Na czym polega różnica między maszynkami Mach 3 a Fusion?

Łatwe, bezbolesne i szybkie golenie — to golenie z maszynką na wkłady. Ze względu na to, że wielu z nas korzysta z maszynek marki Gillette jest sens zrobić porównanie dwóch najbardziej popularnych modeli Mach 3 i Fusion. Co właśnie zrobimy w tym artykule!

KILKA SŁÓW O GILLETTE

Gillette jest znaną na całym świecie marką i jest synonimem golenia i akcesoriów do golenia. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zainwestowała miliardy dolarów w badania i marketing, dzięki czemu stała się liderem na rynku.

MACH 3 CZY FUSION

Jasne, że maszynka na wkładki nie jest porównywalna z bezpieczną klasyczną maszynką na jedne ostrze. Bo to jak porównanie jabłka z pomarańczą, gdzie jabłko na pewno przegrywa. Niemniej jednak, wkładki Gillette — najlepsze w swoim rodzaju, ponieważ są wykonane zgodnie z najnowszą technologią z wykorzystaniem wysokiej jakości stali.

Maszynka z pojedynczym ostrzem zapewnia najbliższe golenie i powoduje najmniejsze podrażnienia. Ale wysokojakościowa maszynka do golenia z wieloma ostrzami, jak Mach 3 lub Fusion, przy odpowiednim wykorzystaniu może zapewnić prawie takie same efekty.

MACH 3


Mach 3 — to najlepiej sprzedawana maszynka do golenia wszech czasów. Jest to pierwsza maszynka z 3 ostrzami, która w swoim czasie pojawiła się na rynku i została bestsellerem dzięki opatentowanemu systemowi zmniejszającemu tarcie. Od tego czasu linia Mach 3 została rozszerzona o następne modele:

 • Mach 3 Original
 • Mach 3 Turbo
 • Mach 3 Sensitive

FUSION


Pod względem funkcjonalności Fusion jest topowym modelem, który ma wszystkie funkcje Mach 3 + własne dodatkowe. To jest nowoczesna maszynka Gillette z 5 ostrzami. Istnieje również kilka opcji z opatentowaną technologią Flexball. Technologia polega na obracaniu główki w różne strony, co ułatwia golenie zarostu na wszystkich rejonach twarzy. Dwa dodatkowe ostrza umożliwiają przycinanie zarostu jak najbliżej skóry w porównaniu do Mach 3. Fusion ma kilka opcji:

 • Original Fusion
 • Fusion ProGlide
 • Fusion Power

Cóż, rozpoczniemy walkę między maszynką z 3 ostrzami i maszynką z 5 ostrzami, Mach 3 і Fusion.

CENA

Oba modele znajdują się na wysokim poziomie cenowym. Chociaż w ostatnich latach ich cena nieco spadła. Mach 3 jest zwykle trochę tańszą od Fusion. Jednak wkładki kosztują prawie tyle samo. Dlatego wyłonić zwycięzcę w tej kategorii jest praktycznie niemożliwe.

Zwycięzca: Nie ma.

UŻYCIE

 • Maszynka do golenia Mach 3 jest trochę łatwiejsza w użyciu i wygodniejsza w uchwycie. To spowodowane tym, że jest cięższa od Fusion i wydaje się tym samym, że ostrza łatwiej ślizgają się po skórze. Z drugiej strony mała waga Fusion utrudnia golenie, bo potrzebuje mocniejszego przyciskania do twarzy.
 • Odstępy między 5 ostrzami maszynki Fusion są mniejsze, niż między trzema w Mach 3. Zostało to specjalnie zrobione przez producenta, aby główka nie była zbyt duża. Ale takie małe odstępy powodują częstsze zapychanie maszynki, więc Fusion potrzebuje częstszego mycia. Nie można powiedzieć, że ostrza Mach 3 wcale nie zapychają się zarostem, ale na pewno nie jest to tak często.
 • Maszynka do golenia Mach 3 ma nieco mniejszy rozmiar wkładu niż Fusion, co ułatwia korzystanie. 

Zwycięzca: Mach 3

BLISKOŚĆ GOLENIA

 • Zarówno Fusion, jak i Mach 3 zapewniają bliskie golenie bez potrzeby wielokrotnych pociągnięć. Jednak ze względu na obecność dwóch dodatkowych ostrzy bliskie golenie jest bardziej udane z maszynką Fusion.
 • Dla zarostu gęstego i twardego najlepszym rozwiązaniem jest maszynka na 5 ostrzy. Dla mężczyzn o wrażliwej skórze najlepiej będzie pasowała maszynka Fusion ProShield z dodatkowymi nakładkami ze smarem. Dla miękkiego włosia wystarczy systemu Mach 3.

Zwycięzca: Fusion

PODRAŻNIENIA I KOMFORT

 • Większa liczba ostrzy w maszynce Fusion oznacza bliskie golenie. Ale dodanie dwóch kolejnych kilkukrotnie zwiększy ryzyko podrażnienia skóry.
 • Być może skóra po goleniu z Mach 3 nie będzie bardzo gładka, ale na pewno bez podrapań i podrażnień. Jest to jak najbardziej aktualnie dla mężczyzn, cierpiących na wysypkę na szyi po goleniu.
 • 5 ostrz Fusion mogą naprawdę uszkodzić skórę wrażliwą.

Zwycięzca: Mach 3

I NA SAM KONIEC

 • Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw obydwóch maszynek do golenia można śmiało powiedzieć, że wygrywa Mach 3. Niższa cena, mniej podrażnień i więcej komfortu. Jedynie co, bliskiego golenia można osiągnąć już z maszynką Fusion.
 • Ale jeżeli wybierać Fusion, to najlepiej ProGlide. Taka maszynka do golenia jest wyprodukowana z wykorzystaniem technologii FlexBall i ma cieńsze ostrza za standardowe maszynki Fusion. W końcu problem zapchana się zarostem zmniejsza się do minimum.
 • Mach 3 і Fusion — to jedne z najlepszych modeli maszynek na wkładki. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się na zakup jednej z nich — możesz być pewien ich wysokiej jakości. Wybór zależy tylko od tego, czego potrzebujesz: bliskości lub komfortu. Za pierwsze odpowiada Fusion, а za drugie — Mach 3.
 • Ostatnia od nas wskazówka: używaj wysokiej jakości krem/mydło/pianę i pędzel podczas golenia maszynką na wkładki. Golenie z użyciem tych środków wspomagających będzie bardziej łatwe i bardziej skuteczne.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia