Najlepsza farba do brody: Ranking

Ostatnio coraz więcej mężczyzn zaczynają podążać za modą i obserwować, jak wyglądają. I jest to zrozumiałe, ponieważ osoba, która o siebie dba, zawsze cieszy się sukcesem, zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Siwe włosy, łyse plamy, miejsca wyblakłe na słońcu i inne drobne niedoskonałości mogą zrujnować Twój wygląd. Specjalnie na takie sytuacje są farba do brody.

Broda z jednolitym kolorem, bez siwych i matowych włosów, wygląda schludniej. A jeśli mówimy o malowaniu siwych wlosów, to jest też czynnik psychologiczny. Mężczyźni z nowym kolorem brody czują się pewniej, a nawet młodzej, co zwykle daje nowy impuls do pracy, sprawy idą do góry.

Kiedy mężczyzna nosi brodę od wielu lat i ona mocno wpisała się w jego wizerunek, siwe włosy mogą stać się nieprzyjemną niespodzianką. Objawia się stopniowo, zaczynając od pojedynczych włosów, które na początku można po prostu wyrwać. Ale stopniowo jest ich coraz więcej, czasem pojawiają się całe szare plamy i mężczyzna decyduje że musi kupić farbę do brody.


Jakie są rodzaje farby do brody?

Zwykle farby do brody dzieli się na 4 rodzaje. Każdy gatunek ma swój własny efekt i zasady stosowania:

1. Szampon koloryzujący

Zaletą tego typu malowania jest wygoda. Aby uzyskać pożądany odcień, wystarczy umyć brodę specjalnym narzędziem. Wadą jest krótkotrwały efekt: zabieg trzeba będzie powtarzać raz w tygodniu lub nawet częściej. Wybierając odcień szamponu do koloryzacji brody, powinieneś preferować produkty męskie. Jednak używanie damskich odcieni również nie jest zabronione.

2. Tonik koloryzujący

Tonik to jeden z najbardziej szkodliwych sposobów farbowania brody i wąsów. W przeciwieństwie do farb składniki tonizujące nie niszczą naturalnego pigmentu włosów, zastępując go syntetycznym, a jedynie czasowo osadzają się w łuskach włosów, nie uszkadzając brody i skóry. Ten rodzaj produktu jest odpowiedni dla posiadaczy wrażliwej skóry oraz osób, które po raz pierwszy farbują brodę. W przypadku błędu cień po prostu zmyje się w ciągu tygodnia.

3. Odporna farba do brody

Broda i wąsy rzadko maluje się odpornymi farbami. Faktem jest, że wiele z nich zawiera amoniak, który może powodować ciężką reakcję alergiczną na skórze. Idealnym sposobem na długotrwałe malowanie roślinności na twarzy jest stosowanie produktów do brwi i rzęs. Ich jedyną wadą jest wąska paleta kolorów. Aby nadać brodzie i wąsom przyjemny odcień oraz polepszyć jakość włosów, można użyć farb męskich z pielęgnacyjnymi składnikami pochodzenia roślinnego: np. Oliwa z oliwek czy aloes.

4. Naturalne barwniki

Henna i basma to całkowicie bezpieczne produkty, które można stosować do brody i wąsów. Jeśli nauczysz się je odpowiednio mieszać, możesz uzyskać świetną paletę od czerni do czerwieni. Ale mają też swoje wady. Faktem jest, że naturalne barwniki do brody mocno koloryzują skórę, a przy nieprawidłowym użyciu, bardzo trudno będzie umyć twarz. Drugi moment: barwniki syntetyczne – nałożone na hennę i basmę – mogą dać nieprzewidywalne efekty. Zanim więc zdecydujesz się na inny rodzaj barwienia, upewnij się, że naturalny barwnik został całkowicie zmyty.

Najlepsza farba do brody: Ranking Top 3

Oferujemy zapoznanie się z oceną najlepszych farb do brody i wąsów. Wszystkie te produkty reprezentowane są przez sprawdzone marki i są dostępne na polskim rynku.

1. Farba do brody Joanna Power Man Color 3 w 1

Brutalny wygląd z wąsami i brodą wymaga długotrwałej i regularnej pielęgnacji. Siwe włosy, łyse plamy, miejsca wyblakłe na słońcu i inne drobne niedoskonałości mogą zrujnować Twój wygląd. Specjalnie na takie sytuacje marka Joanna wypuściła serię produktów, które pomogą Ci uniknąć takich kłopotów.

Cechy farby do brody Joanna Power Man 3 w 1:

  • Pomoże przywrócić naturalny odcień wąsów i brody, a także niezawodnie ukryje siwe włosy;
  • Poziom koloru 3d zapewnia wysoką trwałość pigmentu;
  • Produkt nie pozostawia nieestetycznych plam na skórze i równomiernie koloryzuje włosy na całej długości;
  • Produkt jest stopniowo zmywany do naturalnego tonu;
  • Brak amoniaku, parabenów, PPD, silikonów i innych toksycznych pierwiastków gwarantuje brak reakcji alergicznej.

Jak używać: stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

2. Farba do brody JUST FOR MEN

Farba do brody Just for Men maluje tylko siwe włosy! Dzięki specjalnej formule do koloryzacji włosia produkt wnika w głąb włosa, a jego żelowa konsystencja zmiękcza zarost podczas koloryzacji i odżywia go. W ten sposób w bardzo krótkim czasie uzyskasz jednolity kolor i nie musisz martwić się o sztuczny wygląd brody, wąsów czy bokobrodów. Żel idealnie dopasowuje się do naturalnego koloru brody. Ponadto kolorowanie produktami Just for Men nie zajmie dużo czasu. Uzyskanie efektu, ktory będzie się trzymac aż wlosy odrosną, trwa tylko 5 minut. Farba do brody Just for Men jest dość ekonomiczna – jedno opakowanie wystarczy na kilka zastosowań.

Jak używać: Wyciśnij niewielką ilość Color Base i Color Developer do pojemnika, a następnie dokładnie wymieszaj i nałóż równomiernie na brodę za pomocą dołączonej szczoteczki. Pozostaw produkt na 5 minut, następnie spłucz i osusz brodę.


3. Farba do brody, wąsów i bokobrodów Delia Cameleo Men

Podobno siwe włosy zdobią mężczyznę, podkreślając jego życiowe doświadczenie, mądrość i wiek. Jednak niektórzy przedstawiciele silniejszej płci chcą być zawsze młodzi i to nie tylko w duszy. Polska marka Delia prezentuje państwu doskonały środek na ukrycie siwych włosów w domu. Cameleo Men, w przeciwieństwie do standardowych produktów do farbowania włosów, skutecznie ukrywa niechciane siwe włosy, nie uszkadzając ich struktury.

Delia Cameleo Men profesjonalna farba do brody, wąsów i bokobrodów przeznaczona do samodzielnego stosowania. Teraz nie musisz iść do salonu lub barbera, aby przywrócić dawny bogaty kolor. Środek Delia poradzi sobie z zadaniem przywrócenia włosom naturalnego odcienia w ciągu pięciu minut. Profesjonalna jakość i opatentowana technologia hybrydowa zachwycą Cię wydajnymi efektami. Farba do brody nie zawiera amoniaku, PPD i parabenów.

Jak używać: Szczegółowe informacje dotyczące użytkowania znajdują się w instrukcjach.

Jak wybrać farbę do brody?

Każdy mężczyzna może wybrać dla siebie dowolny kolor, od najjaśniejszego do czarnego. Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest dopasowanie koloru brody do koloru włosów. Wybierając farbę do brody, pamiętaj, że kolor brody powinien być o jeden ton jaśniejszy od koloru włosów. Włosie nie powinno być zbyt jasne ani zbyt ciemne.

Zawsze używaj jasnych tonów, jeśli chcesz farbować siwe włosy. Faktem jest, że siwe włosy z pewnością staną się znacznie ciemniejsze aniż wskazano na opakowaniu farby do brody – jest to właściwość siwych włosów.

Jeśli chcesz mieć jaśniejszy kolor brody niż przed malowaniem, użyj najpierw wybielacza, a następnie pomaluj brodę farbą.

Farba do zarostu i do włosów to dwie różne rzeczy. To, co jest dobre dla skóry głowy, może poparzyć skórę na policzkach i brodzie, dlatego używaj takich produktów bardzo ostrożnie.

Pamiętaj, że po farbowaniu brody będziesz musiał ją stale farbować, gdy włosy odrastają.


Bez względu na to, jakiej farby używasz, zacznij od przetestowania jej pod kątem wrażliwości. Nałóż trochę farby do brody za ucho lub na nadgarstek i sprawdź, czy nie ma zapalenia.

Osoba, która farbuje brodę, nadaje jej jednolity kolor i usuwa siwe włosy, od razu będzie wyglądać znacznie młodziej.

Malować brodę w domu czy w salonie?

Najłatwiejszą opcją jest zapisanie się do salonu kosmetycznego. Specjaliści, obserwując wszystkie subtelności, zadbają o męskie brody i wąsy. Jednocześnie profesjonaliści zażądają dość dużej kwoty pieniędzy za swoje usługi.

Pamiętaj też, że będziesz musiał kolorować brodę kiedy ona będzie odrastać. Należy to robić regularnie. Koszt utrzymania piękna zaszkodzi budżetowi rodzinnemu.

Dlatego lepiej jest nauczyć się farbować brodę w domu. Zaletem jest to że zabieg będzie tańszy, zaoszczędzisz czas na wyjazdy do salonu. Istnieje jednak niewielkie ryzyko popełnienia błędu przy wyborze koloru i samej farby do zarostu, ale można to naprawić.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia