Najlepsza maszynka na żyletki: Ranking

Wiele osób ponownie używa maszynku na żyletki, a efekt jest naprawdę wyjątkowy, nie ma nic lepszego niż to. Nie jesteś pewien, czy pojedyncze cięcie może być lepsze niż twoje wkłady z trzema ostrzami gillette, zwłaszcza z ich paskami nawilżającymi, aloesem i witaminą E? No to się zastanówmy.

Zalety maszynek na żyletki

Spróbuj, a pomyślisz sobie: “To nic wielkiego”. Jest mało prawdopodobne, że się skaleczysz, ponieważ bezpieczna maszynka na żyletki jest zgodna ze swoją nazwą: ma anatomicznie zaprojektowane krawędzie, które chronią przed większością skaleczeń.


Prawdopodobnie nigdy nie dowiesz się, dlaczego mężczyźni czasami muszą przyklejać kawałki papieru toaletowego tu i tam. Nie doszło do tego, ale nie jest pozbawiony szorstkich krawędzi: można zauważyć drobne niedoskonałości, takie jak wystające włoski. Więc gdzie jest w tym prawda, możesz zapytać? Wszystkie artykuły w internecie krzyczą, że obosieczne ostrza przewyższają nawet najśmielsze oczekiwania stawiane maszynce na żyletki.…

Ale z czasem nauczysz się, potrzeba tylko trochę praktyki. Efekt podwójnego ostrza zostanie zauważony przez otoczenie i z pewnością poczujesz się lepiej za każdym razem. Jeśli dłoń kobiety dotyka Twojego policzka i ona to uwielbia, to jesteś na dobrej drodze.

Najlepsza maszynka na żyletki: Ranking Top 3

Jeśli szukasz najlepszej maszynki na żyletki na ostrza, nasza ocena z pewnością Ci pomoże. Wybraliśmy 3 naprawdę dobrych maszynek do golenia, które mają pozytywne recenzje w Internecie i są również polecane przez profesjonalnych fryzjerów.

Edwin Jagger DE89

Maszynka na żyletki Edwin Jagger DE89 T-Sharp Shaver to wspaniałe dzieło sztuki pochodzące z Anglii. Maszynka do golenia Edwin Jagger DE89 zachwyca, doskonale wyważona główka i rączka maszynki gwarantują dużo przyjemności zarówno entuzjastom, jak i początkującym. Nienaganne dane techniczne maszynki Edwin Jagger DE89 zostały wzbogacone o platerowaną 23-karatowym złotem głowicę maszynki i pierścień na końcu rękojeści, uzupełniając zespół o ostro kontrastującą czarną ośmiokątną rękojeść. Ta maszynka to szykowny prezent i absolutny klejnot w każdej łazience.

Merkur 41C

Maszynka na żyletki Merkur 41C jest niemal dokładną repliką oryginalnej bezpiecznej maszynki Gillette z 1904 roku. Wysokiej jakości maszynka niemieckiej produkcji zapewnia dokładne i precyzyjne golenie, a grzebień z otwartą folią doskonale radzi sobie z odsłoniętym zarostem.

Cechy

 • Retro design – wygląda tak samo jak oryginalna maszynka Gillette z 1904 roku.
 • Wysoka jakość wykonania.
 • Średnio-agresywna maszynka do golenia z otwartą końcówką.
 • Korpus maszynki jest w całości chromowany, a powierzchnia rączki ozdobiona jest wzorem retro.
 • Krótka długość uchwytu w połączeniu ze średnią wagą golarki sprawia, że jest ona bardzo zwrotna.

Ogólnie rzecz biorąc, Merkur 41C jest polecany zarówno początkującym użytkownikom o gęstym włosiu, którzy chcą wypróbować maszynkę z otwartym grzebieniem, jak i doświadczonym użytkownikom, którzy chcą mieć w swojej kolekcji wygodną golarkę o unikalnym wzornictwie.

Muehle R89

Maszynka na żyletki Muehle R89 (niem.: Mühle) w kształcie litery T to uznany klasyk wśród entuzjastów golenia na mokro. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom, ta maszynka od znanego na całym świecie niemieckiego producenta z ponad 70-letnią historią przypadnie do gustu każdemu – zarówno doświadczonemu, jak i początkującemu. Zamknięta głowica grzebieniowa jest umiarkowanie agresywna: goli miękko, ale też wystarczająco czysto, aby pokonać zarówno brak techniki, jak i brak doświadczenia; cięcie jest praktycznie niemożliwe. Waga umożliwia maszynce usuwanie zarostu pod własnym ciężarem, bez wywierania nadmiernego nacisku na skórę.

Konstrukcyjnie Muehle R89 składa się z trzech części, które są połączone ze sobą za pomocą jednej śruby, co sprawia, że narzędzie to jest bardzo łatwe w utrzymaniu i niezawodne w wykonaniu. Głowica wykonana jest ze stopu cynku ZAMAC, rękojeść z chromowanego mosiądzu.

Jak używać maszynkę na żyletki

Początkujący muszą być na początku cierpliwi i ostrożni. Podczas gdy trudno jest się skaleczyć zwykłą maszynką na żyletki z wymiennym wkładem, z podwójnym ostrzem mogą cię skaleczyć kilka razy. Wiele osób jest trochę przerażonych przed pierwszym goleniem z użyciem podwójnego ostrza. Dziwnie jest nazywać ją bezpieczną, ale tylko na początku. Aby nabrać pewności siebie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Rozważ następujące techniki podczas używania maszynkę do golenia na żyletki z podwójnym ostrzem.

 1. Zwilż szczotkę do włosów gorącą wodą, aby zmiękczyć jej włosie. Ogólnie rzecz biorąc, użycie pędzla z włosia zapewni nowe doznania podczas golenia (najlepszy jest pędzel z włosia borsuka). Uniesie włoski, co oznacza, że Twoje golenie będzie tak czyste, jak to tylko możliwe.
 2. Strząśnij nadmiar wody z piany. Na jego mokrą powierzchnię nałóż krem do golenia. Wykonując te same okrężne ruchy co w przypadku lotionu, nałóż krem na twarz za pomocą szczotki do włosów. Jeśli rezultatem jest taka sama bujna broda jak u Świętego Mikołaja, to jesteś na dobrej drodze.
 3. Przesuń maszynkę na żyletki w dół policzka pod kątem około 30 stopni.
 4. Opuść maszynkę prosto w dół. Nie trzeba tego robić na siłę – rączka maszynki do golenia na żyletki załatwia wszystko.
 5. Pomyśl o czymś męskim, na przykład o drzewie, które masz ściąć.
 6. Powtórz kilka razy.


Ponieważ zawsze dobrym pomysłem jest wykonanie jednego-dwóch pociągnięć w górę, po którym następuje delikatne przeciwne pociągnięcie, technika ta zapewni idealnie gładkie golenie. Zachowując ostrożność podczas golenia często wrastają włoski, a pierwsze dwa pociągnięcia wzdłuż linii ich wzrostu zminimalizują ryzyko zacięcia się.

3 powody, dla których warto przejść na klasyczną maszynkę na żyletki

W pogoni za prostotą i szybkością, współczesny człowiek zamienił codzienne golenie w krótką, irytującą procedurę. Istnieje co najmniej 7 powodów, dla których warto wszystko przywrócić.

1. To jest korzystne

Pomimo tego, że klasyczna maszynka na żyletki jest droższa niż zwykła plastikowa z wymiennymi kasetami, to właśnie ze względu na koszt tej drugiej, na dłuższą metę klasyczne golenie jest tańsze.

Maszynka na żyletki dla początkujących jest rzeczą wieczną, nie można ją złamać, bardzo trudno ją zgubić, a przy odpowiedniej pielęgnacji zachowa swój pierwotny wygląd przez wiele dziesięcioleci. W ciągu pierwszych dwóch lat inwestycja nie tylko w maszynkę się opłaci, ale także w kilka doskonałych pędzli do golenia.


2. Jest skuteczna

W pogoni za sprzedażą marketerzy gigantycznych korporacji umieścili już 5 ostrzy w głowicy maszynek do golenia, próbowali również umieścić szóste, ale wtedy maszynka staje się jak tarka gipsowa, która nie może ogolić górnej wargi.

W rzeczywistości jedno ostrze dobrze spełnia swoje zadanie, a biorąc pod uwagę jego niski koszt, wymienne ostrze zawsze pozostaje ostre, podczas gdy drogie kasety są używane przez większość mężczyzn znacznie dłużej niż zalecane przez producenta, stają się tępe, ranią i podrażniają skórę, odwracając golenie na tortury.

Konstrukcja klasycznej maszynki do golenia na żyletki i ostrość ostrza pozwalają na uzyskanie idealnie czystego golenia przy minimalnej liczbie ruchów brzytwy po twarzy. Takiego wyniku nie da się powtórzyć z kasetą.

3. To jest dobre dla skóry

Jedno ostrze, w przeciwieństwie od 5, nie odcina górnej warstwy ochronnej skóry, bez niepotrzebnych urazów lub narażania jej na infekcję. Maszynka na żyletki powoduje mniej podrażnień skóry, mniej stanów zapalnych, mniej wrastających włosków.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia