy. Masz wspaniałą brodę i przy tak długiej brodzie nadal warto robić jedną lub dwie wizyty w miesiącu w zakładzie fryzjerskim, bo im dłużej zapuszczasz zarost, pielęgnujesz i kochasz brodę, tym gorzej będzie nieumyślnie zgolić niewłaściwą rzecz. Takich przypadków jest bardzo dużo, ale fryzjer nie ma szans na popełnienie błędu. Pamiętaj o tym i nadal codziennie płucz brodę i myj ją przynajmniej raz w tygodniu.

Wskazówka: susz brodę naturalnie, aby nie uszkodzić włosów podczas obróbki termicznej. A jeśli weźmiesz suszarkę do włosów, spiesząc się rano do pracy, wysadź ją od dołu do góry. Dzięki temu broda będzie jednocześnie bujna i zadbana. Olejek doda blasku. Dzięki temu broda będzie wspanialsza i uporządkowana.


3. Pielęgnacja skóry przed, w trakcie i po

Wśród tych, którzy szukają sposob jak zapuścić zarost jest jeden ciekawy mit: im częściej będziesz golić lub przycinać końce brody, będzie ona rosła szybciej i bęndzie grubsza. To absolutnie nieprawda. Genetyka, dziedziczność i struktura włosów są różne dla każdego, podobnie jak styl życia i obecność złych nawyków. W ten sposób krzaczasta broda dla niektórych zaczyna rosnąć natychmiast i to już w wieku 15 lat, a dla niektórych nie można puścić brody przed 30 rokiem życia.

Jeśli twoje włosy rosną powoli, ale naprawdę chcesz zapuszczać brodę – jest rozwiązanie: kompleksy witaminowe dla mężczyzn lub ogólne uzupełnienie witamin. To może być:

  • multi-kompleksy (dostępne bezpłatnie w aptekach);
  • witaminy z grupy B i H;
  • tłuszcz rybny;
  • magnez.

Wszystko to pozwoli włosom szybciej rosnąć. Dieta i brak stresu. Prawdopodobnie to wszystko, czego potrzeba do wysokiej jakości procesu i wyniku, z którego możesz być dumny.


Jest to również konieczne dla już ustalonych brodatych mężczyzn. Awitaminoza poza sezonem nie została odwołana, dlatego zadbaj nie tylko o swoją brodę, ale także ogólnie o swoje zdrowie.

Zdecydowanym właścicielom zarostu polecamy zakup:

  • herb;
  • olejek do brody;
  • mydło lub szampon do włosów szorstkich;
  • maszynka do golenia lub maszynka w kształcie litery T – łatwiej wykonać krawędzie i wygładzić kontury.

4. Zdecyduj zawczasu na styl brody

Jeśli uważasz, że wystarczy tylko wyrównać maksymalną długość brody nożyczkami kuchennymi, to głęboko się mylisz. Jeszcze zanim zaczniesz zapuszczać brodę, powinieneś pomyśleć o jej stylu i przyszłym wyglądzie, już z nią. Mając jasne wyobrażenie o sobie, z pewnym rodzajem brody, będziesz miał ogromną motywację do jej zapuszczenia, a to jest bardzo ważne w momentach, które opisaliśmy powyżej – we wczesnych stadiach wzrostu, kiedy chcesz rzucić to wszystko.

Jeśli zdecydujesz się być „tylko brodaty”, a niektórzy mężczyźni mają nawet tę nieokrzesaną twarz, gratuluję! Ty sam, nie podejrzewając tego, wybrałeś styl brody wszystkich rockerów – ZZ Beard. Ale potrzebuje też starannej opieki. Z tak długiej, grubej i szerokiej brody można również wiązać warkocze i tkać kłoski.

Przeczytaj także: Jak wybrać kształt brody.

5. Wskazówki od fryzjerów

Co radzą fryzjerzy na temat jak zapuścić brodę? Zapytajmy.

„Wycieczka do nas”

Czy poczujesz się urażony za wszystkie udręki, pracowitość i cierpliwość, gdy decydując się na przycięcie swojej cennej brody w domu, odetniesz to, czego nie trzeba było ścinać? Dlatego na wstępną formację należy udać się do profesjonalistów w swojej dziedzinie – do fryzjera. Mistrzowie będą mogli na oko określić rodzaj, strukturę i kierunek wzrostu włosów, co już teraz znacznie ułatwia pracę: ogromną rolę odgrywa właściwy dobór produktów do pielęgnacji i stylizacji oraz zestawu narzędzi. Ponadto fryzjerzy podążają za wszystkimi trendami w modzie, dzięki czemu szybko zaoferują optymalne i stylowe opcje zdobienia brody.


Przeczytaj także: Jak układać brodę.

Stopniowo przycinaj zarost

Nie każdy może sobie pozwolić na co tydzień chodzenie do fryzjera. Może to dotyczyć zarówno kosztów finansowych, jak i czasu. Dlatego konieczne jest wyrównanie włosków zawsze wystających w różnych kierunkach wzdłuż krawędzi. Ale nie rób tego, kiedy masz na to ochotę – w pośpiechu przed pracą. Celowo, gdy włosy rosną. Rozpocznij poziomowanie od boków, wskazane jest mieć lusterko z boku – z profilu broda odstaje i nie mniej się kręci.

Szyja powinna być gładka i otwarta

To jest prawo fryzjera. Dzięki temu w każdym przypadku będziesz wyglądać schludnie i zadbany. I nie myśl, że nie możesz dotknąć szyi, jeśli masz brodę do klatki piersiowej. Włosie lub obfite ilości włosów w fałdach są niewygodne i mogą powodować trwałe podrażnienia.

Odstąpienie

Lepiej jest natychmiast porzucić pomysł zapuszczania brody, jeśli masz naturalnie rzadkie i miękkie włosy. Trwa przynajmniej dłużej, albo może wcale nie przebiegać zgodnie z planem – z wyspami, które wkrótce się nie zrosną. Wypróbuj 3-dniowy zarost lub brodę z kozią bródką – zawsze wygląda stylowo.

6. Mam dość brody. Co robić?

Spokojna! Zbieramy się i czekamy dzień po podjęciu tej złowieszczej decyzji. Pamiętaj o jednej zasadzie i to jest ostatnia rada od nas: nie podejmuj tak poważnych decyzji w stanie namiętności po złym dniu lub narażeniu na złą pogodę, kiedy broda zasłaniała Ci oczy lub nie pozwalała Ci mówić przez cały dzień. Uwierz mi, od razu się ogol, po kilku godzinach naprawdę pożałujesz o tym.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia