Najlepszą Szczotka Do Brody: Jak Wybrać?

Szczotka do brody to bardzo dobre narzędzie do pielęgnacji brody.

Szczotka jest liderem prodaży i popytu. Od lat nie przestaje być popularna wśród posiadaczy brody. To szczoteczka służąca do masażu twarzy oraz równomiernego rozprowadzenia żelu i olejku na całej długości włosa.

Odpowiedni dla mężczyzn o twardych, grubych włosach. Do produkcji szczeciny używa się włosia z grzywy końskiej, włosia dzika i gatunków drewna. Szczotki są uważane za praktyczne i trwałe w pielęgnacji brody.

Są temu dobre powody:

 • Krótkie i szorstkie włosie szczoteczki jest idealne do czesania kręconej brody;
 • Rozprowadza naturalny sebum we włosach, dzięki czemu broda jest bardziej elastyczna;
 • Pomaga zwalczyć swędzącą skórę pod brodą;
 • Wygodny w nakładaniu odżywczych balsamów i olejków;
 • Kompaktowy, wygodny do noszenia, gdy trzeba czesać brodę poza domem;
 • Szczotki do brody i wąsow – Twój 100% zakup.

Markowa szczotka do brody wykonana z wysokiej jakości i naturalnych materiałów, takich jak cenne drewno i naturalne włosie dzika. Szczotki do brody mają wygodny długi i wklęsły uchwyt zapewniający pewny chwyt w dłoni lub kompaktowy owalny kształt. Drewniane szczotki pokryte są ochronnym lakierem, dzięki czemu nie zostaną uszkodzone przez wodę czy częste upadki. Każda szczotka ma na rączce logo marki.

Istnieje możliwość wyboru szczotki według kształtu, długości rączki lub materiału:

 • Owalna szczotka to kompaktowa szczotka, którą można wygodnie nosić lub zabrać ze sobą w długą podróż.
 • Szczotka z rączką – łatwa w użyciu, mocno trzymana w dłoni.
 • Szczotka drewniana pokryta lakierem ochronnym.
 • Szczotka z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Dlaczego są i jak wybrać szczoteczki do brody?!

Należy zauważyć, że szczotka do brody to nie tylko oryginalny dodatek, ale także ważne narzędzie w arsenale każdego brodatego mężczyzny. Jednocześnie nie ma znaczenia, na jakim etapie wzrostu jest Twoja broda, ponieważ zarówno dla początkujących brodaczy, jak i już wytrawnych brodaczy, szczotka doskonale nadaje się do pielęgnacji i odgrywa decydującą rolę w oswajaniu niesfornych włosów.


W sklepie znajdziesz szczoteczki  wykonane z naturalnego drewna i włosia dzika, które idealnie sprawdzą się w przypadku trudnego rozczesywania brody bez wyrywania i ranienia zarostu. Dlatego szczoteczki do brody nadają się zarówno do włosów grubych, jak i cienkich.

Inwestując w szczoteczkę to inwestycja w doskonały wygląd brody. Kształt szczoteczki do brody jest specjalnie dobrany tak, aby bez problemu leżał w dłoni i nie zajmował dużo miejsca w torbie.

Decydując się na zakup szczoteczki do brody, może pojawić się pytanie: „Jak więc prawidłowo jej używać, aby nie zranić brody?”

Prawidłowe użytkowanie szczoteczki polega na przestrzeganiu 3 podstawowych zasad:

 1. Upewnij się, że broda jest sucha, ponieważ szczotkowanie mokrych lub wilgotnych włosów może ją zranić.
 2. Jeśli używasz olejków lub balsam do brody, najpierw wetrzyj kilka kropli olejku lub nałóż balsam, a dopiero potem rozczesz. Jeśli nie korzystasz z takich kosmetyków, przejdź do kroku 3;
 3. Zacznij czesać brodę szczoteczką, nie ostrymi, ale raczej silnymi ruchami od góry do dołu, od brody do kości policzkowych. Dzięki temu włosy są lepiej rozczesane, a balsam-olejek rozprowadzony równomiernie.


I pamiętaj, że szczoteczka wymaga czyszczenia. Zwłaszcza jeśli jest używany do rozprowadzania balsamu lub olejku do brody. Przy regularnym szczotkowaniu czas jego użytkowania jest znacznie dłuższy. Szczoteczka jest łatwa do czyszczenia, wystarczy spłukać ją ciepłą wodą lub zanurzyć włosie szczotki w roztworze wody z mydłem. Następnie pozwól mu całkowicie wyschnąć.

Szczotka do brody nie tylko doskonale rozczesuje włosy, ale również równomiernie rozprowadza różne kosmetyki. Dlatego jeśli jesteś brodaczem i nadal nie masz szczotki wiesz, co robić.

Jaką szczotka do brody wybrać?

Każda szczotka do brody i wąsów powinna być idealnie wykonana z naturalnych materiałów, ponieważ będzie stale w kontakcie ze skórą twarzy. Materiały syntetyczne i sztuczne mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienia. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na producenta, preferując znane nazwy.

Captain Fawcett dębowa szczotka do brody z dzika

Używając szczotki Captain Fawcett łatwo zadbasz o zarost, nadając mu odpowiedni kształt,wzmacniając cebulki i wspomagając porost włosa.

Zalety szczotki do brody Captain Fawcett:

 • idealnie pielęgnuje wąsy i brode;
 • doskonale rozprowadza balsamy, woski, etc. po całej powierzchni wąsa;
 • wzmacnia ukrwienie skóry, przyspiesza porost włosa, wspomagając szybki wzrost wąsów;
 • dobrze rozdziela włosy, pozwalając na wystylizowanie zarostu w dowolnie wybrany sposób;
 • szczotka Captain Fawcett jest lekka i ergonomiczna.

Długość szczotki to 8,3 cm, a szerokość to 2,9 cm.

OAK Szczotka do brody

Kartacz do brody OAK wykonany ze szczeciny dzika i olejowanego dębu. To niezwykle wytrzymały produkt Idealnie oczyści Twoją brodę ze wszystkich, nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Pobudzi krążenie w skórze, co przełoży się na lepsze odżywienie zarostu, produkcję sebum i szybszy wzrost włosa. Pomoże dokładnie rozprowadzić na brodzie różnego rodzaju kosmetyki: olejki oraz balsamy. Kartacz znajduje się w eleganckim opakowaniu, które może posłużyć jako prezent. To wielofunkcyjne narzędzie, które zawsze możesz nosić przy sobie.

Zew kompaktowy kartacz do brody z naturalnym włosiem z dzika

Szczotka do brody i wąsów marki Zew to produkt, który musi znaleźć się na łazienkowej półce każdego Pana z obfitym zarostem. Świetnie sprawdzi się w trakcie codziennej pielęgnacji przy rozczesywaniu brody. Dzięki niej nadasz swojemu zarostowi idealny kształt. Dzięki kompaktowym rozmiarom mini kartacz doskonale sprawdza się w podróży.

Jakie posiada właściwości:

 • dla Brodaczy, którzy potrzebują skutecznej i profesjonalnej pielęgnacji zarostu w poręcznej formie,
 • trzonek został wykonany z drewna bukowego dużo grubszego (20 mm) niż standardowe szczotki, żeby, pomimo małych rozmiarów, szczotka dobrze leżała w męskiej dłoni,
 • specjalnie wyselekcjonowane włosie naturalne z dzika nabite jest bezpośrednio w drewniany trzonek,
 • najlepiej sprawdzi się po użyciu mydła do brody ZEW,
 • idealna do czesania włosów zarówno krótkich jak i długich,
 • brak poduszki pneumatycznej sprawia, że włosie w tej szczotce jest nieco bardziej miękkie niż w standardowej szczotce do brody,
 • włosie nie jest zbytnio wysklepione, żeby umożliwiało równomierne wyczesywanie i oczyszczanie zarostu oraz żeby było takiej samej twardości na całej długości i szerokości szczotki.

Dear Barber szczotka do brody

Szczotka do pielęgnacji brody i wąsów, rękojeść wykonana z naturalnego, twardego drewna, włókno osadzone na miękkiej poduszka gumowej która reguluje docisk.

 • Idealnie pielęgnuje i stylizuje wąsy i brodę. Ma właściwości antystatyczne.
 • Rozmiar dobrze leży w dłoni, ma odpowiednią twardość dostosowana do wygodnego rozczesywania
 • Przyczynia się do prawidłowej regulacji wydzielania sebum, odżywia skórę i chroni przez suchością brody.

Angry Beard Brush – Kartacz / Szczotka do brody

Elegancki kartacz przyda się każdemu brodaczowi! Główka szczotki wykonana jest z naturalnego drewna polakierowanego na ciemny odcień brązu. A po bokach, by ułatwić chwyt kartacz ma wklęśnięcie. Dzięki czemu będzie pewniej leżał w dłoni. Włosie dzika, z którego została wykonana szczecina posiada optymalną szorstkość, która idealnie sprawdza się przy tego typu włoskach. Jest ono w stanie dotrzeć nawet do tych włosów, które położone są głębiej. Pozwala to nie tylko na lepszą stylizację, ale również większe zadbanie. Gdyż dobrze wyczesany zarost będzie wolny od różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz zminimalizujemy w ten sposób możliwość wystąpienia łupieżu.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia